Reklama
sobota, 18 lipca 2026 23:32
Reklama
Reklama
Reklama

Myślał, że uniknie kary. Po 26 latach wpadł w ręce policjantów

Przez ponad 25 lat unikał odpowiedzialności karnej, ukrywając się w różnych krajach Europy. Kryminalni z Kędzierzyna-Koźla zatrzymali 49-latka poszukiwanego za liczne włamania i kradzieże. Najbliższy rok i osiem miesięcy spędzi w zakładzie karnym.
  • Źródło: KPP Kędzierzyn-Koźle
Myślał, że uniknie kary. Po 26 latach wpadł w ręce policjantów

Z ustaleń funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu wynika, że przez lata mężczyzna ukrywał się w różnych państwach Europy, stale zmieniając miejsce pobytu, aby uniknąć odpowiedzialności karnej za liczne włamania i kradzieże. Z uwagi na to, że przebywał poza granicami kraju, wydano za nim również Europejski Nakaz Aresztowania, który umożliwia zatrzymanie osoby poszukiwanej na terenie państw Unii Europejskiej.

Choć sprawa przez wiele lat pozostawała nierozwiązana, policjanci wydziału kryminalnego nie przerwali działań zmierzających do ustalenia miejsca pobytu poszukiwanego. Dzięki intensywnej i skrupulatnej pracy operacyjnej ustalono, gdzie może przebywać 49-latek, a następnie go zatrzymano. Mężczyzna był całkowicie zaskoczony wizytą funkcjonariuszy. Po zatrzymaniu trafił do aresztu, skąd zostanie przewieziony do zakładu karnego. Tam odbędzie zasądzoną karę roku i ośmiu miesięcy pozbawienia wolności.

Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu informuje, że osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości muszą liczyć się z tym, że prędzej czy później zostaną zatrzymane. Ukrywanie osób poszukiwanych lub pomaganie im w unikaniu odpowiedzialności karnej jest przestępstwem. Zgodnie z Kodeksem karnym osoba, która pomaga sprawcy uniknąć odpowiedzialności, między innymi poprzez jego ukrywanie, sama również może ponieść odpowiedzialność karną.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Elżbieta Treść komentarza: Wy się lepiej wypowiedzcie o bezpieczeństwie w mieście, szczególnie na Targowej, i rajdach młodych na hulajnogach gnających przez miasto albo przejście na Głubczyckiej koło Prokuratury, strach nogę postawić na przejściu wychodząc z parku!!! Tak rozpędzone auta jadą.Też wydarzenie, ślub bierze policjant,no wow. Data dodania komentarza: 18.07.2026, 19:10 Źródło komentarza: Policjant z Kędzierzyna-Koźla powiedział „tak”. Laura i Aleksander rozpoczęli wspólną drogę życia Autor komentarza: zcaK Treść komentarza: Ty Karcz gdzie ukończyleś studia ? W Kłodnicy czy Leśnicy bo ty taki inteligentny. Data dodania komentarza: 18.07.2026, 18:50 Źródło komentarza: Kozielska stadnina na ekranie. Kręcono tu znany serial, a konie zagrały w „Krzyżakach” Autor komentarza: Koźlanin Treść komentarza: O brednie ? Nim głupcze nabazgrzesz te złośliwości sam sprawdź. Nawet podpisać się nie umiesz tylko za każdym razem chcesz brylować swą erudycją. Ale ci to jakoś nie wychodzi ... Data dodania komentarza: 18.07.2026, 18:26 Źródło komentarza: Kozielska stadnina na ekranie. Kręcono tu znany serial, a konie zagrały w „Krzyżakach” Autor komentarza: Koźlanin Treść komentarza: Znowu szczują na ruskich a realnym zagrożeniem są ukraińcy którzy coraz częściej wobec Polaków są bezczelni, roszczeniowi. Prowokują kręcąc filmiki które następnie umieszczają w internecie zresztą zgodnie z wytycznymi ich ambasady na terenie Polski. Tylko jakoś o ich przestępczości w Polsce i wobec Polaków media nabierają wody w usta. To pytam się gdzie My żyjemy ? Czy to jeszcze Polska ? Data dodania komentarza: 18.07.2026, 18:21 Źródło komentarza: Sprawdzony zostanie system ostrzegania i alarmowania o zagrożeniu uderzeniami z powietrza Autor komentarza: Koźlanin Treść komentarza: To się dopiero okaże. Bo jak na razie to za komisariatem policji w Koźlu dosyć często są nocne burdy pijackie. Data dodania komentarza: 18.07.2026, 18:14 Źródło komentarza: Ponad 20 kamer i nowe latarnie. Kozielskie Planty będą bezpieczniejsze i jaśniejsze. ZDJĘCIA Autor komentarza: Koźlanin Treść komentarza: Bezpieczeństwo ruchu w mieście ? Pytam się jakie ? To czemu brak takiego rozwiązania na przejściach przy skrzyżowaniu Racławicka-Sądowa-Dunajewskiego czy 24Kwietnia-Roosevelta ? Duży ruch pojazdów a także pieszych... Data dodania komentarza: 18.07.2026, 18:13 Źródło komentarza: Miasto buduje dwa aktywne przejścia przy ŚDP „Promyczek”
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama