piątek, 26 czerwca 2026 20:57
Reklama Dental Clinic - baner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dwa złota na Ogólnopolskich Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych. ZDJĘCIA

Kristoph Paczuła z Kędzierzyna-Koźla znakomicie zaprezentował się podczas ogólnopolskich zawodów w Katowicach. Młody badmintonista zdobył dwa złote medale i może powalczyć o udział w Światowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Chile.
Dwa złota na Ogólnopolskich Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych. ZDJĘCIA
Kristoph Paczuła z trenerem Tomaszem Zioło

Co cztery lata odbywają się Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych. W tym roku zawody rozgrywane są w kilku miastach. Jako pierwsze sportowców gościły Katowice i Mikołów. Na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach rozegrano rywalizację w trzech dyscyplinach: badmintonie, bocce i pływaniu.

Ogromny sukces w badmintonie odniósł Kristoph Paczuła z Klubu Olimpiad Specjalnych „Koziołki”, działającego przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 11 w Kędzierzynie-Koźlu. Zawodnik jest uczniem ósmej klasy integracyjnej w „Jedenastce”. Reprezentant naszego miasta zdobył dwa złote medale. Okazał się najlepszy w najmocniejszej grupie, pokonując m.in. wielokrotnego triumfatora igrzysk, Krzysztofa Sołtysiaka z Poznania. W grze podwójnej jego partnerem był Grzegorz Michałkiewicz, uczeń SOSW w Leśnicy.

Kristoph Paczuła po raz pierwszy sięgnął po rakietkę do badmintona, gdy był w drugiej klasie szkoły podstawowej. Dzięki systematycznej pracy robił stałe postępy i brał udział także w zawodach dla zawodników pełnosprawnych. Reprezentując barwy MMKS-u Kędzierzyn-Koźle, pod okiem swojego nauczyciela i trenera Tomasza Zioły, zdobył kilkadziesiąt medali oraz pucharów w turniejach krajowych i zagranicznych.

- To bardzo pracowity zawodnik, w pełni oddany temu, co robi, i właśnie w tym tkwi klucz do jego sukcesu. Doświadczenie zdobyte podczas licznych startów zaprocentowało teraz podczas OLIOS w Katowicach - przyznał jego szkoleniowiec.

Sukces może mieć jeszcze większe znaczenie, jeśli Kristoph uzyska przepustkę do udziału w Światowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych, które w 2027 roku odbędą się w Chile. Prawo startu otrzyma tylko jeden zawodnik, wylosowany spośród złotych medalistów OLIOS 2026.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: KArol Treść komentarza: Na front deportować Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:43 Źródło komentarza: Pijany Ukrainiec z Reńskiej Wsi jechał slalomem po DK45. Po pościgu zatrzymali go inni kierowcy Autor komentarza: Kulawy Wojtek Treść komentarza: Super sprawa,trzeba to rozpowszechnić. Tylko co na to konkurencja ? Data dodania komentarza: 26.06.2026, 18:55 Źródło komentarza: Chleb przez całą dobę i taniej niż w sklepie. Na osiedlu Kuźniczka rusza chlebomat Autor komentarza: tw Treść komentarza: wreszcie! gratisowa wypłata za nic nie robienie dla pedagogów Data dodania komentarza: 26.06.2026, 15:35 Źródło komentarza: 3 980 uczniów szkół podstawowych w naszym mieście rozpoczęło wymarzone wakacje. ZDJĘCIA Autor komentarza: L°° Treść komentarza: Wygląd - koszmarek, ale ponoć współczynnik Cx przy ostrych, ścietych powierzchniach jest niższy niż przy kształtach opływowych. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 12:29 Źródło komentarza: Tesla Cybertruck na ulicach Kędzierzyna-Koźla. Przy tablicach napis: „NIE JESTEM z Ukrainy". ZDJĘCIA Autor komentarza: mądry i oczytany Treść komentarza: Należało by rozpocząć proces cywilizowania Ukrainy, a tym bardziej jej przedstawicieli w Polsce, których gościmy. Spróbujcie pomieszkać w Niemczech czy Belgii i mieć auto na polskich blachach... Data dodania komentarza: 26.06.2026, 11:35 Źródło komentarza: Tesla Cybertruck na ulicach Kędzierzyna-Koźla. Przy tablicach napis: „NIE JESTEM z Ukrainy". ZDJĘCIA Autor komentarza: Grzegorz Treść komentarza: Motoryzacja pikuje na twarz. Nowe samochody są absolutnie beznadziejne poza pojedynczymi wyjątkami, a ten teslański szmelc to truskawka na torcie. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 10:31 Źródło komentarza: Tesla Cybertruck na ulicach Kędzierzyna-Koźla. Przy tablicach napis: „NIE JESTEM z Ukrainy". ZDJĘCIA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna