Wszystko zaczęło się od czujności mieszkańców, którzy zauważyli starszą kobietę potrzebującą pomocy. Około godziny 5.00 rano dyżurny kędzierzyńsko-kozielskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na ławce przed jednym z bloków od dłuższego czasu siedzi seniorka. Z relacji zgłaszającego wynikało, że kobieta prawdopodobnie nie może dostać się do swojego domu. Na miejsce natychmiast skierowano policyjny patrol.
Gdy funkcjonariusze dotarli pod wskazany adres, zastali na ławce 81-letnią kobietę. Seniorka wyjaśniła, że wieczorem wyszła z mieszkania tylko na chwilę, aby wyrzucić śmieci. Niestety, w tym czasie drzwi wejściowe zatrzasnęły się, a klucze zostały wewnątrz. Ponieważ nie miała przy sobie telefonu ani możliwości kontaktu z bliskimi, spędziła noc na zewnątrz.
Mundurowi natychmiast przystąpili do działania, szukając sposobu na otwarcie lokalu. Po ustaleniu, o które mieszkanie chodzi, zauważyli, że w mieszkaniu jedno z okien jest uchylone. Funkcjonariusze postanowili wykorzystać tę drogę. Policjantka sprawnie i bezpiecznie dostała się przez nie do wnętrza, a następnie otworzyła drzwi od środka, umożliwiając seniorce powrót do domu.
Na szczęście, poza zmęczeniem, kobiecie nic się nie stało i nie wymagała pomocy lekarskiej. Seniorka serdecznie podziękowała policjantom za sprawną interwencję i pomoc w powrocie do bezpiecznego i ciepłego mieszkania.
To zdarzenie jest doskonałym przykładem na to, jak ogromne znaczenie ma sąsiedzka czujność i wrażliwość na los drugiego człowieka. Przypominamy, że proste gesty zainteresowania – zwłaszcza wobec osób starszych czy samotnych – mogą zapobiec wielu trudnym sytuacjom.



Napisz komentarz
Komentarze