sobota, 27 czerwca 2026 19:55
Reklama Dental Clinic - baner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wzmożone kontrole policji na naszych drogach. Nie będzie taryfy ulgowej. ZDJĘCIA

Trwa pierwszy wakacyjny weekend. Wielu mieszkańców Opolszczyzny wyruszyło już na letni odpoczynek. Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu czuwają policjanci z drogówki, w tym również funkcjonariusze z grup SPEED.
  • Źródło: Policja Kędzierzyn-Koźle
Wzmożone kontrole policji na naszych drogach. Nie będzie taryfy ulgowej. ZDJĘCIA

Mundurowi obecni są na głównych trasach, jak i na mniej uczęszczanych drogach. Kontrole obejmą między innymi stan trzeźwości kierowców. Do badań policjanci wykorzystają nie tylko alkomaty, ale również testery narkotykowe. 

Nie będzie taryfy ulgowej dla osób, które zdecydują się prowadzić pojazd pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. 

Przypominamy również, że każdy może w dowolnym momencie sprawdzić swoją trzeźwość w jednostkach Policji.

Policjanci zwracają szczególną uwagę na przestrzeganie przepisów dotyczących bezpieczeństwa korzystanie z pasów bezpieczeństwa, prawidłowe przewożenie w fotelikach oraz stosowanie się do ograniczeń prędkości. To właśnie nadmierna prędkość i jej niedostosowanie do warunków na drodze wciąż pozostają główną przyczyną najpoważniejszych zdarzeń drogowych.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Karolina Polka 27.06.2026 16:42
Funkcjonariusze w dobrze wygłuszonych radiowozach nie słyszą ryczących wydechów aut i moto od 20.00 do 23.00 .Każdy wieczór.

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: stary_zgred Treść komentarza: Basenów kąpielowych w KK było ci u nas dostatek i było tak: ten w Azotach był jak Yetti – każdy słyszał, mało kto tam bywał z zachodniej części miasta i cuda nie widy co tam niby nie było – podgrzewana woda i inne. Basen w Koźlu to był multifunkcjonalny obiekt rekreacyjno – sportowy, który kasował wszystkie inne. Ten wspominam najlepiej. Basen w Kłodnicy był największy obszarowo w mieście, miał trzy niecki basenowe, duża niecka była największą w KK. Ten miał największą renomę w mieście i najciekawszą „klimatycznie” lokalizację. Data dodania komentarza: 27.06.2026, 17:50 Źródło komentarza: Dziś "Wodne oKKo", a dawniej „Azotor”. Przypomnijmy sobie stary obiekt. ZDJĘCIA Autor komentarza: stary_zgred Treść komentarza: Pytanie do Policji: jakby ta sprawa się skończyła, gdyby było tak, że bohater artykułu miałby nie 9 a na przykład 29 lat, nie byłby ofiarą, a ofiarą okazałby się agresywny pies, który zostałby spacyfikowany, nawet na śmierć? Dalej szarpaliby tą dwudziestopięcioletnią gówniarę, która nie wie co robi albo jej dorosłych mentalnie opiekunów, czy też temu hipotetycznemu dwudziestodziewięciolatkowi robiliby sprawę o znęcanie nad zwierzętami? Pytam z zupełnej ciekawości, gdyż miałem podobną sprawę - ja przeżyłem zupełnym przypadkiem a agresywny pies przeżył tylko dlatego, że akurat nie miałem przy sobie odpowiednich narzędzi. Rzecz miała miejsce w okolicach jakiejś zaruściałej chałupy nad brzegiem Odry w okolicach miejscowości Przewóz na trasie rekomendowanej przez Miasto, jako „atrakcyjna i ciekawa trasa rowerowa”. I nie lądował wtedy medyczny helikopter, musiałem poradzić sobie sam. W lokalnej prasie też o tym nie pisano. Data dodania komentarza: 27.06.2026, 17:36 Źródło komentarza: Dwa owczarki niemieckie pogryzły 9-letniego chłopca. Lądował śmigłowiec LPR Autor komentarza: suweren Treść komentarza: Wstyd dla tego miasto to oko. 5x mniejsze Zdzieszowice mają o niebo lepsze kąpielisko. Kąpielisko letnie rzecz jasna choć o tym naszym pozasezonowym obiekcie też niewiele dobrego można powiedzieć - mniejsze miasta mają o wiele atrakcyjniejsze. Nic mnie tu nie przyciąga, podczas gdy w latach 80-tych to podczas wakacji był to obowiązkowy punkt programu - człowiek naprawdę jechał tam z przyjemnością. Data dodania komentarza: 27.06.2026, 17:12 Źródło komentarza: Dziś "Wodne oKKo", a dawniej „Azotor”. Przypomnijmy sobie stary obiekt. ZDJĘCIA Autor komentarza: Alicja Treść komentarza: Agresywne psy do uśpienia. Data dodania komentarza: 27.06.2026, 16:46 Źródło komentarza: Dwa owczarki niemieckie pogryzły 9-letniego chłopca. Lądował śmigłowiec LPR Autor komentarza: Karolina Polka Treść komentarza: Funkcjonariusze w dobrze wygłuszonych radiowozach nie słyszą ryczących wydechów aut i moto od 20.00 do 23.00 .Każdy wieczór. Data dodania komentarza: 27.06.2026, 16:42 Źródło komentarza: Wzmożone kontrole policji na naszych drogach. Nie będzie taryfy ulgowej. ZDJĘCIA Autor komentarza: Grzesiek Treść komentarza: Boziu,tyle piękna na jednej fotografi. Data dodania komentarza: 27.06.2026, 14:58 Źródło komentarza: Tradycji stało się zadość. Noc Świętojańska w Koźlu. ZDJĘCIA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna