Reklama
sobota, 17 października 2026 03:07
Reklama Dental Clinic - baner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Oto wyniki tegorocznych matur w naszym powiecie, województwie i kraju!

Centralna Komisja Egzaminacyjna na swojej stronie, 8 lipca 2026, zgodnie z harmonogramem, opublikowała dane dotyczące zdawalności oraz średnich wyników uzyskanych przez absolwentów z poszczególnych przedmiotów.
Oto wyniki tegorocznych matur w naszym powiecie, województwie i kraju!

Źródło: II LO

W całym kraju maturę zdało: 81,1 proc. absolwentów. Zdawalność w liceach wyniosła 85,9 proc., natomiast w technikach: 71,3 proc. Prawo do poprawki ma: 12,3 proc. zdających. Więcej niż jednego egzaminu nie zdało: 6,6 proc. zdających.

Jak na tym tle wypadł nasz powiat? Oto wyniki: 


Zdawalność matur w 2026 roku w szkołach powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego

W skali ogólnopolskiej 

Do matury 2026 w terminie głównym przystąpiło 321 314 tegorocznych absolwentów szkół ponadpodstawowych. Egzamin ze wszystkich obowiązkowych przedmiotów zdało 81,1 proc. z nich.

Wyniki różnią się w zależności od typu ukończonej szkoły. Wśród absolwentów czteroletnich liceów ogólnokształcących maturę zdało 85,9 proc., natomiast wśród absolwentów pięcioletnich techników było to 71,3 proc.

Do egzaminu poprawkowego w sierpniu będzie mogło przystąpić 12,3 proc. tegorocznych maturzystów. Są to osoby, które nie zdały tylko jednego obowiązkowego egzaminu pisemnego albo ustnego. Kolejne 6,6 proc. absolwentów nie uzyskało pozytywnego wyniku z więcej niż jednego przedmiotu obowiązkowego, dlatego nie będzie mogło podejść do poprawki w tym roku.

Zdawalność matury 2026 w województwach 

  • Wyniki matury różnią się także w zależności od regionu. Najwyższą zdawalność odnotowano w województwie małopolskim, gdzie wszystkie obowiązkowe egzaminy zdało 85 proc. tegorocznych absolwentów. Na kolejnych miejscach znalazły się województwa świętokrzyskie – 84 proc. oraz mazowieckie – 83 proc.
  • Najniższy odsetek zdających odnotowano natomiast w dwóch województwach: lubelskim i wielkopolskim. Maturę zdało tam po 78 proc. absolwentów.

Zdawalność matury 2026 w województwach:

  • dolnośląskie – 79 proc.,
  • kujawsko-pomorskie – 80 proc.,
  • lubelskie – 78 proc.,
  • lubuskie – 81 proc.,
  • łódzkie – 81 proc.,
  • małopolskie – 85 proc.,
  • mazowieckie – 83 proc.,
  • opolskie – 79 proc.,
  • podkarpackie – 82 proc.,
  • podlaskie – 82 proc.,
  • pomorskie – 79 proc.,
  • śląskie – 81 proc.,
  • świętokrzyskie – 84 proc.,
  • warmińsko-mazurskie – 80 proc.,
  • wielkopolskie – 78 proc.,
  • zachodniopomorskie – 80 proc.

Średnie wyniki matury z języka polskiego w województwach:

  • dolnośląskie – 56,6 proc.
  • kujawsko-pomorskie – 56,3 proc.
  • lubelskie – 55,0 proc.
  • lubuskie – 59,4 proc.
  • łódzkie – 59,7 proc.
  • małopolskie – 61,8 proc.
  • mazowieckie – 61,5 proc.
  • opolskie – 55,8 proc.
  • podkarpackie – 58,1 proc.
  • podlaskie – 55,8 proc.
  • pomorskie – 57,6 proc.
  • śląskie – 59,1 proc.
  • świętokrzyskie – 58,8 proc.
  • warmińsko-mazurskie – 55,2 proc.
  • wielkopolskie – 59,4 proc.
  • zachodniopomorskie – 60,2 proc.

Średnie wyniki matury z matematyki w województwach:

  • dolnośląskie – 57,9 proc.,
  • kujawsko-pomorskie – 57,4 proc.,
  • lubelskie – 58,3 proc.,
  • lubuskie – 56,1 proc.,
  • łódzkie – 59 proc.,
  • małopolskie – 62,1 proc.,
  • mazowieckie – 62,4 proc.,
  • opolskie – 56,7 proc.,
  • podkarpackie – 59,6 proc.,
  • podlaskie – 60,8 proc.,
  • pomorskie – 58 proc.,
  • śląskie – 58 proc.,
  • świętokrzyskie – 61,9 proc.,
  • warmińsko-mazurskie – 56,6 proc.,
  • wielkopolskie – 55,8 proc.,
  • zachodniopomorskie – 55,4 proc.

Średnie wyniki matury z języka angielskiego w województwach:

  • dolnośląskie – 79,8 proc.,
  • kujawsko-pomorskie – 76,9 proc.,
  • lubelskie – 74,9 proc.,
  • lubuskie – 78 proc.,
  • łódzkie – 77,2 proc.,
  • małopolskie – 79,5 proc.,
  • mazowieckie – 81 proc.,
  • opolskie – 77,5 proc.,
  • podkarpackie – 75,9 proc.,
  • podlaskie – 77,1 proc.,
  • pomorskie – 79,1 proc.,
  • śląskie – 79,3 proc.,
  • świętokrzyskie – 77,5 proc.,
  • warmińsko-mazurskie – 75,9 proc.,
  • wielkopolskie – 77,1 proc.,
  • zachodniopomorskie – 78 proc.

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Alina 09.07.2026 09:09
II LO znowu górą. Gratulacje dla "starej" Dyrekcji.

Albert 08.07.2026 17:51
Trzeba przyznać, że województwo opolskie ma potencjał.

Jacek 08.07.2026 17:13
Matematyka! Dlatego jak jest strata okko 3mln rocznie to nikogo nie obchodzi.

Ostatnie komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna