Reklama
sobota, 7 marca 2026 10:54
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zamknięte kina, odwołane imprezy kulturalne i sportowe

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym w kraju z powodu koronowirusa odwoływane są już nie tylko imprezy masowe, ale i mniejsze wydarzenia. W Kędzierzynie-Koźlu od 12 marca zamknięte będą kina Helios, Chemik i Twierdza. Nie odbędzie się też m.in. zaplanowany na 13 i 14 marca przegląd "Szantki".
Zamknięte kina, odwołane imprezy kulturalne i sportowe

Komunikat Miejskiego Ośrodka Kultury:

„ W związku z decyzją premiera Tadeusza Morawieckiego odwołujemy najbliższe wydarzenia, koła, sekcje zainteresowań, jak również seanse kinowe. Przez okres dwóch tygodni nie będą obywały się również seanse w kinach „Chemik” i „Twierdza”. Odwołane zostają najbliższe wydarzenia: „XXXII O.P.P.Ż. i P.M. Szantki”, Irlandia – widowisko taneczno-muzyczne, spektakl teatralny „W Dolinie Muminków”.
Zapraszamy do naszych kas celem zwrotu zakupionych biletów: kasa kina „Chemik” (tel. 774802552) i kasa kina „Twierdza” (tel. 774053070) w godz. 13-19."

 

Komunikat Miejskiej Biblioteki Publicznej:

"Informujemy, iż wydarzenia zaplanowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną na ten tydzień zostają odwołane! Finał Konkursu na Czytelnika Roku 2019, który miał się odbyć w dniu 12.03.2020 r. w MBP Rynek 3 zostaje odwołany. Wieczór z sowami, który miał się odbyć w dniu 13.03.2020 r. w Filii nr 5 również zostaje odwołany. Wszelkie wiadomości dotyczące wydarzeń planowanych w kolejnych tygodniach będą na bieżąco podawane do informacji publicznej."

„W związku z potwierdzeniem w Polsce kolejnych przypadków Koronawirusa, prosimy o dostosowanie się do wszystkich zaleceń przekazywanych przez służby sanitarne, a co za tym idzie, przede wszystkim o indywidualne dbanie o higienę rąk i otoczenia. Prosimy, aby osoby z infekcjami chwilowo zrezygnowały z wizyty w naszych bibliotekach. Istnieje możliwość wypożyczenia większej ilości książek i książek mówionych. Prosimy Państwa o kontakt telefoniczny lub mailowy, na tej podstawie okres wypożyczenia materiałów bibliotecznych zostanie wydłużony o kolejne 4 tygodnie."

 

Nie odbędą się również najbliższe imprezy zaplanowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, a więc maraton fitness (11.03), finał mistrzostw miasta w koszykówce (14.03) czy turniej halowej piłki nożnej (15.03). Nie będą też prowadzone zajęcia dla dzieci w szkółce pływackiej.

Natomiast zajęcia dla dorosłych w studiu zdrowia, szkółce pływackiej i aqua fitness odbywają się zgodnie z planem. Sprzedaż karnetów na miesiąc kwiecień jest zawieszona do odwołania. Dodatkowe informacje pod nr tel. 774725480/81.

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Kate skatesTreść komentarza: Najbliższe KK porządne lodowisko kryte jest w czeskim Karniowie. 40 minut autem. Bilet rodzinny - 2 starych plus goowniak - 120Kč (20zł). Mnóstwo radości.Data dodania komentarza: 7.03.2026, 09:57Źródło komentarza: Petycja uczennicy o kryte lodowisko poruszyła mieszkańców. Władze miasta zabrały głosAutor komentarza: ☆PANTERA☆Treść komentarza: Schody obok LO. PAMIETAM je od zawsze jakaś pamiątka jest to prawdaData dodania komentarza: 7.03.2026, 08:33Źródło komentarza: Ratujmy kozielskie schody. ZDJĘCIAAutor komentarza: CzujnikTreść komentarza: Fotki zarządu oraz autograf.Data dodania komentarza: 6.03.2026, 22:43Źródło komentarza: Zmiany kadrowe w koncernie. Grupa Azoty ma nowego prezesa i wiceprezesaAutor komentarza: MarTreść komentarza: He, he. Po tym artykule jakiś ważniak opublikuje podobnie beznadziejne oświadczenie jak w sprawie "inteligentnego" przejścia dla pieszych koło poczty w Koźlu. No niby są jakieś służby, płaci im się, a prywatne osoby są bardziej wyczulone na powszechny bałagan i brzydotę. Koniec kawusi!!!!!!!!!Data dodania komentarza: 6.03.2026, 19:37Źródło komentarza: Ratujmy kozielskie schody. ZDJĘCIAAutor komentarza: AkwarelystaTreść komentarza: D4U Doradztwo Biznesowe i Handel. Przeważająca działalność gospodarcza: pozostałe doradztwo w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej i zarządzania (70.22.Z). Rozpoczął 2019-03-01, niestety zawiesił 2024-05-21. Szkoda. Miejmy nadzieję, że wznowi. Nie można tu wklejać linków, więc kto zainteresowany niech wrzuci w okienko frazę CEIDG i tam poklika odpowiednio. Wszystko jest jawne, bo musi.Data dodania komentarza: 6.03.2026, 19:28Źródło komentarza: Zmiany kadrowe w koncernie. Grupa Azoty ma nowego prezesa i wiceprezesaAutor komentarza: lerojTreść komentarza: Postawić halę w Rogach na stawach, zamrozić tą wodę i będzie lodowisko. I jest autobus co dowiezie.Data dodania komentarza: 6.03.2026, 19:27Źródło komentarza: Petycja uczennicy o kryte lodowisko poruszyła mieszkańców. Władze miasta zabrały głos
bezchmurnie

Temperatura: 11°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1027 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna