Reklama
wtorek, 20 stycznia 2026 23:31
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Sukcesy przypieczętowali stypendiami

Sportowcy z Kędzierzyna-Koźla swoimi sukcesami rozsławiają nasze miasto nie tylko w kraju czy w Europie, ale też na arenach światowych. Kędzierzyn-Koźle jest dumny z każdego zdobytego medalu, otrzymanej statuetki czy przyznanego wyróżnienia. Najlepsi zawodnicy co roku otrzymują gminne stypendium.
  • Źródło: Urząd miasta
Sukcesy przypieczętowali stypendiami

W tym roku komisja opiniująca wnioski o przyznanie stypendiów sportowych zdecydowała się przyznać je 25 zawodnikom, specjalizującym się w ośmiu dyscyplinach. Laureaci na swoim koncie mają medale mistrzostw Polski, zaliczone starty w mistrzostwach Europy i świata, a część z nich jest członkami kadr narodowych. Nasi reprezentanci wiodą prym w siatkówce, lekkoatletyce, badmintonie, triathlonie, zapasach, pływaniu i baseballu.

Na wsparcie finansowe z przeznaczeniem na dalszy rozwój kariery gmina przeznaczy blisko 132 tys. złotych.

Lista stypendystów sportowych gminy Kędzierzyn-Koźle:
1. Bartłomiej Mróz, parabadminton
2. Denis Grzesiuk, parabadminton
3. Julia Bolibrzuch, parabadminton
4. Dominika Gajda, badminton
5. Zuzanna Jankowska, badminton
6. Julia Prokopczuk, badminton
7. Julia Wójcik, badminton
8. Julia Dzialuk, badminton
9. Karol Budny, badminton
10. Wojciech Budny, badminton
11. Dominika Kwaśnik, badminton
12. Tomasz Cież, badminton
13. Mikołaj Szymanowski, badminton
14. Krzysztof Maślanka, badminton
15. Wojciech Poszelężny, badminton
16. Tobiasz Mazur, lekka atletyka
17. Ewa Komander, triathlon
18. Piotr Duk, zapasy
19. Kevin Metel, zapasy
20. Anna Kempa, pływanie
21. Marek Smętek, baseball
22. Rafał Smętek, baseball
23. Paweł Sucharzewski, karate
24. Paulina Sobol, karate
25. Mateusz Okuła, jazda na deskorolce

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Kiedyś to było fajne życie. Bilety kupowało się w kiosku lub w punkcie kontroli czasu i się jechało łamańcem. A teraz arak na MZK na fejsie, tiktoku czy tiktakach? A młodzi jak zabawki zdalnie sterowane.Data dodania komentarza: 20.01.2026, 20:29Źródło komentarza: Cyberatak na profil Facebook MZK w Kędzierzynie-Koźlu. Konto prawdopodobnie zostało przejęteAutor komentarza: ZenobiaTreść komentarza: Chodzi katolka do kościoła klęka coś jęczy i stęka pod nosem a później gorzkie żale wylewa na psy... Co za hipokrytka i faryzeuszka.....Data dodania komentarza: 20.01.2026, 18:48Źródło komentarza: Odnotowano już cztery przypadki otrucia psów. Mieszkańcy ostrzegają: „Ktoś kręci się koło posesji”Autor komentarza: ZgredzikTreść komentarza: Ty też ciągle warczysz i powinieneś mieć kaganiec na mordzie bo zagrożenie szerzysz pajacu.Data dodania komentarza: 20.01.2026, 17:31Źródło komentarza: Odnotowano już cztery przypadki otrucia psów. Mieszkańcy ostrzegają: „Ktoś kręci się koło posesji”Autor komentarza: KoźlaninTreść komentarza: Proszę ciągle ci sami komentatorzy którym wszystko przeszkadza. To właśnie tacy są potencjalnymi trucicielami psów czy kotów. Nie nawidzą zwierząt ani ludzi. I tym policja się powinna zająć.Data dodania komentarza: 20.01.2026, 17:21Źródło komentarza: Odnotowano już cztery przypadki otrucia psów. Mieszkańcy ostrzegają: „Ktoś kręci się koło posesji”Autor komentarza: KoźlaninTreść komentarza: Jak zwykle władzunia chwali się co "chcemy" i na tym się kończy ich rola. Kasa rozwalana jest na bzdury a efektu co jest najważniejsze brak !. Czyli mieszania czynszowe czy przyciągnięcie inwestorów a zatem nowe atrakcyjne miejsca pracy.... To jest najważniejsze a nie ciągłe podwyższanie pensji nauczycielom czy budowanie ścieżek rowerowych albo inwestycji w sport. Z tego dochodu do budżetu miasteczka nie będzie...Data dodania komentarza: 20.01.2026, 17:15Źródło komentarza: Na co miasto Kędzierzyn-Koźle wyda 488 milionów złotych?Autor komentarza: KoźlaninTreść komentarza: I co się dziwić ? Ilość mieszkańców tego upadającego miasteczka będzie się zmniejszać. Starzy umierają a młodzi wyjeżdżają w poszukiwaniu pracy lub kontynuacji nauki. Nowosielska od lat siedzi i nic dobrego nie robi i nie zrobiła by to miasteczko kwitło. Brak nowych lokali mieszkalnych - czynszowych, brak nowych atrakcyjnych miejsc pracy a to podstawa egzystencji każdego miasta. Port Kozielski każdy widzi jaki jest i taki jest stosunek władz jaki ten port. Czas by pożegnać ta panią i rozliczyć za okres demontażu Kędzierzyna-Koźla.Data dodania komentarza: 20.01.2026, 17:06Źródło komentarza: Nadal oscylujemy wokół 50 tysięcy mieszkańców, ale jest nas coraz mniej
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: -6°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 21 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama