Reklama
sobota, 6 czerwca 2026 10:06
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najświeższy raport epidemiczny z naszego regionu

Zgodnie z porannym raportem Ministerstwa Zdrowia wśród 127 nowych i potwierdzonych przypadków zakażania koronawirusem 9 dotyczy województwa opolskiego.
  • Źródło: Ministerstwo Zdrowia, starostwo
Najświeższy raport epidemiczny z naszego regionu

Najwięcej zakażeń odnotowano w województwie śląskim - 69. W woj. świętokrzyskim - 18, lubelskim - 16, dolnośląskim - 7, małopolskim - 4, wielopolskim - 3, lubuskim - 1.

Zmarły dwie zakażone osoby: 82-letnia kobieta w szpitalu w Raciborzu i 57-letni mężczyzna w Tychach. Obydwoje mieli choroby współistniejące.

Liczba zakażonych koronawirusem wynosi 22 600. Zmarło 1 030 osób. W skali kraju 10 560 osób wyzdrowiało z COVID-19, a 2 248 pacjentów jest hospitalizowanych.

W szpitalu zakaźnym w Koźlu przebywa obecnie 50 pacjentów, w tym 44 osoby z potwierdzonym zakażeniem. W grupie zakażonych jest jedno dziecko, reszta (6 osób) to pacjenci, u których podejrzewa się zakażenie - wśród nich jest dwójka dzieci.

W izolacji domowej przebywają 22 osoby z terenu powiatu (z potwierdzonym zakażeniem), w kwarantannie przebywają 32 osoby, w kwarantannie w związku z przekroczeniem granicy przebywa 115 osób. 6 osób objętych jest nadzorem epidemiologicznym.

W czwartkowy poranek nie odnotowano zgonów w wyniku COVID-19.

Od 30 maja nie trzeba zasłaniać nosa i ust w otwartej przestrzeni - pod warunkiem zachowania 2 m odstępu od innych. Maseczki będą jednak konieczne m.in. w sklepach, kościołach, autobusach czy tramwajach.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: omzrik juz jedzie Treść komentarza: Afroamerykańską rasisto :D Data dodania komentarza: 6.06.2026, 05:27 Źródło komentarza: Czarna pszczoła uchwycona na kozielskich ogródkach działkowych. ZDJĘCIA Autor komentarza: Kpina DM 2026 Treść komentarza: Mam nadzieję że ten syf na parkingach sklepów prywatnych,chodnikach, parkach itd będzie posprzątany przez organizatorów tego wydarzenia. Aleję Jana Pawła pewnie wypicuja a reszta głęboko gdzieś jak co roku, nie potraficie posprzątać wszystkiego w okolicy, to wasza impreza i wasz problem a nie nas lokalnych przedsiębiorców. Data dodania komentarza: 6.06.2026, 00:36 Źródło komentarza: Dni Kędzierzyna-Koźla rozpoczęte. Orkiestra Żeglugi „przegoniła” deszczowe chmury. ZDJĘCIA Autor komentarza: Mateusz Treść komentarza: W chrześcijaństwie joga bywa uznawana za grzech lub zagrożenie duchowe z powodu jej korzeni w religiach Wschodu. Kościół katolicki zwraca uwagę na to, że joga to nie tylko ćwiczenia fizyczne, ale system filozoficzno-religijny prowadzący do panteizmu i bałwochwalstwa (sprzeczne z I przykazaniem) oraz próbę osiągnięcia zbawienia własną mocą. Data dodania komentarza: 5.06.2026, 23:43 Źródło komentarza: Zbliża się Międzynarodowy Dzień Jogi na Dębowej Autor komentarza: Koźlanin Treść komentarza: Tak ciekawe ile pójdzie rzeczywiście na deklarowany sprzęt medyczny a ile na te ryczące maszyny ? Bo nie ma tu tak na prawdę rozliczenia finansowego jak jest w opluwanym przez wielu durnych Polaków WOŚPie. Tam przynajmniej nie ukrywają wydatków .... i nie na założyciela jak kanalie hejtują. Data dodania komentarza: 5.06.2026, 23:13 Źródło komentarza: Lamborghini, Ferrari i McLaren przyjadą na kozielski Rynek. W niedzielę wielkie motoryzacyjne show Autor komentarza: Koźlanin Treść komentarza: Co wy tacy malkontenci ? Przecież trzeba dać im zarobić na przyszłe artystyczne emerytury by przed komisją Tuska nie musieli błaznować w celu przyznania czy nie emerytury. Data dodania komentarza: 5.06.2026, 23:04 Źródło komentarza: Program Dni Kędzierzyna-Koźla 2026. Gwiazdami Roxie, Liber i Mezo oraz Fisz Emade Tworzywo Autor komentarza: Koźlanin Treść komentarza: Ćwiczcie, ćwiczcie bo mięso armatnie jest potrzebne.... Data dodania komentarza: 5.06.2026, 22:58 Źródło komentarza: Poligon zamiast szkolnych ławek. Tak ćwiczyli kadeci z Kędzierzyna-Koźla. ZDJĘCIA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna