niedziela, 6 września 2026 14:51
Reklama
Reklama
Reklama

Ruszyły "Magiczne licytacje dla Kubusia". 2-latek z Poborszowa od urodzenia zmaga się z okropną chorobą

12 lipca Kuba skończy 3 lata. Od urodzenia zmaga się z okropną chorobą - neurofibromatozą typu 1, nazywaną też nerwiakowłókniakowatością typu 1 czy zespołem Recklinghausena. Choroba ta objawia się występowaniem guzów w całym ciele człowieka, zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz. Kubuś takie guzki ma w całym swoim ciele. W jego przypadku guzy są nieoperacyjne i mogą doprowadzić do śmierci.
Ruszyły "Magiczne licytacje dla Kubusia". 2-latek z Poborszowa od urodzenia zmaga się z okropną chorobą

Autor: Fot. facebook

Grupę "Magiczne licytacje dla Kubusia" założyli 8 lipca na Facebooku - znani z szeregu akcji charytatywnych, w tym dla 4-letniej Wiktorii Wilczek z Reńskiej Wsi - mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla: Sandra i Tomasz Kotowicz wspierani przez mamę Sandry - panią Tatianę. - "SuperMy" znowu działają! Zapraszamy serdecznie wszystkich na magiczne licytacje. Jesteśmy na początku tej drogi, ale wierzymy, że mnóstwo ludzi wystawi swoje przedmioty, co przełoży się na gigantyczną kwotę, która w całości zostanie przekazana na sfinansowanie leczenie w USA małego Kubusia - powiedział nam Tomasz Kotowicz.

Kuba mieszka w Poborszowie (gm. Reńska Wieś). Od momentu wykrycia choroby ma już wiele za sobą: po cztery biopsje i zabiegi operacyjne, 13 znieczuleń. Oprócz choroby chłopiec ma również problemy z nerkami (wodonercze olbrzymie oraz refluks), jego pęcherz ma pogrubione ściany, co wiąże się z założeniem cystomii.
W USA jest lek, który działa hamująco na rozwój choroby Kuby, a nawet ma właściwości cofania jej skutków. Jednak miesiąc terapii specjalistycznym lekiem to koszt 50 tys zł, zaś pełny okres leczenia trwa około trzech lat. W związku z tym potrzebna jest znacznie większa kwota, które może uratować Kubusia przed śmiercią.

W grupie "Magiczne licytacje dla Kubusia" obowiązuje przestrzeganie zapisów stworzonego na jej cele regulaminu. Zachęcamy do wstąpienia do niej - TUTAJ.

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Portowiec Treść komentarza: Z moich obserwacji jakub jest specyficznym chłopakiem zagubionym bardzo, watpie zeby popełnił ta zbrodnie mial zamiłowanie do noży maczet survival itp latał po lesie lubił spędzać czas sam ze sobą noz mial zawsze przy sobie młotek znaleziony w plecaku to juz moze dodanie do całości, a przyznanie sie do winny to raczej wpływ bo trzeba bylo znalesc sprawcę i liczy sie sztuka , bardziej bym brał zeby przycisnąć dorianka i siostrę bo akurat duzo maja na sumienia ..... Data dodania komentarza: 6.09.2026, 11:46 Źródło komentarza: Matka Jakuba L. twierdzi, że ma dowód jego niewinności. Nowe pytania w sprawie zabójstwa Diany Autor komentarza: Realista Treść komentarza: Tak , sądząc po tych tłumach gości to impreza była dla wybranych !!! 🤣😂🤣 Ja przynajmniej nie znalazłem żadnych informacji 😭😭 Data dodania komentarza: 6.09.2026, 08:16 Źródło komentarza: Radość, zabawa i wspólne chwile na festynie parafialnym w Sławięcicach. ZDJĘCIA Autor komentarza: Janusz Treść komentarza: Temat grodzenia linii brzegowej, wójt konsekwentnie unika odpowiedzi na zadane pytanie, czy są zgody na grodzenie linii brzegowej za co jest kara administracyjna do 7500 zł, PZW grodzi linie brzegową na zawodach a ukarać nie ma komu. Data dodania komentarza: 6.09.2026, 06:51 Źródło komentarza: Sezon na Dębowej zakończony. Spokojnie, choć jeden z użytkowników notorycznie łamał regulamin. FILM Autor komentarza: Janusz Treść komentarza: Wszystkie zakazy, ograniczające swobody obywatelskie innym użytkownikom po za kąpieliskiem strzeżonym. Nie mające żadnego uzasadnienia w prawie wodnym. Data dodania komentarza: 6.09.2026, 06:46 Źródło komentarza: Sezon na Dębowej zakończony. Spokojnie, choć jeden z użytkowników notorycznie łamał regulamin. FILM Autor komentarza: Ogier Treść komentarza: Jeszcze brakuje mi tu Brajana, który pierwszy raz w życiu zobaczył sosnę w lesie. Data dodania komentarza: 5.09.2026, 20:34 Źródło komentarza: Matka Jakuba L. twierdzi, że ma dowód jego niewinności. Nowe pytania w sprawie zabójstwa Diany Autor komentarza: Prawdziwy Polak Treść komentarza: Składam zawiadomienie do prokuratury Zbigniewa Ziobro, że szkalujesz Prawdziwych Polaków, nie jesteś patriotą. Data dodania komentarza: 5.09.2026, 20:31 Źródło komentarza: Czołowe zderzenie na DK45. Kierująca Audi straciła przytomność za kierownicą. ZDJĘCIA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna