Reklama
czwartek, 30 kwietnia 2026 17:50
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kresowianie: pamięć i powrót do korzeni

Pamiętaliśmy o tych, którzy zginęli tylko dlatego, że byli Polakami... Wspomnieliśmy z wdzięcznością tych, dzięki którym ocalało wielu innych, równie niewinnych. A „tęsknotę, smutek i żal” wyśpiewaliśmy ile sił w płucach.
  • Źródło: Urząd miasta
Kresowianie: pamięć i powrót do korzeni

W Kędzierzynie-Koźlu odbyły się obchody Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa na Kresach Południowo-Wschodnich Rzeczpospolitej i Wojewódzkie Dni Kultury Kresowej. Wzięli w nich udział mieszkańcy, parlamentarzyści, radni, przedstawiciele samorządów, w tym gminy Kędzierzyn-Koźle, poczty sztandarowe.

Organizatorem obchodów było Stowarzyszenie Kresowian Kędzierzyn-Koźle.

 

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla 14.07.2020 17:18
Co tam robił Węgrzyn (PO) ? Według Trzaskowskiego (PO) nie było ludobójstwa Polaków na Wołyniu.

Pamiętajmy ! 13.07.2020 19:50
Kresowiakom chwała - ukrom hańba ! Mój dziadek też uciekał jak już ukraincy podchodzili pod jego miasteczko . Zabrał tylko najbliższych , dzięki temu ocalił rodzinę i dał szansę następnym pokoleniom. Dziękuję ci Dziadku !

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: elaTreść komentarza: Przyroda nas nie zawodzi ale magistrat to okrągłe 0Data dodania komentarza: 30.04.2026, 14:54Źródło komentarza: Wiosenna piękność przed magistratem. ZDJĘCIAAutor komentarza: PolicjantTreść komentarza: Słaby dziecinny komentarz.Data dodania komentarza: 30.04.2026, 12:21Źródło komentarza: Nowi policjanci w Kędzierzynie-Koźlu. Dziś rozpoczęli kurs podstawowy w Szkole Policji w PileAutor komentarza: KoźlaninTreść komentarza: Bo też bym chciał. Najlepiej w kategorii trol rokuData dodania komentarza: 30.04.2026, 12:17Źródło komentarza: Wojciech Rajchel uhonorowany Srebrnym Krzyżem ZZ Policyjna SolidarnośćAutor komentarza: PacjentTreść komentarza: Oby jak najszybciej sprywatyzowano wszystkie szpitale. Jakość leczenia to zrośnie bo nic niewarte lewatywy musiałyby odejść.Data dodania komentarza: 30.04.2026, 12:14Źródło komentarza: Nowa Inwestycja Kliniki Nova w Kędzierzynie-Koźlu!Autor komentarza: Tadeo-69Treść komentarza: Musisz się tym zająć... ja, w Ciebie wieżę. Myślę, że jak się dobrze do tego przyłożysz, to i na lotnisko się miejsce znajdzie. Tymczasem musisz wybrać, czy chcesz się leczyć, czy mieć gdzie rzęcha parkować!Data dodania komentarza: 30.04.2026, 11:42Źródło komentarza: Nowa Inwestycja Kliniki Nova w Kędzierzynie-Koźlu!Autor komentarza: GrzTreść komentarza: Parkingu brak ❗Data dodania komentarza: 30.04.2026, 09:16Źródło komentarza: Nowa Inwestycja Kliniki Nova w Kędzierzynie-Koźlu!
zachmurzenie duże

Temperatura: 14°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1027 hPa
Wiatr: 16 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama