Reklama
piątek, 30 stycznia 2026 15:52
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Superpaka dla chłopaka

To była ogromna niespodzianka dla podopiecznych Domu św. Karola w Koźlu, gdy 16 grudnia do placówki przyjechały dwa samochody wypakowane prezentami.
Superpaka dla chłopaka

Autor: RP

Wolontariat „SuperMy” działa na terenie naszego miasta, ale do zorganizowanej przez niego akcji „Superpaka dla chłopaka” włączyli się sponsorzy z Anglii, Niemiec, Norwegii, a nawet Stanów Zjednoczonych.

 

- Dopiero zaczynamy działalność. Pierwszy był Dawidek z Opola, dla którego udało się uzbierać pięć milionów złotych na leczenie. Na chwilę ochłonęliśmy i stwierdziliśmy, że brakuje nam pomagania innym. Dlatego postanowiliśmy wesprzeć Dom św. Karola - przyznała Sandra Gromada.

 

Każdy podopieczny dostał taką samą paczkę, w której znalazły się m.in. zabawka, słodycze, owoce, napoje i gadżety ufundowane m.in. przez urząd miasta, Salon Optyczny „Maxima” czy klub siatkarski ZAKSA.

 

- W listach do św. Mikołaja chłopcy prosili o telewizor, więc kupiliśmy im dwa, a do nich przy okazji odtwarzacze DVD, które na pewno się przydadzą – dodał Tomasz Kotowicz, zaangażowany w akcję.

 

Wśród prezentów dla podopiecznych kozielskiej placówki było wiele zabawek, a także piłki, trampoliny, stoły do piłkarzyków czy gry planszowe. Radość w oczach podopiecznych była nie do opisania. W ramach podziękowań zaśpiewali piosenkę świąteczną.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Kris 21.12.2018 13:37
super akcja, powodzenia!

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: WiesiekTreść komentarza: A jak mi piec nie odpala, to przyjadą mi rozpalić?Data dodania komentarza: 30.01.2026, 15:25Źródło komentarza: Straż miejska kontroluje kopciuchy w Kędzierzynie-KoźluAutor komentarza: OKKKTreść komentarza: Problem chyba w tym, że to nie są rozmowy z 13 latką, tylko z dorosłą kobietą udającą 13 latkę.Data dodania komentarza: 30.01.2026, 13:13Źródło komentarza: Prokuratura Krajowa uchyla decyzję z Kędzierzyna-Koźla i nakazuje wszczęcie śledztwa. Nowe faktyAutor komentarza: LucekTreść komentarza: Skontrolować Piastowska 27Data dodania komentarza: 30.01.2026, 10:57Źródło komentarza: Straż miejska kontroluje kopciuchy w Kędzierzynie-KoźluAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: ALE niech Straż Miejska po zapadnięciu zmroku rusza w teren. OOOO od razu w ciemno może po kolei domy odwiedzać przy światłach w Kłodnicy. Tam jest trójkąt bermudzki tej dzielnicy. Wczoraj ktoś palił plastikiem, jestem przekonany bo znam ten smród. CODZIENNIE jak tylko się ściemni to kłęby gryzącego dymu z każdego domu spowijają okolicę. Nosz to centrum geograficzne miasta a panuje tam mentalne średniowiecze. ZRÓBCIE coś z tym w końcu!!!Data dodania komentarza: 30.01.2026, 10:14Źródło komentarza: Straż miejska kontroluje kopciuchy w Kędzierzynie-KoźluAutor komentarza: Bartłomiej PTreść komentarza: Artykuł o jakimś starym gruzie, serio? Nie ma już o czym pisać w tym mieście?Data dodania komentarza: 30.01.2026, 09:08Źródło komentarza: Jeden silnik, niemal 900 tys. kilometrów i żadnych problemów. Historia VW Caravelle z Reńskiej WsiAutor komentarza: vcx gfvTreść komentarza: żadnych pieniędzy od żuydkówData dodania komentarza: 30.01.2026, 07:33Źródło komentarza: Kobieta chce przekazać 2,5 mln euro. Tajemnicza wiadomość od Eleny Pavlos z Grecji krąży w sieci
zachmurzenie duże

Temperatura: -1°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1006 hPa
Wiatr: 19 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna