piątek, 5 grudnia 2025 10:31
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Hubertus na kozielskiej wyspie. Wrażeń nie zabraknie!

Święto myśliwych, leśników i jeźdźców, znane jako Hubertus zbliża się wielkimi krokami. W tym roku zagości po raz pierwszy w naszym mieście, a dokładniej na kozielskiej wyspie.
Hubertus na kozielskiej wyspie. Wrażeń nie zabraknie!

Święto wzięło swoją nazwę od św. Huberta (patrona myśliwych i jeźdźców), którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest 3 listopada.

Jak zapewnia organizator imprezy i zarazem zarządca Stadniny Koni na Wyspie Paweł Marcinkowski przygotowania do imprezy przebiegają zgodnie z planem.

W niedzielę 18 października o godz. 14.00 na Wyspie będzie można podziwiać reprezentantów stadnin z całego regionu wraz ze swoimi wierzchowcami.

- Już teraz mam potwierdzenie, że pojawi się ponad 20 koni. Będzie zespół sygnalistów myśliwskich, który w ciągu 30 minut zaprezentuje sygnały grane przy okazji polowań zbiorowych oraz utwory muzyki myśliwskiej. Następnie z wyspy w stronę kozielskiego rynku wyjedzie pod eskortą konny orszak. Na miejscu wszystkich jeźdźców pobłogosławi ksiądz. Następnie wrócimy na wyspę, gdzie nastąpi tradycyjna pogoń za „lisem”. Spodziewam się świetnej imprezy. Mam nadzieję, że połączymy siły z innymi ośrodkami jeździeckimi - mówi Paweł Marcinkowski, który dodaje, że z uwagi na pogarszającą się sytuację epidemiczną koło łowieckie oraz nadleśnictwo nie wyślą tym razem swoich przedstawicieli.

Cześć artystyczną wypełni śpiewający sobowtór Maryli Rodowicz, który występował w takich programach jak: Szymon Majewski Show, Dzień Dobry TVN, Świry TVP2, Studio Złote Tarasy, Rozmowy w Toku oraz w pierwszej edycji Mam Talent stacji TVN. Druga Maryla koncertowała również w teatrze Krystyny Jandy, zaśpiewała dla Polonii na Węgrzech, na Litwie, w Szwajcarii i w Hiszpanii. Zagrała koncert w Kanadzie w Toronto oraz dwa koncerty w USA w Nowym Jorku. Uświetnia swoją obecnością szereg imprez firmowych, plenerowych, bali, zjazdów, wesel, studniówek i imprez urodzinowych. Więcej informacji na temat artysty znajdziesz TUTAJ

Wydarzeniu towarzyszyć też będą emocje sportowe i to już od soboty 17 października. Będzie to IV Cross Duathlon Twierdza. Zawody zostaną przeprowadzone ścieżkami i drogami gruntowymi (teren pagórkowaty), przemiennie (pętlami) na wyspie. Imprezą towarzyszącą będą zawody dla dzieci i młodzieży. Początek o godz. 13.00. Uczestnicy zawodów wezmą udział w losowaniu nagród wśród których znajdą się rowery, sprzęt AGD, asortyment sportowy itp. Tego dnia na wyspie będzie też wesołe miasteczko, nie zabraknie małej gastronomii oraz muzyki na żywo.

Z kolei w niedzielę 18 października o godz. 12.15 rusza III edycja przełajowego Biegu z Koziołkiem. Do pokonania dystans 6 km ścieżkami na terenie wyspy. Również i w tym przypadku imprezą towarzyszącą będą biegi dla dzieci i młodzieży. Każdy uczestnik biegu głównego otrzyma piękny medal i weźmie udział w losowaniu cennych nagród. Organizatorem obu imprez biegowych jest Klub Sportowy Koziołek.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: dewTreść komentarza: i kebsówData dodania komentarza: 5.12.2025, 09:04Źródło komentarza: Teren po dawnej „Kaskadzie” zamienia się w wielki plac budowyAutor komentarza: Były pacjentTreść komentarza: Klinika kosmicznych cen!!!!!Data dodania komentarza: 5.12.2025, 09:04Źródło komentarza: Teren po dawnej „Kaskadzie” zamienia się w wielki plac budowyAutor komentarza: Pan Maruda, niszczyciel dobrej zabawyTreść komentarza: Czekamy na opinię eksperta, Koźlanina. Co Pan sądzi o tej inwestycji?Data dodania komentarza: 5.12.2025, 08:57Źródło komentarza: Zmiany na placu zabaw przy ul. Filtrowej. Maluchy mogą już testować nowe urządzeniaAutor komentarza: J GTreść komentarza: Być dentysta to złoty interes chyba ceny usług dentystycznych są przeszacowane i to gruboData dodania komentarza: 5.12.2025, 08:41Źródło komentarza: Teren po dawnej „Kaskadzie” zamienia się w wielki plac budowyAutor komentarza: LutekTreść komentarza: Wszystko się zmienia, a jednak nic się nie zmienia. Jak po 17:00 na ulicach było pusto, tak jest nadal. Co z tym miastem jest nie tak?Data dodania komentarza: 5.12.2025, 08:23Źródło komentarza: Teren po dawnej „Kaskadzie” zamienia się w wielki plac budowyAutor komentarza: ArekTreść komentarza: Zacznijmy od tego że to ma na celu pokazać osoba które interesują się mundurem co to jest i przy okazji dobrze się bawić. Przynajmniej ja tak rozumiem, a że tobie coś się odkleiło i komentujesz to jakimś fermentem to gratulację. Farmazon roku!!!Data dodania komentarza: 5.12.2025, 06:14Źródło komentarza: Jednostka Strzelecka 3064 w Kędzierzynie-Koźlu działa. Komenda Główna rozwiewa wątpliwości
Reklama
umiarkowane opady deszczu

Temperatura: 5°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 7 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama