Reklama
środa, 22 kwietnia 2026 00:39
Reklama
Reklama nad jeziorkiem kobylice
Reklama
Reklama

Fala wezbraniowa powoli przejdzie przez Koźle

Intensywne i długotrwałe opady deszczu spowodowały wzrost poziomu wody w rzekach Opolszczyzny. W nocy z 13 na 14 października na wodowskazie w Koźlu został przekroczony stan ostrzegawczy. Miejskie służby cały czas monitorują sytuację.
  • Źródło: Urząd miasta
Fala wezbraniowa powoli przejdzie przez Koźle

O godzinie ósmej rano 14 października poziom Odry w Koźlu osiągnął 420 cm, 20 cm powyżej stanu ostrzegawczego. Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu może dojść do przekroczenia stanu alarmowego (500 cm), ale woda ma pozostać w korycie rzeki.

Pomoże w tym polepszenie pogody, gdyż w dorzeczu Odry opady słabną. Fala wezbraniowa na rzece utrzyma się przez dłuższy czas i powoli przemieści się przez nasze miasto.

W Krzyżanowicach i Raciborzu-Miedoni w środę rano o godz. 7.50 stany alarmowe były przekroczone odpowiednio o 182 cm i 89 cm.

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: JacekTreść komentarza: Gdyby nie niemiecki imperializm to dalej mieliby te wszystkie pałace. Przegrali w jedną wojnę wszystkie swoje zdobycze z 250 lat podbojów.Data dodania komentarza: 21.04.2026, 23:04Źródło komentarza: „Niebiański” kolor zachował się na starym murze w okolicach dawnego pałacu Flemminga. VIDEOAutor komentarza: JacekTreść komentarza: Ciekawostka. Jak opowiesz po śląsku nawet najśmieszniejszy kawał na świecie to straci wszystko. Świerszcze grają. Sprawdźcie sami.Data dodania komentarza: 21.04.2026, 23:00Źródło komentarza: Pan Babcia na IX Powiatowym Konkursie Gwary Śląskiej „Godej po naszymu”. ZDJĘCIAAutor komentarza: AgaTreść komentarza: Czemu Pan Babcia a nie Pan Dziadek skoro to facet? Wszystko fajnie ale po co zaś robi chlop za baba? Już wszędzie, na z kożdym kroku tak musi być? Downij na Śląsku tak nie było. Chlop był chlopym a baba babom a babcia babciom i niech tak łostanie. Niech se "Pan Babcia" poszuko jako fajno frelka i niech łona gro Babcia łon Dziadka. Czyż ni mom racji?Data dodania komentarza: 21.04.2026, 22:59Źródło komentarza: Pan Babcia na IX Powiatowym Konkursie Gwary Śląskiej „Godej po naszymu”. ZDJĘCIAAutor komentarza: PopTreść komentarza: Zgadzam się. Wiele zła się tam dzieje od lat!Data dodania komentarza: 21.04.2026, 22:47Źródło komentarza: Jak ktoś jeszcze raz trzaśnie szafką, to trzasnę w łeb! - powiedziała nauczycielka i uderzyła uczniaAutor komentarza: ŚwiadekTreść komentarza: Ta jasne. Wina szkoły jest ewidentna. Skoro instytucje zawodzą to media nagłaśniają patologię.Data dodania komentarza: 21.04.2026, 22:44Źródło komentarza: Jak ktoś jeszcze raz trzaśnie szafką, to trzasnę w łeb! - powiedziała nauczycielka i uderzyła uczniaAutor komentarza: ŚwiadekTreść komentarza: Napisał dyrekcja lub jej pochlebcy! 😅Data dodania komentarza: 21.04.2026, 22:41Źródło komentarza: Jak ktoś jeszcze raz trzaśnie szafką, to trzasnę w łeb! - powiedziała nauczycielka i uderzyła ucznia
zachmurzenie małe

Temperatura: 6°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 10 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna