Reklama
sobota, 6 czerwca 2026 08:46
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zabezpiecz altankę przed włamaniem. Policja apeluje do działkowców

Na terenie ogródków działkowych powoli zbliża się koniec sezonu. Opuszczone altanki mogą stać się łatwym łupem dla przestępców. Dlatego aby uniknąć liczenia strat, policja apeluje o właściwe zabezpieczenie swojego mienia.
  • Źródło: KWP
Zabezpiecz altankę przed włamaniem. Policja apeluje do działkowców

Autor: Foto: policja

Warto zadbać już teraz o swoją działkę i pozostawiony tam sprzęt. Jeśli nie chcemy narazić się na straty finansowe, czy choćby uszkodzenia i bałagan, warto skorzystać z poniższych rad:

  • Właściwie zabezpiecz sprzęt ogrodniczy, który najczęściej pada łupem złodziei. Przechowywany sprzęt i inne przedmioty stanowiące wartość np: skrzynki z narzędziami powinny być umieszczone w miejscu niewidocznym dla osób postronnych lub zabierane do domu.

  • Zachowaj dokumenty gwarancyjne nowego sprzętu z numerami fabrycznymi. Wartościowe przedmioty dobrze jest oznaczyć w trwały i widoczny sposób oraz zrobić dokumentację fotograficzną.

  • Starannie zabezpiecz altanę lub domek - wzmocnij drzwi, zamontuj na nich atestowane zamki, załóż na okna kraty.

  • Podczas pobytu na działce warto zwracać uwagę na obce osoby kręcące się bez celu w okolicy - może to być sposób zbierania informacji.

  • O bezpieczeństwo na działkach warto zadbać wspólnie z sąsiadami - poznać sąsiadów, wymienić się telefonami i zwracać uwagę na działki i wszystkie niepokojące sytuacje.

  • Wszelkie zagrożenia, podejrzenia i niebezpieczne sytuacje w okolicy należy na bieżąco zgłaszać policji. Pomoc i radę można uzyskać od dzielnicowego, opiekującego się terenem, na którym jest działka.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Kpina DM 2026 Treść komentarza: Mam nadzieję że ten syf na parkingach sklepów prywatnych,chodnikach, parkach itd będzie posprzątany przez organizatorów tego wydarzenia. Aleję Jana Pawła pewnie wypicuja a reszta głęboko gdzieś jak co roku, nie potraficie posprzątać wszystkiego w okolicy, to wasza impreza i wasz problem a nie nas lokalnych przedsiębiorców. Data dodania komentarza: 6.06.2026, 00:36 Źródło komentarza: Dni Kędzierzyna-Koźla rozpoczęte. Orkiestra Żeglugi „przegoniła” deszczowe chmury. ZDJĘCIA Autor komentarza: Mateusz Treść komentarza: W chrześcijaństwie joga bywa uznawana za grzech lub zagrożenie duchowe z powodu jej korzeni w religiach Wschodu. Kościół katolicki zwraca uwagę na to, że joga to nie tylko ćwiczenia fizyczne, ale system filozoficzno-religijny prowadzący do panteizmu i bałwochwalstwa (sprzeczne z I przykazaniem) oraz próbę osiągnięcia zbawienia własną mocą. Data dodania komentarza: 5.06.2026, 23:43 Źródło komentarza: Zbliża się Międzynarodowy Dzień Jogi na Dębowej Autor komentarza: Koźlanin Treść komentarza: Ćwiczcie, ćwiczcie bo mięso armatnie jest potrzebne.... Data dodania komentarza: 5.06.2026, 22:58 Źródło komentarza: Poligon zamiast szkolnych ławek. Tak ćwiczyli kadeci z Kędzierzyna-Koźla. ZDJĘCIA Autor komentarza: xD Treść komentarza: Właśnie.. zrobicie dobre spotkanko poznawczo-mordobijne to i Batyr może odruchowo przyjedzie z patronatem :D Data dodania komentarza: 5.06.2026, 22:46 Źródło komentarza: 20 lat temu reaktywowali Chemika. Przypominamy, jak wszystko się zaczęło Autor komentarza: Janush Treść komentarza: I zapraszamy zapie*dalać na nasze premie od 6 rano xd Data dodania komentarza: 5.06.2026, 22:44 Źródło komentarza: Grupa Azoty poprawia wyniki. Kędzierzyn z wyraźnym wzrostem rentowności Autor komentarza: Leszek Treść komentarza: Czarną pszczołą czyli zadrzechnię fioletową, obserwujemy już od kilku lat, na terenie ROD Kuźniczka przy ul. Platanowej oraz w Lenartowicach. Data dodania komentarza: 5.06.2026, 22:33 Źródło komentarza: Czarna pszczoła uchwycona na kozielskich ogródkach działkowych. ZDJĘCIA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna