Reklama
sobota, 7 marca 2026 16:51
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wyniki budżetu obywatelskiego

Znamy już wyniki głosowania na zadania zgłoszone do tegorocznego budżetu obywatelskiego. Zgodnie z wolą mieszkańców w mieście pojawią się kolejne przyjazne miejsca: skatepark w Koźlu, boisko treningowe w Cisowej czy minitężnia na os. Pogorzelec.
Wyniki budżetu obywatelskiego

Istniejące już tereny sportowo-rekreacyjne wzbogacą się o dodatkowe wyposażenie lub funkcjonujące urządzenia zostaną wyremontowane. Skorzystają też straże pożarne, a kilka chodników czeka lifting.

Mieszkańcy mieli do wyboru 66 zakwalifikowanych zadań. Zdecydowali o wyborze 19 z nich, przynajmniej jednego na każdym z 16 osiedli. Oddali na nie aż 6268 głosów, z czego tylko 18 było nieważnych. W siedzibach rad osiedli pisemnie zagłosowały 593 osoby, a drogą elektroniczną 5675. Lista wybranych pomysłów poniżej.

Zadania wybrane w głosowaniu w budżecie obywatelskim w 2019 roku, przewidziane do rekomendacji przez rady osiedli:

L.p.

Osiedle

Nazwa zadania

Wartość wybranego zadania (zł)

1.

Azoty

Rewitalizacja placu zabaw przy ul. Jordanowskiej - etap I

59 793

2.

Blachownia

Wykonanie stałej iluminacji świątecznej (sztuczna choinka )

30 000

3.

Cisowa

Budowa boiska treningowego przy stadionie sportowym w Cisowej (za boiskiem w Cisowej, teren który należy do miasta) Etap I

107 417

4.

Kłodnica

Alejka spacerowa wzdłuż Kanału Kłodnickiego i ulicy Szymanowskiego

122 063

5.

Kuźniczka

Remont chodników (ul. Ogrodowa, ul. Topolowa, ul. Lipowa - odcinek od al. Spokojnej przez skrzyżowanie z Topolową do końca)

79 431

6.

Lenartowice

Wyposażenie osiedlowej strefy rekreacyjno-wypoczynkowej w sprzęt i urządzenia służące organizacji działań integracyjnych i prorodzinnych mieszkańców Lenartowic. "Etap trzeci - doposażenie obiektów"

71 784

7.

Miejsce Kłodnickie

Doposażenie zestawu ratownictwa technicznego posiadanego przez Ochotniczą Straż Pożarną w Miejscu Kłodnickim

9 000

8.

Montaż 2 sztuk tablic z wyświetlaczem prędkości

32 000

9.

Doświetlenie placu zabaw (ul. Czajki)

12 000

10.

Piastów

Dokończenie rozpoczętej w 2018 roku modernizacji terenu rekreacyjnego przy ul. Kośnego. Wyposażenie placu zabaw w zestawy: zadaszona piaskownica paleontologiczna, Fabryka Piasku, budka na książki, ziemne trampoliny, zestaw sportowy IXO, zjeżdżalnia linowa Tyrolka, zjeżdżalnia tubowa, stacja naprawy rowerów. ETAP II

149 830

11.

Pogorzelec

Budowa minitężni solankowej zlokalizowanej w sąsiedztwie Domu Dziennego Pobytu nr 5 NASZ DOM przy ul. Tadeusza Kościuszki 43 B - etap I

253 000

12.

Południe

Młodzieżowa strefa rekreacji - skatepark w Koźlu - dostęp dla mieszkańców osiedla Południe

58 708

13.

Przyjaźni

Dokończenie budowy placu zabaw na działkach 552 i 543

54 495

14.

Rogi

Cd. budowy kompleksu sportowo-rekreacyjnego na osiedlu Koźle Rogi

68 088

15.

Sławięcice

Bezpieczny ratownik - bezpieczny mieszkaniec Sławięcic i gminy Kędzierzyn-Koźle

45 700

16.

Stare Miasto

Młodzieżowa strefa rekreacji - skatepark w Koźlu - dostęp dla mieszkańców osiedla Stare Miasto

111 538

17.

Śródmieście

Remont chodnika (chodnik położony za przychodnią przy ul. Harcerskiej 11)

40 000

18.

Wymiana nawierzchni podwórek przy ul. J. Gagarina 4 i 2; oraz wykonanie drogi dojazdowej do altany śmietnikowej

230 980

19.

Zachód

Młodzieżowa strefa rekreacji - skatepark w Koźlu - dostęp dla mieszkańców osiedla Zachód

146 409

 

 

SUMA

1 682 236

 

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: OzjaszTreść komentarza: Ja mogę płacić i 10zł/l byle Państwo Izrael i jego Obywatele byli bezpieczni.Data dodania komentarza: 7.03.2026, 15:50Źródło komentarza: Ceny diesla w Kędzierzynie-Koźlu zmierzają w stronę 8 zł. Benzyna wszędzie kosztuje ponad 6 złAutor komentarza: Kate skatesTreść komentarza: Najbliższe KK porządne lodowisko kryte jest w czeskim Karniowie. 40 minut autem. Bilet rodzinny - 2 starych plus goowniak - 120Kč (20zł). Mnóstwo radości.Data dodania komentarza: 7.03.2026, 09:57Źródło komentarza: Petycja uczennicy o kryte lodowisko poruszyła mieszkańców. Władze miasta zabrały głosAutor komentarza: ☆PANTERA☆Treść komentarza: Schody obok LO. PAMIETAM je od zawsze jakaś pamiątka jest to prawdaData dodania komentarza: 7.03.2026, 08:33Źródło komentarza: Ratujmy kozielskie schody. ZDJĘCIAAutor komentarza: CzujnikTreść komentarza: Fotki zarządu oraz autograf.Data dodania komentarza: 6.03.2026, 22:43Źródło komentarza: Zmiany kadrowe w koncernie. Grupa Azoty ma nowego prezesa i wiceprezesaAutor komentarza: MarTreść komentarza: He, he. Po tym artykule jakiś ważniak opublikuje podobnie beznadziejne oświadczenie jak w sprawie "inteligentnego" przejścia dla pieszych koło poczty w Koźlu. No niby są jakieś służby, płaci im się, a prywatne osoby są bardziej wyczulone na powszechny bałagan i brzydotę. Koniec kawusi!!!!!!!!!Data dodania komentarza: 6.03.2026, 19:37Źródło komentarza: Ratujmy kozielskie schody. ZDJĘCIAAutor komentarza: AkwarelystaTreść komentarza: D4U Doradztwo Biznesowe i Handel. Przeważająca działalność gospodarcza: pozostałe doradztwo w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej i zarządzania (70.22.Z). Rozpoczął 2019-03-01, niestety zawiesił 2024-05-21. Szkoda. Miejmy nadzieję, że wznowi. Nie można tu wklejać linków, więc kto zainteresowany niech wrzuci w okienko frazę CEIDG i tam poklika odpowiednio. Wszystko jest jawne, bo musi.Data dodania komentarza: 6.03.2026, 19:28Źródło komentarza: Zmiany kadrowe w koncernie. Grupa Azoty ma nowego prezesa i wiceprezesa
bezchmurnie

Temperatura: 17°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1026 hPa
Wiatr: 8 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna