Reklama
sobota, 6 czerwca 2026 08:45
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Takiego gestu się nie spodziewali

Dzieci z Publicznego Przedszkola nr 13 w Kędzierzynie-Koźlu przygotowały prezenty z okazji Dnia Babci i Dziadka dla seniorów z Domu Dziennego Pobytu "Magnolia", która mieści się w bezpośrednim sąsiedztwie przedszkola.
Takiego gestu się nie spodziewali

- Niedawno pomyślałam, że można by coś zrobić dla starszych osób, które w dobie koronawirusa są odizolowane od innych, przede wszystkim od swoich wnuków. Dlatego wpadłam na pomysł, żeby zrobić laurki dla naszych sąsiadów, z którymi jesteśmy zaprzyjaźnieni. Jak było cieplej, to często podchodzili do płotu, rozmawiali z dziećmi i zawsze był to jakiś kontakt międzypokoleniowy. A teraz, właściwie od września już nawet nie widać seniorów. Nie wychodzą nawet na balkon, a wcześniej spędzali tam dużo czasu. Myślę, że taka laurka może sprawić im trochę radości - powiedziała Daria Uramowska, nauczycielka.

Na laurkach znajdują się serdeczne życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka. Mają różne kolory, ale treść jest identyczna. Różnią się zdobienia, które przedszkolaki przyklejały własnoręcznie.

- Współpraca naszego przedszkola z Magnolią jest od samego początku mojego dyrektorowania, czyli od 2002 roku. Każdego roku organizowaliśmy olimpiadę sportową przedszkolaków i seniorów. Były też organizowane występy artystyczne dzieci dla pensjonariuszy. A seniorzy przychodzili do przedszkola czytać dzieciom książki. Współpraca była również na wielu innych płaszczyznach. Niestety czas pandemii wszystko zablokował i trudno jest funkcjonować bez współpracy ze społeczeństwem. Ale szukamy różnych rozwiązań - opowiadała Lucyna Witkowska, dyrektor przedszkola.

Seniorzy dowiedzieli się już wcześniej, że przedszkolaki szykują dla nich prezenty. Co prawda nie było już zaskoczenia i niespodzianki, ale dzięki temu pensjonariusze Magnolii mogli odwdzięczyć się swoimi rękodziełami, które podarowali dzieciom oraz pracownikom przedszkola.

- Inicjatywa jest bardzo trafna i potrzebna. W dobie pandemii seniorzy odczuwają psychicznie te wszystkie obostrzenia i brak kontaktu z bliskimi. Na wieść o laurkach, seniorzy zdalnie przygotowali również prezenty dla nich. Były to ręcznie wykonane magnesiki. Dołączono do nich także po cukierku. Seniorzy nie mogą się już doczekać, aż to wszystko wróci do normalności - mówił Damian Jodełka, kierownik Domu Dziennego Pobytu "Magnolia".

W planach zarówno przedszkola, jak i Domu Dziennego Pobytu jest wiele wspólnych projektów do realizacji. Powstanie wspólna oranżeria oraz brama, dzięki której będzie można połączyć place obu placówek w jeden na czas różnych wydarzeń kulturalnych czy sportowych.

- Cichym planem jest także wspólne boisko sportowe do gry w siatkówkę i piłkę nożną, ewentualnie zamontowanie różnych urządzeń sportowych. To inicjatywa obopólna - dodała dyrektor przedszkola.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Kpina DM 2026 Treść komentarza: Mam nadzieję że ten syf na parkingach sklepów prywatnych,chodnikach, parkach itd będzie posprzątany przez organizatorów tego wydarzenia. Aleję Jana Pawła pewnie wypicuja a reszta głęboko gdzieś jak co roku, nie potraficie posprzątać wszystkiego w okolicy, to wasza impreza i wasz problem a nie nas lokalnych przedsiębiorców. Data dodania komentarza: 6.06.2026, 00:36 Źródło komentarza: Dni Kędzierzyna-Koźla rozpoczęte. Orkiestra Żeglugi „przegoniła” deszczowe chmury. ZDJĘCIA Autor komentarza: Mateusz Treść komentarza: W chrześcijaństwie joga bywa uznawana za grzech lub zagrożenie duchowe z powodu jej korzeni w religiach Wschodu. Kościół katolicki zwraca uwagę na to, że joga to nie tylko ćwiczenia fizyczne, ale system filozoficzno-religijny prowadzący do panteizmu i bałwochwalstwa (sprzeczne z I przykazaniem) oraz próbę osiągnięcia zbawienia własną mocą. Data dodania komentarza: 5.06.2026, 23:43 Źródło komentarza: Zbliża się Międzynarodowy Dzień Jogi na Dębowej Autor komentarza: Koźlanin Treść komentarza: Ćwiczcie, ćwiczcie bo mięso armatnie jest potrzebne.... Data dodania komentarza: 5.06.2026, 22:58 Źródło komentarza: Poligon zamiast szkolnych ławek. Tak ćwiczyli kadeci z Kędzierzyna-Koźla. ZDJĘCIA Autor komentarza: xD Treść komentarza: Właśnie.. zrobicie dobre spotkanko poznawczo-mordobijne to i Batyr może odruchowo przyjedzie z patronatem :D Data dodania komentarza: 5.06.2026, 22:46 Źródło komentarza: 20 lat temu reaktywowali Chemika. Przypominamy, jak wszystko się zaczęło Autor komentarza: Janush Treść komentarza: I zapraszamy zapie*dalać na nasze premie od 6 rano xd Data dodania komentarza: 5.06.2026, 22:44 Źródło komentarza: Grupa Azoty poprawia wyniki. Kędzierzyn z wyraźnym wzrostem rentowności Autor komentarza: Leszek Treść komentarza: Czarną pszczołą czyli zadrzechnię fioletową, obserwujemy już od kilku lat, na terenie ROD Kuźniczka przy ul. Platanowej oraz w Lenartowicach. Data dodania komentarza: 5.06.2026, 22:33 Źródło komentarza: Czarna pszczoła uchwycona na kozielskich ogródkach działkowych. ZDJĘCIA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama