sobota, 5 września 2026 09:28
Reklama Dental Clinic - baner reklamowy
Reklama
Reklama

Sprzęty rolnicze sprzedały się jak ciepłe bułeczki. Udany przetarg na dobra Zespołu Szkół w Komornie

Tylko 2 z 26 przedmiotów nie znalazły nabywców w przetargu pisemnym na sprzedaż wyposażenia warsztatów szkolnych: pojazdów, maszyn i urządzeń, które służyły uczniom - znikającego w tym roku z mapy placówek oświatowych - Zespołu Szkół w Komornie.
Sprzęty rolnicze sprzedały się jak ciepłe bułeczki. Udany przetarg na dobra Zespołu Szkół w Komornie

Autor: Fot. ZS w Komornie

Niektóre sprzęty zakupiono za niewiele ponad cenę wywoławczą, ale były takie, które "poszły" za 200-300 proc. ceny wywoławczej. A było o co się "bić": trzy ciągniki rolnicze, po dwa rozsiewacze nawozów, siewniki i opryskiwacze, sadzarka do ziemniaków, a ponadto szlifierki czy tokarki.

Ceny wywoławcze podano w ogłoszeniu o przetargu. Przystępujący do postępowania składali swoje oferty na formularzach, nie znając propozycji innych osób - nie było możliwości "przebijania", wygrał ten, kto zaoferował najwięcej. Na podstawie wszystkich ofert, które otwarto 25 stycznia, wyłoniono zwycięzców.

Odbędzie się jeszcze jeden przetarg na pozostałe wyposażenie przeznaczone do sprzedaży.

***

Przetarg pisemny nieograniczony na sprzedaż wyposażenia warsztatów szkolnych: pojazdów, maszyn i urządzeń ogłosił dyrektor ZS w Komornie. Oferty pisemne można było składać do piątku 22 stycznia.

Los Zespołu Szkół w Komornie przypieczętowano w trakcie sesji Rady Gminy Reńska Wieś z 28 października 2020 r. Jedna z uchwał, nad którymi głosowano, dotyczyła likwidacji z dniem 31 sierpnia 2021 r. technikum i szkoły zawodowej w Komornie. Wcześniej podjęto uchwałę intencyjną (sesja z 26 sierpnia 2020 r.) i uzyskano zgodę kuratora oświaty na likwidację placówki.

Ostatni rocznik zakończył edukację w 2020 r. Warunkiem utworzenia oddziału - I klasy pięcioletniego technikum o profilu Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki - było zgłoszenie się w naborze co najmniej 21 chętnych. Do procesu rekrutacji na rok szkolny 2020/2021 nie przystąpił ani jeden chętny.

Z wynikami postępowania przetargowego można się zapoznać, pobierając plik (.pdf) - TUTAJ.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Prawdziwy Polak Treść komentarza: Dobry sposób by pozbyć się definitywnie i szybko niemieckich aut, teraz spokojnie mogą wynająć chińskie auta. Jak można będąc Prawdziwym Polakiem jeździć niemieckim autem !?!?!? Data dodania komentarza: 4.09.2026, 20:29 Źródło komentarza: Czołowe zderzenie na DK45. Kierująca Audi straciła przytomność za kierownicą. ZDJĘCIA Autor komentarza: Zgred Treść komentarza: Ale co jest w tym regulaminie że jest pod wędkarzy? Możesz podać przykład takiej dyskryminacji? Data dodania komentarza: 4.09.2026, 17:33 Źródło komentarza: Sezon na Dębowej zakończony. Spokojnie, choć jeden z użytkowników notorycznie łamał regulamin. FILM Autor komentarza: Jacek Treść komentarza: Co mnie obchodzi segregacja. Ludzie z demencją są ważniejsi Data dodania komentarza: 4.09.2026, 17:29 Źródło komentarza: Recykling zaczyna się w domu. Poznaj najważniejsze zasady i najczęściej popełniane błędy w segregacji odpadów Autor komentarza: Olek Treść komentarza: A co ma koncert do promowania czytelnictwa? Data dodania komentarza: 4.09.2026, 13:07 Źródło komentarza: W niedzielę w Sławięcicach, w sercu natury wybrzmią filmowe dźwięki Autor komentarza: 3ewrfd Treść komentarza: czysty region nie jest dostosowany do wymogów i oczekiwań mieszkańców Data dodania komentarza: 4.09.2026, 12:58 Źródło komentarza: Recykling zaczyna się w domu. Poznaj najważniejsze zasady i najczęściej popełniane błędy w segregacji odpadów Autor komentarza: _<>_ Treść komentarza: Ekologizm. zacofanie i regres. Fałszywa troska naszym kosztem Data dodania komentarza: 4.09.2026, 10:26 Źródło komentarza: Recykling zaczyna się w domu. Poznaj najważniejsze zasady i najczęściej popełniane błędy w segregacji odpadów
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna