Reklama
sobota, 6 czerwca 2026 06:54
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Deszcz ze śniegiem małym piłkarzom niestraszny

Kolejny turniej regionu 3. "Bawi nas piłka" rozegrano na zewnątrz. O ile w poprzednich zawodach murawa dobrze zastępowała parkiet, bo na dworze było ciepło, tym razem mali adepci futbolu musieli się wykazać hartem ducha, by stanąć w sportowe szranki.
Deszcz ze śniegiem małym piłkarzom niestraszny

Autor: W

Promować rywalizację w duchu fair play, propagować sport amatorski, upowszechniać kulturę fizyczną i zdrowy tryb życia, wreszcie - wyłaniać talenty piłkarskie. Takie cele przyświecają projektowi „Bawi nas piłka” - autorskiego projektu Opolskiego Związku Piłki Nożnej, który zainaugurowano w 2014 r. - w ramach którego w Gościęcinie rozegrano kolejny turniej.

W skład trzeciego z czterech regionów, na które podzielono województwo opolskie, wchodzą drużyny z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, strzeleckiego i krapkowickiego rozgrywające mecze w kategoriach orlików i żaków. Trenerem koordynatorem powiatowym z ramienia OZPN w naszym regionie jest Tomasz Dubiel.

Na boisku w Gościęcinie 13 kwietnia rywalizowało siedem zespołów żaków i trzy orlików. Tym razem w przypadku żaków konkurowały dzieci ze skrajnych grup: I i III, a orlików - drużyny z grupy III.

Z grupy I żaków miały zagrać: AP Chemik K-Koźle I, SKS Piast Strzelce Op. I, MKS Gogolin, LUKS SP Ujazd, UKS Spiders Krapkowice i FA K-Koźle. Reprezentować na stadionie grupę III miały: LZS Gierałtowice, LKS Victoria Cisek, KS Unia Kolonowskie, LZS Walce, LZS Naprzód-Ujazd Niezdrowice, Otmęt FKS Krapkowice, KS Cisowa i LUKS Gościęcin.

Z różnych powodów tylko siedem z czternastu drużyn żaków stawiło się na boisku. Zaledwie trzy z siedmiu zespołów orlików zmierzyły się tego dnia w Gościęcinie.

W kategorii orlików padły w sumie 23 gole. Z najwyższych wyników cieszyli się w niej gracze LZS Naprzód - Ujazd Niezdrowice, którzy w jednym z meczów z LUKS Gościęcin wygrali 5:1, a w meczu z KS Cisową strzelili cztery bramki, nie tracąc żadnej.

Turnieje z cyklu "Bawi nas piłka" są ukierunkowane na wynajdywanie talentów piłkarskich, które w przyszłości będą stanowiły o piłkarskiej sile województwa opolskiego. Najlepsi gracze mają szansę trafić do reprezentacji Opolszczyzny.

Zawody przygotował klub LUKS Polonia Gościęcin ze wsparciem Zespołu Gimnazjalno-Szkolno-Przedszkolnego.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Kpina DM 2026 Treść komentarza: Mam nadzieję że ten syf na parkingach sklepów prywatnych,chodnikach, parkach itd będzie posprzątany przez organizatorów tego wydarzenia. Aleję Jana Pawła pewnie wypicuja a reszta głęboko gdzieś jak co roku, nie potraficie posprzątać wszystkiego w okolicy, to wasza impreza i wasz problem a nie nas lokalnych przedsiębiorców. Data dodania komentarza: 6.06.2026, 00:36 Źródło komentarza: Dni Kędzierzyna-Koźla rozpoczęte. Orkiestra Żeglugi „przegoniła” deszczowe chmury. ZDJĘCIA Autor komentarza: Mateusz Treść komentarza: W chrześcijaństwie joga bywa uznawana za grzech lub zagrożenie duchowe z powodu jej korzeni w religiach Wschodu. Kościół katolicki zwraca uwagę na to, że joga to nie tylko ćwiczenia fizyczne, ale system filozoficzno-religijny prowadzący do panteizmu i bałwochwalstwa (sprzeczne z I przykazaniem) oraz próbę osiągnięcia zbawienia własną mocą. Data dodania komentarza: 5.06.2026, 23:43 Źródło komentarza: Zbliża się Międzynarodowy Dzień Jogi na Dębowej Autor komentarza: Koźlanin Treść komentarza: Ćwiczcie, ćwiczcie bo mięso armatnie jest potrzebne.... Data dodania komentarza: 5.06.2026, 22:58 Źródło komentarza: Poligon zamiast szkolnych ławek. Tak ćwiczyli kadeci z Kędzierzyna-Koźla. ZDJĘCIA Autor komentarza: xD Treść komentarza: Właśnie.. zrobicie dobre spotkanko poznawczo-mordobijne to i Batyr może odruchowo przyjedzie z patronatem :D Data dodania komentarza: 5.06.2026, 22:46 Źródło komentarza: 20 lat temu reaktywowali Chemika. Przypominamy, jak wszystko się zaczęło Autor komentarza: Janush Treść komentarza: I zapraszamy zapie*dalać na nasze premie od 6 rano xd Data dodania komentarza: 5.06.2026, 22:44 Źródło komentarza: Grupa Azoty poprawia wyniki. Kędzierzyn z wyraźnym wzrostem rentowności Autor komentarza: Leszek Treść komentarza: Czarną pszczołą czyli zadrzechnię fioletową, obserwujemy już od kilku lat, na terenie ROD Kuźniczka przy ul. Platanowej oraz w Lenartowicach. Data dodania komentarza: 5.06.2026, 22:33 Źródło komentarza: Czarna pszczoła uchwycona na kozielskich ogródkach działkowych. ZDJĘCIA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna