Reklama
wtorek, 21 kwietnia 2026 22:42
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Powiat gotowy do masowych szczepień nawet tysiąca osób dziennie!

Jesteśmy gotowi i już dziś moglibyśmy zaszczepić pierwszych mieszkańców w punkcie szczepień masowych, który powstał w byłej PSP nr 6 w Kędzierzynie-Koźlu - przekonują władze powiatu oraz dyrekcja ZOZ.
  • Źródło: Starostwo powiatowe
Powiat gotowy do masowych szczepień nawet tysiąca osób dziennie!

- Czekamy na zielone światło z Narodowego Funduszu Zdrowia i dostawę szczepionek. Od tego będzie zależało, kiedy punkt zostanie oficjalnie otwarty. Od gminy otrzymaliśmy pomieszczenia w szkole za co dziękujemy. Zabezpieczeniem medycznym zajął się nasz szpital, my natomiast jako starostwo zorganizowaliśmy wszystko od strony technicznej. To było duże zadanie logistyczne dla nas i szpitala - mówiła dziś starosta Małgorzata Tudaj.

Dawna PSP nr 6 w Kędzierzynie-Koźlu zlokalizowana jest przy ul. Stalmacha 20 (os. Śródmieście).

Punkt jest kompleksowo wyposażony, a jego wydolność obliczana jest na tysiąc zaszczepionych osób dziennie. W sumie samorząd stworzy siedem profesjonalnych zespołów medycznych. Punkt wyposażony został w niezbędną aparaturę, pomieszczenia dla lekarzy i personelu dokonującego szczepień. Wchodząc do środka na wprost udamy się do rejestracji, tam też dowiemy się, jaka będzie dalsza ścieżka postępowania. Poza ogólnie znaną rejestracją wprowadzoną przez rząd, uruchomione będą również dodatkowe numery telefonu, dzięki którym zarejestrujemy się bezpośrednio.

- Najnowsze wytyczne mówią o tym, że kwalifikacji do szczepienia może dokonywać już nie tylko lekarz, ale i pielęgniarka, ratownik medyczny, diagnosta laboratoryjny czy farmaceuta. Poza wspomnianymi specjalnościami, w naszym punkcie będzie cały czas dyżurował lekarz – podkreślił dyrektor szpitala Jarosław Kończyło.

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: MałgosiaTreść komentarza: Moja babka pięknie godała po staropolsku ale i po niemiecku ,po śląsku,myśla ,że tu na Śląsku nic niy dziwne i tak do dziś ,ważne by pielegnowaćData dodania komentarza: 21.04.2026, 21:57Źródło komentarza: Pan Babcia na IX Powiatowym Konkursie Gwary Śląskiej „Godej po naszymu”. ZDJĘCIAAutor komentarza: JacekTreść komentarza: Mo to ty durniu dla zlośliwości się podszywasz ?Data dodania komentarza: 21.04.2026, 21:53Źródło komentarza: Przyjechali zobaczyć, jak robi to Kędzierzyn-Koźle. Miasto wzorem rewitalizacji. ZDJĘCIAAutor komentarza: MałgosiaTreść komentarza: Psinco prowda co piszesz ,powstańcze rodziny kochajom Śląsk i tu som ,Wiela z nich znom osobiscieData dodania komentarza: 21.04.2026, 21:51Źródło komentarza: Pan Babcia na IX Powiatowym Konkursie Gwary Śląskiej „Godej po naszymu”. ZDJĘCIAAutor komentarza: KoźlaninTreść komentarza: Oto pisowskie mendy lub menda; Ewa z Koźla, cwaniaczku, Monika Ania, Ewa, żenada, Magda Radomska... itd. Boli was prawda... Dlatego czekam co tym razem napiszecie lub napiszesz anty Polska mendo pod mym komentarzem ? Ukazując tym samym swe opętanie i obłąkanie pisowskie ? Wy nie jesteście Polakami ....Data dodania komentarza: 21.04.2026, 21:48Źródło komentarza: Przemysław Czarnek w Kędzierzynie-Koźlu. Mówił o migracji, bezpieczeństwie i służbie zdrowia. ZDJĘCIAAutor komentarza: KoźlaninTreść komentarza: Nie podszywaj się matoleData dodania komentarza: 21.04.2026, 21:39Źródło komentarza: Przemysław Czarnek w Kędzierzynie-Koźlu. Mówił o migracji, bezpieczeństwie i służbie zdrowia. ZDJĘCIAAutor komentarza: xTreść komentarza: ty nienormalny jesteś?Data dodania komentarza: 21.04.2026, 18:23Źródło komentarza: Potężny pożar budynków w Grzędzinie. Ogień rozprzestrzenił się błyskawicznie, ewakuowano mieszkańców
Reklama
pochmurnie

Temperatura: 6°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 11 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama