Reklama
poniedziałek, 15 czerwca 2026 02:25
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kino "Twierdza" w Koźlu wznawia działalność. "Chemik" w Kędzierzynie otwarty od 28 maja

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza ponownie do swoich sali kinowych. Jako pierwsze ruszy kino „Twierdza” w Koźlu, gdzie filmy będzie można zobaczyć już 21 maja. Z kolei kino „Chemik” w Kędzierzynie wznowi działalność 28 maja.
Kino "Twierdza" w Koźlu wznawia działalność. "Chemik" w Kędzierzynie otwarty od 28 maja

Od piątku w „Twierdzy” będzie można zobaczyć amerykańską komedię familijną pt. „Psy i koty 3. Łapa w łapę” – seanse o godz. 14.30 i 16.15. Drugą propozycją jest nagrodzony trzema Oscarami, głośny dramat „Nomadland” – seanse o godz. 18.00 i 20.00.

„Psy i koty 3. Łapa w łapę” – Mija 10 lat od stworzenia zaawansowanego międzygatunkowego systemu ochrony, opracowanego i monitorowanego zarówno przez koty, jak i psy. Jego celem jest utrzymanie pokoju w przypadku sporów. Ale pewien złoczyńca, spec od techniki, włamuje się do sieci bezprzewodowych. Przejmuje kontrolę nad częstotliwościami, słyszanymi tylko przez zwierzęta, doprowadzając do konfliktu. Globalna wojna między psami a kotami znowu wybucha. Zespół początkujących i niedoświadczonych agentów będzie musiał zawierzyć starym, dobrym zwierzęcym instynktom w celu przywrócenia powszechnego porządku i pokoju między dwoma gatunkami.

Nomadland” – Fern (Frances McDormand) - kobieta po sześćdziesiątce - pakuje swojego vana i wyrusza w drogę jako współczesna nomadka, po tym jak w wyniku recesji straciła właściwie cały swój dotychczasowy dobytek.

„Nomadland” to trzeci film fabularny reżyserki Chloé Zhao, przedstawia historię Lindy May, Swankie i Boba Wellsa, prawdziwych nomadów, którzy stają się mentorami i towarzyszami Fern podczas jej podróży po rozległym amerykańskim Zachodzie. Film nagrodzono m.in. Oscarem i nagrodą BAFTA dla najlepszego filmu oraz Złotym Globem dla najlepszego filmu dramatycznego. Oscary otrzymały też: reżyserka oraz odtwórczyni głównej roli kobiecej.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Opolanin Treść komentarza: Super serial. Jak członkowie rodziny walczyli po przeciwnych stronach. Nie możemy przegrać w kolejnej wojnie. Data dodania komentarza: 14.06.2026, 21:08 Źródło komentarza: Te zdjęcia liczą już sobie przeszło 105 lat. Sprawdź, jakie wydarzenie upamiętniają Autor komentarza: mati Treść komentarza: Dla przypomnienia,wynik plebiscytu w powiecie kozielskim-Polska 25%,Niemcy 75%. Data dodania komentarza: 14.06.2026, 20:32 Źródło komentarza: Te zdjęcia liczą już sobie przeszło 105 lat. Sprawdź, jakie wydarzenie upamiętniają Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: A druga kasa biletowa wróci ? Kiedyś była. Data dodania komentarza: 14.06.2026, 16:12 Źródło komentarza: Chcieli jechać pociągiem, pojechali autobusem. Konferencja o Magistrali Podsudeckiej Autor komentarza: mieszkaniec Treść komentarza: po co to komu niemaja na co kasy wydawac......... Data dodania komentarza: 14.06.2026, 13:12 Źródło komentarza: DW 421 do rozbudowy. Powstanie także obwodnica Błażejowic i Łanów. ZDJĘCIA Autor komentarza: sugeruję Treść komentarza: wracaj do siebie za Bug... Data dodania komentarza: 14.06.2026, 11:11 Źródło komentarza: Te zdjęcia liczą już sobie przeszło 105 lat. Sprawdź, jakie wydarzenie upamiętniają Autor komentarza: INGO Treść komentarza: Ale niemieckie pieniądze z unii europejskiej, to już inna sprawa. Data dodania komentarza: 14.06.2026, 10:06 Źródło komentarza: Te zdjęcia liczą już sobie przeszło 105 lat. Sprawdź, jakie wydarzenie upamiętniają
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna