piątek, 24 lipca 2026 03:33
Reklama
Reklama
Reklama

Szpital w Koźlu wraca do pracy hybrydowej

Zgodnie z poleceniem Wojewody Opolskiego od środy, 26 maja szpital w Kędzierzynie-Koźlu dotąd jednoimienny rozpoczyna przyjmowanie wszystkich pacjentów.
  • Źródło: SP ZOZ
Szpital w Koźlu wraca do pracy hybrydowej

Dyrektor naczelny SP ZOZ Jarosław Kończyło oraz zastępca dyrektora d/s medycznych Jacek Mazur przedstawili szczegóły ponownego przekształcenia szpitala z tzw. „covidowego” do wielospecjalistycznego przyjmującego Pacjentów bez zakażenia SARS-CoV-2 oraz z zakażeniem koronawirusem.

•          Na dzień 26 maja br. do dyspozycji Pacjentów niecovidowych oddajemy łącznie ok. 130 łóżek.

•          Dla Pacjentów zakażonych będzie oddanych: 5 łóżek na I poziomie zabezpieczenia, 9 łóżek na II poziomie (pediatria) oraz 62 miejsca na III poziomie zabezpieczenia.

•          W tym będą 2 łóżka intensywnej terapii przeznaczone dla Pacjentów wymagających takiej opieki i zakażonych wirusem SARS-CoV-2 (III poziom).

•          Od 26 maja będziemy gotowi do bezpiecznego przejęcia Pacjentów niecovidowych na oddziały: Intensywnej Terapii, Okulistyczny, Chirurgiczny, Urologiczny, Laryngologiczny. Oddziały te będą przyjmowały Pacjentów tylko nie zakażonych koronawirusem.

•          Od 26 maja Szpitalny Oddział Ratunkowy, Oddział Urazowo-Ortopedyczny, Oddział Ginekologii i Położnictwa i Oddział Neonatologiczny z Pododdziałem Patologi Noworodka oraz Oddział Pediatrii będą pracowały w systemie hybrydowym.

•          Oddziały Neurologii będzie jeszcze pracował tylko dla Pacjentów z koronawirusem (na III poziomie zabezpieczenia).

•          Nocna i świąteczna opieka medyczna obecnie będzie realizowana dalej w budynku na ul. Judyma w Kędzierzynie-Koźlu. 

•          Od 26 maja na potrzeby diagnostyki szpitalnej oraz Pacjentów przychodni przyszpitalnej uruchomiona zostanie pracownia tomografii i rezonansu magnetycznego firmy Helimed na terenie placówki. Natomiast dla pacjentów tzw. zewnętrznych, działa placówka na ulicy Cichej w Kędzierzynie-Koźlu.

•          Pracownie ultrasonografii otwarta dla Pacjentów „z zewnątrz” zostaje dalej na ul. Judyma w Kędzierzynie-Koźlu. Pracownie rentgenowskie działają zarówno na ul. Roosevelta jak i na ul. Judyma i Harcerskiej.

•          W momencie otwarcia Szpitalnego Oddziału Ratunkowego przestaje funkcjonować ambulatorium przyszpitalne - od 26 maja br.

•          Ponownie otwieramy możliwość prowadzenia porodów rodzinnych. Bez testów będą przyjmowane Pacjentki (wraz z Partnerem pozostającym w tym samym gospodarstwie domowym), z udokumentowanym przebyciem COVID-19 w ostatnim półroczu (od momentu przyjęcia) lub posiadają pełny cykl 2 szczepień przeciwko SARS-CoV-2 (ew. 1 dawkę w przypadku szczepionki firmy Johnson&Johnson). U Pacjentek, które nie mogą wykazać się powyższym będą wykonywane szybkie testy PCR (wynik po ok. 1h), kwalifikujące dalsze postępowanie.

•          Wracamy do realizacji zabiegów planowych już od czwartku 27 maja. Pacjenci niezaszczepieni i nie mogący się wykazać przebytym COVID-19 (do pół roku wstecz), przyjmowani na oddziały muszą mieć aktualne (maks. 48h) wyniki testów PCR. W sprawie zabiegów planowych można się kontaktować bezpośrednio ze wskazanymi oddziałami.

•          Osoby, które miały planowane przyjęcie do szpitala przed epidemią koronawirusa będą sukcesywnie przyjmowane zgodnie z ustaleniem i wskazaniami medycznymi.

•          Wszyscy pacjenci przyjmowani do szpitala będą wypełniali obowiązkowe ankiety m.in. dotyczące ewentualnej ekspozycji na wirusa SARS-CoV-2. Będą także mieli badaną temperaturę. Zgodnie z zaleceniami medycznymi wszystkie osoby wobec których pojawi się taka konieczność będą miały wykonywane testy na obecność SARS-CoV-2.

•          Pacjenci przyjmowani na SOR będą przyjmowani w reżimie triażowym z zastosowaniem zabezpieczeń dla personelu.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

spk 25.05.2021 21:37
Pani doktor Danuta Gmyrek to lekarz z prawdziwego zdarzenia. Jeśli nie będzie miała wsparcia w kierownictwie, to jej starania będą zmarnowane. Wszystkim zawsze pomagała i pomaga , wszystkich małych pacjentów zna po imieniu ( niebywałe) . Oddana swojej pracy jak nikt inny w tym szpitalu.

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Jacek Treść komentarza: Dyskryminacja płciowa na koszt podatników. Czym baby są niby lepsze ? Aha w tworzeniu teatrzyku że są tak poszkodowane i biedne. A winę za ten stan rzeczy zwalają na facetów. Dlatego wolę facetów w obcisłych gaciach na rowerach. Data dodania komentarza: 24.07.2026, 00:16 Źródło komentarza: Do 4 tys. zł na kobiece inicjatywy. Spotkanie informacyjne dla pań z naszego powiatu Autor komentarza: Koźlanin Treść komentarza: To ty sobie parchu wyobrażasz że co jesteś taki dowcipny ? To nie moja wina że ukończyłeś akademie w Kłodnicy lub Lesnicy. Jeśli masz ból d*py to kup sobie maść i ja posmaruj imbecylu. Data dodania komentarza: 24.07.2026, 00:08 Źródło komentarza: Ktoś zniszczył figurkę koziołka w Kłodnicy. „Drwal” stracił uszy Autor komentarza: Martyna Frankiewicz Treść komentarza: A skąd masz tego pięknego ogiera możesz napisać na prv proszę? Data dodania komentarza: 23.07.2026, 21:31 Źródło komentarza: 19-letni Piernat z Zakrzowa podbił Ströhen. Kolejny sukces Agnieszki Dąbrowskiej i jej konia Autor komentarza: Martyna Frankiewicz Treść komentarza: A skąd masz tego pięknego ogiera Data dodania komentarza: 23.07.2026, 21:28 Źródło komentarza: 19-letni Piernat z Zakrzowa podbił Ströhen. Kolejny sukces Agnieszki Dąbrowskiej i jej konia Autor komentarza: stary_zgred Treść komentarza: Nie wiem, jak często bywasz w kozielskim szpitalu, ja rzadko. Przedostatni raz to była ortopedia w roku 1995, a ostatni raz w zeszły poniedziałek na oddziale okulistyki, gdzie robiono mi operację. Za pierwszym razem było bardzo dobrze, a ostatnio PERFEKCYJNIE POD KAŻDYM WZGLĘDEM - przyjęcie, badania wstępne, obsługa, logistyka ruchu pacjentów, wysoka kultura osobista lekarki i całego zespołu, absolutny profesjonalizm lekarki i całego zespołu, sprawność działania całego zespołu, pełna informacja dla pacjenta po zakończonym leczeniu. Uważam, że za ten ewidentny paszkwil powinni cię znaleźć i solidnie przeczołgać prawnie. Data dodania komentarza: 23.07.2026, 20:58 Źródło komentarza: W kozielskim szpitalu działa najlepiej oceniany oddział położniczy na Opolszczyźnie! Autor komentarza: Tadeo-69 Treść komentarza: Czy ktoś ma nad tym kontrolę, czy mamona tym procederem rządzi? Patrzę na to i mam gęsią skórkę! - nieszczęście wisi w powietrzu, a potem płacz i zgrzytanie zębami. Czy ktoś sprawdza/weryfikuje uczestników odnośnie posiadanie karty pływackiej i kto tym ludziom zakłada kapoki? - starszęj... pani, chyba zięć zakładał. Z tak założonym kapokiem to kąpiąc się w balii, mogłoby dojść do nieszczęścia. Data dodania komentarza: 23.07.2026, 20:46 Źródło komentarza: Kajakami po Kanale Gliwickim. Sąsiedzka integracja na wodzie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna