Reklama
sobota, 6 czerwca 2026 01:53
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Spróbują wybrać nowego sołtysa Wronina. Dotychczasowy złożył rezygnację z pełnionej funkcji

Warunki epidemiczne nie pozwalały na przeprowadzenie tego zebrania. Poluzowanie obostrzeń sprawiło, że wybór nowego sternika wsi Wronin w gminie Polska Cerekiew będzie możliwy.
Spróbują wybrać nowego sołtysa Wronina. Dotychczasowy złożył rezygnację z pełnionej funkcji

Autor: Fot. archiwum prywatne

Zebranie wiejskie sołectwa Wronin rozpocznie się w czwartek 17 czerwca o godz. 19 w budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego we Wroninie przy ul. Kościelnej 1. Celem spotkania będzie dokonanie wyboru nowego sołtysa.

Dotychczasowy sternik wsi Alfred Szewior - w roli sołtysa Wronina od 4 lutego 2015 r. - z przyczyn osobistych zrezygnował z pełnienia funkcji na przełomie marca i kwietnia br. Ponieważ nie można było wówczas jeszcze organizować zgromadzeń, wybory przesunięto w czasie.

Jak zapewniono nas w Urzędzie Gminy w Polskiej Cerekwi, wszystkie działania w ramach choćby funduszu sołeckiego realizowała rada sołecka. To ciało doradcze działające przy sołtysie nie zmieni się.

Z racji tego, że świetlica wiejska we Wroninie jest zbyt mała, by zachować reżim sanitarny, jako miejsce zebrania wyznaczono miejscową szkołę. W zebraniach wiejskich we Wroninie uczestniczy z reguły 30-40 mieszkańców. Taka liczba nie daje kworum, ponieważ Wronin jest dużą miejscowością. W przypadku braku kworum po upływie 30 minut zebranie jest prawomocne i głosowanie może się odbyć niezależnie od frekwencji.

Zarządzenie nr 0050/60/2021 Wójta Gminy Polska Cerekiew z dnia 7 czerwca 2021 roku w sprawie zarządzenia wyboru sołtysa wsi Wronin - TUTAJ (pdf).


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Kpina DM 2026 Treść komentarza: Mam nadzieję że ten syf na parkingach sklepów prywatnych,chodnikach, parkach itd będzie posprzątany przez organizatorów tego wydarzenia. Aleję Jana Pawła pewnie wypicuja a reszta głęboko gdzieś jak co roku, nie potraficie posprzątać wszystkiego w okolicy, to wasza impreza i wasz problem a nie nas lokalnych przedsiębiorców. Data dodania komentarza: 6.06.2026, 00:36 Źródło komentarza: Dni Kędzierzyna-Koźla rozpoczęte. Orkiestra Żeglugi „przegoniła” deszczowe chmury. ZDJĘCIA Autor komentarza: Mateusz Treść komentarza: W chrześcijaństwie joga bywa uznawana za grzech lub zagrożenie duchowe z powodu jej korzeni w religiach Wschodu. Kościół katolicki zwraca uwagę na to, że joga to nie tylko ćwiczenia fizyczne, ale system filozoficzno-religijny prowadzący do panteizmu i bałwochwalstwa (sprzeczne z I przykazaniem) oraz próbę osiągnięcia zbawienia własną mocą. Data dodania komentarza: 5.06.2026, 23:43 Źródło komentarza: Zbliża się Międzynarodowy Dzień Jogi na Dębowej Autor komentarza: Koźlanin Treść komentarza: Ćwiczcie, ćwiczcie bo mięso armatnie jest potrzebne.... Data dodania komentarza: 5.06.2026, 22:58 Źródło komentarza: Poligon zamiast szkolnych ławek. Tak ćwiczyli kadeci z Kędzierzyna-Koźla. ZDJĘCIA Autor komentarza: xD Treść komentarza: Właśnie.. zrobicie dobre spotkanko poznawczo-mordobijne to i Batyr może odruchowo przyjedzie z patronatem :D Data dodania komentarza: 5.06.2026, 22:46 Źródło komentarza: 20 lat temu reaktywowali Chemika. Przypominamy, jak wszystko się zaczęło Autor komentarza: Janush Treść komentarza: I zapraszamy zapie*dalać na nasze premie od 6 rano xd Data dodania komentarza: 5.06.2026, 22:44 Źródło komentarza: Grupa Azoty poprawia wyniki. Kędzierzyn z wyraźnym wzrostem rentowności Autor komentarza: Leszek Treść komentarza: Czarną pszczołą czyli zadrzechnię fioletową, obserwujemy już od kilku lat, na terenie ROD Kuźniczka przy ul. Platanowej oraz w Lenartowicach. Data dodania komentarza: 5.06.2026, 22:33 Źródło komentarza: Czarna pszczoła uchwycona na kozielskich ogródkach działkowych. ZDJĘCIA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna