Reklama
środa, 22 kwietnia 2026 03:06
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Historyczno-krajoznawcze rajdy rowerowe dla każdego

Muzeum Czynu Powstańczego w Górze św. Anny przygotowuje kolejną atrakcję, w której walory krajoznawcze połączone zostaną z nauką i upamiętnieniem historii. Chodzi o wycieczki rowerowe szlakiem miejsc pamięci i mogił powstańczych wokół Góry św. Anny.
  • Źródło: Muzeum Czynu Powstańczego
Historyczno-krajoznawcze rajdy rowerowe dla każdego

Wycieczki będą prowadziły wzdłuż trzech różnych szlaków (południowego, wschodniego i zachodniego) obejmując w sumie 26 miejsc pamięci. Każda z nich rozpoczynać się będzie w innej lokalizacji: Koźle, Gogolin oraz Jaryszów. Trasy rowerowe będą wiodły urokliwymi zakątkami Parku Krajobrazowego Góra św. Anny.

Osoby uczestniczące w wycieczkach będą miały możliwość poznania miejsc pochówków powstańców śląskich oraz pomników upamiętniających wydarzenia z lat 1919-1921, a także oddania czci bohaterom walczącym o przyłączenie Górnego Śląska do Polski.

Obowiązują wcześniejsze zapisy. Zgłoszenia należy dokonać do godziny 10.00 dnia poprzedzającego wydarzenie. Do udziału w wycieczce można dołączyć na dowolnym etapie trasy.

Mieszkańców naszego miasta i powiatu zainteresować może szczególnie szlak południowy, którym rowerzyści wyruszą w sobotę 26.06.2021 o godz. 10.00. Start nastąpi przy Pomniku Bojowników o wyzwolenie Śląska usytuowanym w parku miejskim w Koźlu nad Odrą. Będzie to rajd szosowo-terenowy o długości około 44 km.

Wydarzenie objęte zostało honorowym patronatem Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły, Opolskiego Kuratora Oświaty Michała Sieka, opolskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: JacekTreść komentarza: Gdyby nie niemiecki imperializm to dalej mieliby te wszystkie pałace. Przegrali w jedną wojnę wszystkie swoje zdobycze z 250 lat podbojów.Data dodania komentarza: 21.04.2026, 23:04Źródło komentarza: „Niebiański” kolor zachował się na starym murze w okolicach dawnego pałacu Flemminga. VIDEOAutor komentarza: JacekTreść komentarza: Ciekawostka. Jak opowiesz po śląsku nawet najśmieszniejszy kawał na świecie to straci wszystko. Świerszcze grają. Sprawdźcie sami.Data dodania komentarza: 21.04.2026, 23:00Źródło komentarza: Pan Babcia na IX Powiatowym Konkursie Gwary Śląskiej „Godej po naszymu”. ZDJĘCIAAutor komentarza: AgaTreść komentarza: Czemu Pan Babcia a nie Pan Dziadek skoro to facet? Wszystko fajnie ale po co zaś robi chlop za baba? Już wszędzie, na z kożdym kroku tak musi być? Downij na Śląsku tak nie było. Chlop był chlopym a baba babom a babcia babciom i niech tak łostanie. Niech se "Pan Babcia" poszuko jako fajno frelka i niech łona gro Babcia łon Dziadka. Czyż ni mom racji?Data dodania komentarza: 21.04.2026, 22:59Źródło komentarza: Pan Babcia na IX Powiatowym Konkursie Gwary Śląskiej „Godej po naszymu”. ZDJĘCIAAutor komentarza: PopTreść komentarza: Zgadzam się. Wiele zła się tam dzieje od lat!Data dodania komentarza: 21.04.2026, 22:47Źródło komentarza: Jak ktoś jeszcze raz trzaśnie szafką, to trzasnę w łeb! - powiedziała nauczycielka i uderzyła uczniaAutor komentarza: ŚwiadekTreść komentarza: Ta jasne. Wina szkoły jest ewidentna. Skoro instytucje zawodzą to media nagłaśniają patologię.Data dodania komentarza: 21.04.2026, 22:44Źródło komentarza: Jak ktoś jeszcze raz trzaśnie szafką, to trzasnę w łeb! - powiedziała nauczycielka i uderzyła uczniaAutor komentarza: ŚwiadekTreść komentarza: Napisał dyrekcja lub jej pochlebcy! 😅Data dodania komentarza: 21.04.2026, 22:41Źródło komentarza: Jak ktoś jeszcze raz trzaśnie szafką, to trzasnę w łeb! - powiedziała nauczycielka i uderzyła ucznia
zachmurzenie małe

Temperatura: 4°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 11 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama