Reklama
sobota, 6 czerwca 2026 08:49
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Opolskie wita pływadła. Piknik na przystani "Szkwał" w Koźlu

Przed nami kolejna edycja „Pływadeł”. Dzielne załogi na swoich fantastycznych wehikułach znów spłyną Odrą z Raciborza do Koźla. Finał imprezy zaplanowano w niedzielę 27 czerwca na przystani „Szkwał”, która znajduje się na kozielskiej wyspie.
Opolskie wita pływadła. Piknik na przystani "Szkwał" w Koźlu
Tak było podczas jubileuszowej XX edycji "Pływadeł"

Impreza pod hasłem „Opolskie wita pływadła” rozpocznie się na powiatowej przystani w niedzielę o godz. 12.30. Będą pokazy ratownictwa wodnego i występy artystyczne, natomiast uroczyste wpłynięcie pływadeł nastąpi około godz. 15.00.

Podczas festynu będzie można zaszczepić się przeciwko COVID-19 w tymczasowym punkcie szczepień, który stanie na kozielskiej wyspie w godz. 14.00-18.00.

Pływadła odbywają się pod honorowym patronatem marszałka opolskiego Andrzeja Buły oraz przy wsparciu finansowym opolskiego i śląskiego urzędu marszałkowskiego.

Program imprezy na wyspie:

12.30 – pokazy ratownictwa wodnego na skuterach wodnych, pokazy kajakowe

13.00 – występy artystyczne: Funky Kids, Studio Piosenki MOK, ZTN Flesz, SDK Cheerleaders, Bailando Cheerleaders

14.00 – występ duetu Anna Jellinek i Darek Czarny

14.30 – Bailando – animacje dla dzieci

15.00 – wpłynięcie pływadeł

16.00 – koncert z okazji obchodów 100. rocznicy wybuchu III powstania śląskiego pt. „Już zachodzi czerwone słoneczko” w wykonaniu Studia Piosenki MOK i CEM „K-Kwarta”

17.00 – wręczenie nagród zwycięskim załogom

17.30 – koncert zespołu Zejman i Garkumpel

19.00 – koncert Dawida „Ukeboy” Jędrusika Ukeboy



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Kpina DM 2026 Treść komentarza: Mam nadzieję że ten syf na parkingach sklepów prywatnych,chodnikach, parkach itd będzie posprzątany przez organizatorów tego wydarzenia. Aleję Jana Pawła pewnie wypicuja a reszta głęboko gdzieś jak co roku, nie potraficie posprzątać wszystkiego w okolicy, to wasza impreza i wasz problem a nie nas lokalnych przedsiębiorców. Data dodania komentarza: 6.06.2026, 00:36 Źródło komentarza: Dni Kędzierzyna-Koźla rozpoczęte. Orkiestra Żeglugi „przegoniła” deszczowe chmury. ZDJĘCIA Autor komentarza: Mateusz Treść komentarza: W chrześcijaństwie joga bywa uznawana za grzech lub zagrożenie duchowe z powodu jej korzeni w religiach Wschodu. Kościół katolicki zwraca uwagę na to, że joga to nie tylko ćwiczenia fizyczne, ale system filozoficzno-religijny prowadzący do panteizmu i bałwochwalstwa (sprzeczne z I przykazaniem) oraz próbę osiągnięcia zbawienia własną mocą. Data dodania komentarza: 5.06.2026, 23:43 Źródło komentarza: Zbliża się Międzynarodowy Dzień Jogi na Dębowej Autor komentarza: Koźlanin Treść komentarza: Ćwiczcie, ćwiczcie bo mięso armatnie jest potrzebne.... Data dodania komentarza: 5.06.2026, 22:58 Źródło komentarza: Poligon zamiast szkolnych ławek. Tak ćwiczyli kadeci z Kędzierzyna-Koźla. ZDJĘCIA Autor komentarza: xD Treść komentarza: Właśnie.. zrobicie dobre spotkanko poznawczo-mordobijne to i Batyr może odruchowo przyjedzie z patronatem :D Data dodania komentarza: 5.06.2026, 22:46 Źródło komentarza: 20 lat temu reaktywowali Chemika. Przypominamy, jak wszystko się zaczęło Autor komentarza: Janush Treść komentarza: I zapraszamy zapie*dalać na nasze premie od 6 rano xd Data dodania komentarza: 5.06.2026, 22:44 Źródło komentarza: Grupa Azoty poprawia wyniki. Kędzierzyn z wyraźnym wzrostem rentowności Autor komentarza: Leszek Treść komentarza: Czarną pszczołą czyli zadrzechnię fioletową, obserwujemy już od kilku lat, na terenie ROD Kuźniczka przy ul. Platanowej oraz w Lenartowicach. Data dodania komentarza: 5.06.2026, 22:33 Źródło komentarza: Czarna pszczoła uchwycona na kozielskich ogródkach działkowych. ZDJĘCIA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna