środa, 22 lipca 2026 04:43
Reklama
Reklama
Reklama

ZAKSA mistrzem Polski! Onico pokonane po raz trzeci!

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała Onico Warszawę 3:1 (25:22, 19:25, 32:30, 25:19) w trzecim meczu wielkiego finału PlusLigi sezonu 2018/2019. Dwa wcześniejsze spotkania nasi siatkarze wygrali 3:2 i 3:0 i tym samym sięgnęli po złote medale. To ósmy tytuł mistrza Polski w kolekcji klubu z Kędzierzyna-Koźla.
ZAKSA mistrzem Polski! Onico pokonane po raz trzeci!

Trzech meczów potrzebowali siatkarze ZAKSY, by sięgnąć po złoty medal i tym samym, po roku przerwy, tytuł mistrzowski wrócił do Kędzierzyna-Koźla. W pierwszym, emocjonującym spotkaniu w hali "Azoty", które wszyscy zapamiętają przez kontrowersyjną decyzję sędziego z tie-breaku, gospodarze pokonali Onico 3:2. Drugie starcie tych drużyn w hali „Torwar” nie było już tak zacięte, a goście ograli zespół ze stolicy w trzech setach.

Podopieczni Andrei Gardiniego "kropkę nad i" postawili przed własną publicznością, choć zespół z Warszawy twardo walczył o przedłużenie rywalizacji finałowej. Gospodarze zwyciężyli po zaciętym pojedynku, a po końcowym gwizdku sędziego w hali przy ul. Mostowej rozpoczęło się fetowanie ósmego tytułu w historii klubu.

ZAKSA: Łukasz Kaczmarek (12), Benjamin Toniutti (2), Łukasz Wiśniewski (4), Mateusz Bieniek (10), Rafał Szymura (11), Sam Deroo (9), Paweł Zatorski (libero) oraz Aleksander Śliwka (3), Brandon Koppers, Przemysław Stępień (1)

Onico: Antoine Brizard (4), Maciej Muzaj (22), Graham Vigrass (9), Piotr Łukasik (13), Andrzej Wrona (4), Nikołaj Penczew (4), Damian Wojtaszek (libero) oraz Mateusz Janikowski

 

Brązowe medale wywalczyli siatkarze Jastrzębskiego Węgla, którzy w trzecim spotkaniu pokonali Aluron Virtu Wartę Zawiercie 3:0 (25:21, 25:22, 25:17). Dwa wcześniejsze mecze jastrzębianie wygrali po 3:2.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Ślonski synek Treść komentarza: jak cie karlusie połli ziymia pod fuzeklami to bier rajzetasza i smiatej kajś przilołz zołrazo niewdzyncznoł, nie szanujesz co tu było nie oczekuj szacunku Data dodania komentarza: 21.07.2026, 21:55 Źródło komentarza: Przed wojną stworzył muzeum w Koźlu. Jego bezcenne zbiory zniknęły bez śladu Autor komentarza: mądry i oczytany Treść komentarza: Bo mamy polityków głupich i tępych, to oni decydują, a nie tacy jak jak. Ty mimo wszystko nie zaliczasz się do tych drugich. Data dodania komentarza: 21.07.2026, 21:51 Źródło komentarza: Gdy ziemia traci pamięć o wodzie. Problem suszy w rolnictwie Autor komentarza: Yuras Treść komentarza: Cudowny człowiek ,ulubiony profesor,pięknie skrzypił na skrzypkach ... Data dodania komentarza: 21.07.2026, 19:56 Źródło komentarza: Nie żyje Jerzy Siodlaczek. Wieloletni nauczyciel II LO w Kędzierzynie-Koźlu Autor komentarza: tw Treść komentarza: Kolekcja wróciła do ojczyzny co komu do domu jak nie jego dom redakcjo Data dodania komentarza: 21.07.2026, 18:32 Źródło komentarza: Przed wojną stworzył muzeum w Koźlu. Jego bezcenne zbiory zniknęły bez śladu Autor komentarza: Koźlanin Treść komentarza: Ilu na jak długo oraz na jakich warunkach zostali przyjęci owi pracownicy? Data dodania komentarza: 21.07.2026, 18:27 Źródło komentarza: Rośnie zatrudnienie w Eko-Oknach w Kędzierzynie-Koźlu. Firma poszukuje kolejnych pracowników Autor komentarza: Koźlanin Treść komentarza: Czemu nie jest budowany zbiorniki p-poż ,retencyjny w Kotlarni. Czemu także nie wykorzystują zbiornika Dziergowice ? Data dodania komentarza: 21.07.2026, 18:26 Źródło komentarza: Gdy ziemia traci pamięć o wodzie. Problem suszy w rolnictwie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama