środa, 22 lipca 2026 07:41
Reklama
Reklama
Reklama

I Kędzierzyńsko-Kozielski Dwubój Rekreacyjny przeszedł do historii

Weekendowe wydarzenie zorganizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kędzierzynie-Koźlu składało się z dwóch etapów: jazdy rowerem na dystansie około 10 km oraz spływu kajakowego, gdzie do pokonania było około 7 km.
I Kędzierzyńsko-Kozielski Dwubój Rekreacyjny przeszedł do historii

Niedzielna (18.07) impreza ze startem i metą na stadionie „Kuźniczka” miała charakter rekreacyjny.

- Na terenie naszego miasta znajduje się wiele naturalnych ścieżek rowerowych w postaci szutrowych duktów, leśnych czy parkowych ścieżek. Nie brakuje również ciekawych szlaków wodnych. Organizowanych jest wiele imprez rowerowych i kajakowych, dlatego postanowiliśmy połączyć obie aktywności w postaci Pierwszego Kędzierzyńsko-Kozielskiego Dwuboju Rekreacyjnego - wyjaśnia Tomasz Radłowski, dyrektor MOSiR w Kędzierzynie-Koźlu,  precyzując, że pierwszy etap pokonywany na rowerze liczył 10 km, ze stadionu Kuźniczka przez Lenartowice, Miejsce Kłodnickie i znajdujący się tam akwen wędkarski do kładki rowerowej nad Kłodnicą w kierunku Blachowni.  

- Po przejechaniu kładki przesiedliśmy się do kajaków, a rowery zostały przetransportowane na metę. Blisko 8-kilometrowy odcinek spływu był bardzo atrakcyjny. Dzika w tym miejscu Kłodnica nie szczędziła nam wielu przeszkód, których liczba zdecydowanie wzrosła po środowej nawałnicy. Trzykrotnie musieliśmy przenosić kajaki: na stopniu wodnym w Lenartowicach i dwa razy na przepuście syfonowym rzeki Kłodnicy pod Kanałem Gliwickim, gdzie dopadła nas ulewa, która przez uczestników dwuboju została uznana za dodatkową atrakcję. Po blisko czterogodzinnych zmaganiach dotarliśmy zwartą grupą do mety na przystani obok Stadionu Kuźniczka - relacjonuje dyrektor MOSiR.  

Na zakończenie imprezy jej uczestnicy, a było ich około 30, zjedli smaczny ciepły posiłek i otrzymali pamiątkowe „srebrne” certyfikaty udziału w Kędzierzyńsko-Kozielskim Dwuboju Rekreacyjnym.

- Za rok planujemy „złote”, ponieważ dwubój zamierzamy rozszerzyć do trójboju. Jednocześnie informujemy, że stałe, cieszące się dużym powodzeniem imprezy rekreacyjno-sportowe organizowane przez MOSiR takie jak rajd rowerowy (najbliższy 5 września) czy spływ kajakowy dużą pętlą (ostatni weekend sierpnia) pozostaną w naszym kalendarzu. Już dziś serdecznie zapraszamy i zachęcamy do odwiedzania naszej strony internetowej i FB - zachęca do aktywności dyrektor Tomasz Radłowski.

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Ślonski synek Treść komentarza: jak cie karlusie połli ziymia pod fuzeklami to bier rajzetasza i smiatej kajś przilołz zołrazo niewdzyncznoł, nie szanujesz co tu było nie oczekuj szacunku Data dodania komentarza: 21.07.2026, 21:55 Źródło komentarza: Przed wojną stworzył muzeum w Koźlu. Jego bezcenne zbiory zniknęły bez śladu Autor komentarza: mądry i oczytany Treść komentarza: Bo mamy polityków głupich i tępych, to oni decydują, a nie tacy jak jak. Ty mimo wszystko nie zaliczasz się do tych drugich. Data dodania komentarza: 21.07.2026, 21:51 Źródło komentarza: Gdy ziemia traci pamięć o wodzie. Problem suszy w rolnictwie Autor komentarza: Yuras Treść komentarza: Cudowny człowiek ,ulubiony profesor,pięknie skrzypił na skrzypkach ... Data dodania komentarza: 21.07.2026, 19:56 Źródło komentarza: Nie żyje Jerzy Siodlaczek. Wieloletni nauczyciel II LO w Kędzierzynie-Koźlu Autor komentarza: tw Treść komentarza: Kolekcja wróciła do ojczyzny co komu do domu jak nie jego dom redakcjo Data dodania komentarza: 21.07.2026, 18:32 Źródło komentarza: Przed wojną stworzył muzeum w Koźlu. Jego bezcenne zbiory zniknęły bez śladu Autor komentarza: Koźlanin Treść komentarza: Ilu na jak długo oraz na jakich warunkach zostali przyjęci owi pracownicy? Data dodania komentarza: 21.07.2026, 18:27 Źródło komentarza: Rośnie zatrudnienie w Eko-Oknach w Kędzierzynie-Koźlu. Firma poszukuje kolejnych pracowników Autor komentarza: Koźlanin Treść komentarza: Czemu nie jest budowany zbiorniki p-poż ,retencyjny w Kotlarni. Czemu także nie wykorzystują zbiornika Dziergowice ? Data dodania komentarza: 21.07.2026, 18:26 Źródło komentarza: Gdy ziemia traci pamięć o wodzie. Problem suszy w rolnictwie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna