Reklama
środa, 22 kwietnia 2026 00:42
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Leśnicy i WOPR-owcy łączą siły. Wszystko to z myślą o naszym bezpieczeństwie. ZDJĘCIA

W Nadleśnictwie Kędzierzyn zorganizowano spotkanie poświęcone współpracy Lasów Państwowych z WOPR Kędzierzyn-Koźle. Omówiono problemy związane z przebywaniem osób nad leśnymi zbiornikami wodnymi w okresie letnim, gdzie kąpiel jest zakazana.
  • Źródło: WOPR
Leśnicy i WOPR-owcy łączą siły. Wszystko to z myślą o naszym bezpieczeństwie. ZDJĘCIA

Wypoczywanie mieszkańców w miejscach niedozwolonych w znaczny sposób zagraża ich bezpieczeństwu przed utonięciem, przyczynia się do zagrożeń pożarowych oraz zaśmiecaniem lasów.

Jednym ze zbiorników wodnych będącym własnością Nadleśnictwa Kędzierzyn , gdzie przebywa znaczna ilość osób jest wyrobisko Korzonek. Uzgodniono, iż teren należy bardziej oznakować jeśli chodzi o zakaz kąpieli, rozpalanie ognisk i zaśmiecanie tego urokliwego zakątka naszego powiatu.

Tablice powinny znajdować się w widocznych miejscach. WOPR postara się częściej patrolować leśne wyrobiska wodne, pouczając wypoczywających o niebezpieczeństwie wchodzenia do nieznanych akwenów. W naradzie oraz wizji lokalnej nadleśnictwo reprezentowali: nadleśniczy Paweł Hajduk oraz Małgorzata Walisko, Piotr Rockstein, Grzegorz Wiencek i Janusz Ryszawy. W skład przedstawicieli WOPR Kędzierzyn-Koźle weszli: prezes oddziału Tadeusz Witko i wiceprezes Piotr Pietrzyk.

 

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Korzonek Zdrój 07.08.2021 00:30
Komuna w czystej postaci. Czyli Witko, Pietrzyk i inni wiedzą lepiej co kto może i chce robić. Wyobrażam już sobie taką komisję na Cyprze, gdzie pełno plaż i każdy wchodzi do wody gdzie chce. Na własną odpowiedzialność. Za chwilę będą bilety sprzedawać za wejście na Korzonek, a witki wodę spuszczą, żeby nikt nie utonął.

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: JacekTreść komentarza: Gdyby nie niemiecki imperializm to dalej mieliby te wszystkie pałace. Przegrali w jedną wojnę wszystkie swoje zdobycze z 250 lat podbojów.Data dodania komentarza: 21.04.2026, 23:04Źródło komentarza: „Niebiański” kolor zachował się na starym murze w okolicach dawnego pałacu Flemminga. VIDEOAutor komentarza: JacekTreść komentarza: Ciekawostka. Jak opowiesz po śląsku nawet najśmieszniejszy kawał na świecie to straci wszystko. Świerszcze grają. Sprawdźcie sami.Data dodania komentarza: 21.04.2026, 23:00Źródło komentarza: Pan Babcia na IX Powiatowym Konkursie Gwary Śląskiej „Godej po naszymu”. ZDJĘCIAAutor komentarza: AgaTreść komentarza: Czemu Pan Babcia a nie Pan Dziadek skoro to facet? Wszystko fajnie ale po co zaś robi chlop za baba? Już wszędzie, na z kożdym kroku tak musi być? Downij na Śląsku tak nie było. Chlop był chlopym a baba babom a babcia babciom i niech tak łostanie. Niech se "Pan Babcia" poszuko jako fajno frelka i niech łona gro Babcia łon Dziadka. Czyż ni mom racji?Data dodania komentarza: 21.04.2026, 22:59Źródło komentarza: Pan Babcia na IX Powiatowym Konkursie Gwary Śląskiej „Godej po naszymu”. ZDJĘCIAAutor komentarza: PopTreść komentarza: Zgadzam się. Wiele zła się tam dzieje od lat!Data dodania komentarza: 21.04.2026, 22:47Źródło komentarza: Jak ktoś jeszcze raz trzaśnie szafką, to trzasnę w łeb! - powiedziała nauczycielka i uderzyła uczniaAutor komentarza: ŚwiadekTreść komentarza: Ta jasne. Wina szkoły jest ewidentna. Skoro instytucje zawodzą to media nagłaśniają patologię.Data dodania komentarza: 21.04.2026, 22:44Źródło komentarza: Jak ktoś jeszcze raz trzaśnie szafką, to trzasnę w łeb! - powiedziała nauczycielka i uderzyła uczniaAutor komentarza: ŚwiadekTreść komentarza: Napisał dyrekcja lub jej pochlebcy! 😅Data dodania komentarza: 21.04.2026, 22:41Źródło komentarza: Jak ktoś jeszcze raz trzaśnie szafką, to trzasnę w łeb! - powiedziała nauczycielka i uderzyła ucznia
zachmurzenie małe

Temperatura: 6°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 10 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna