Reklama
wtorek, 20 stycznia 2026 21:49
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Opowieść o kraju Drakuli i promocja sagi „Kwitnąca jabłoń”. Spotkania autorskie w bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu zaprasza na spotkania autorskie z Agnieszką Krawczyk, które odbędzie się 30 września o godz. 17.00 oraz Barbarą Saczko-Bombą, które zaplanowano na 1 października o tej samej porze.
Opowieść o kraju Drakuli i promocja sagi „Kwitnąca jabłoń”. Spotkania autorskie w bibliotece
Zamek w Branie - książkowa siedziba wampira Drakuli

Pierwsze spotkanie odbędzie się online na Facebooku MBP. Gościem biblioteki będzie Agnieszka Krawczyk, która jest autorką książki pt. „Rumunia. Albastru, ciorba i wino”. Doktor romanistyki z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza wybrała Rumunię jako swój drugi dom. Dużo podróżowała: od Bukowiny, przez Konstancę nad Morzem Czarnym, aż po ukochany Siedmiogród. Obecnie mieszka w Bukareszcie, gdzie pracuje w branży turystycznej. Jej książka to malownicza opowieść o kraju, który dla wielu stanowi wciąż nieodkrytą zagadkę, a kojarzony jest głównie z wampirem Drakulą. Autorka opowiada o rumuńskiej rzeczywistości, tradycjach i współczesności, mierzy się ze stereotypami i zabawia anegdotą.

Natomiast na 1 października zaplanowano spotkanie autorskie z Barbarą Saczko-Bombą, autorką sagi rodzinnej pt. „Kwitnąca jabłoń”. Autorka urodziła się w Kędzierzynie-Koźlu. Ukończyła I LO im. Henryka Sienkiewicza. Studiowała filologię polską i bibliotekoznawstwo w WSP w Opolu. Pracowała w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej. W 2020 roku była laureatką konkursu literackiego „Barwy Mojej Małej Ojczyzny” za opowiadanie „Inny stan skupienia”.

Prezentacja jej zbioru opowiadań odbędzie się w kozielskiej bibliotece o godz. 17. Podczas spotkania obowiązują obostrzenia sanitarne i limit osób biorących udział w wydarzeniu. Do limitów nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych przeciwko Covid-19 (wymagane okazanie potwierdzenia).



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Kiedyś to było fajne życie. Bilety kupowało się w kiosku lub w punkcie kontroli czasu i się jechało łamańcem. A teraz arak na MZK na fejsie, tiktoku czy tiktakach? A młodzi jak zabawki zdalnie sterowane.Data dodania komentarza: 20.01.2026, 20:29Źródło komentarza: Cyberatak na profil Facebook MZK w Kędzierzynie-Koźlu. Konto prawdopodobnie zostało przejęteAutor komentarza: ZenobiaTreść komentarza: Chodzi katolka do kościoła klęka coś jęczy i stęka pod nosem a później gorzkie żale wylewa na psy... Co za hipokrytka i faryzeuszka.....Data dodania komentarza: 20.01.2026, 18:48Źródło komentarza: Odnotowano już cztery przypadki otrucia psów. Mieszkańcy ostrzegają: „Ktoś kręci się koło posesji”Autor komentarza: ZgredzikTreść komentarza: Ty też ciągle warczysz i powinieneś mieć kaganiec na mordzie bo zagrożenie szerzysz pajacu.Data dodania komentarza: 20.01.2026, 17:31Źródło komentarza: Odnotowano już cztery przypadki otrucia psów. Mieszkańcy ostrzegają: „Ktoś kręci się koło posesji”Autor komentarza: KoźlaninTreść komentarza: Proszę ciągle ci sami komentatorzy którym wszystko przeszkadza. To właśnie tacy są potencjalnymi trucicielami psów czy kotów. Nie nawidzą zwierząt ani ludzi. I tym policja się powinna zająć.Data dodania komentarza: 20.01.2026, 17:21Źródło komentarza: Odnotowano już cztery przypadki otrucia psów. Mieszkańcy ostrzegają: „Ktoś kręci się koło posesji”Autor komentarza: KoźlaninTreść komentarza: Jak zwykle władzunia chwali się co "chcemy" i na tym się kończy ich rola. Kasa rozwalana jest na bzdury a efektu co jest najważniejsze brak !. Czyli mieszania czynszowe czy przyciągnięcie inwestorów a zatem nowe atrakcyjne miejsca pracy.... To jest najważniejsze a nie ciągłe podwyższanie pensji nauczycielom czy budowanie ścieżek rowerowych albo inwestycji w sport. Z tego dochodu do budżetu miasteczka nie będzie...Data dodania komentarza: 20.01.2026, 17:15Źródło komentarza: Na co miasto Kędzierzyn-Koźle wyda 488 milionów złotych?Autor komentarza: KoźlaninTreść komentarza: I co się dziwić ? Ilość mieszkańców tego upadającego miasteczka będzie się zmniejszać. Starzy umierają a młodzi wyjeżdżają w poszukiwaniu pracy lub kontynuacji nauki. Nowosielska od lat siedzi i nic dobrego nie robi i nie zrobiła by to miasteczko kwitło. Brak nowych lokali mieszkalnych - czynszowych, brak nowych atrakcyjnych miejsc pracy a to podstawa egzystencji każdego miasta. Port Kozielski każdy widzi jaki jest i taki jest stosunek władz jaki ten port. Czas by pożegnać ta panią i rozliczyć za okres demontażu Kędzierzyna-Koźla.Data dodania komentarza: 20.01.2026, 17:06Źródło komentarza: Nadal oscylujemy wokół 50 tysięcy mieszkańców, ale jest nas coraz mniej
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: -5°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1023 hPa
Wiatr: 19 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama