Reklama
środa, 22 kwietnia 2026 01:43
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zawody IV Cross Tribike Niepodległa w Kędzierzynie. ZDJĘCIA

Kilkadziesiąt osób wystartowało w zawodach kolarskich pod nazwą IV Cross Tribike Niepodległa o Puchar Grupy Azoty ZAK SA, który odbył się w Kędzierzynie-Koźlu 30 października.
Zawody IV Cross Tribike Niepodległa w Kędzierzynie. ZDJĘCIA

Autor: Foto: urząd miasta

To nie była zwykła sobotnia przejażdżka na rowerze. Na uczestników zawodów czekała wymagająca trasa, pełna zakrętów, podjazdów i wybojów. Kolarze ścigali się po terenach leśnych, tuż za halą sportową „Śródmieście”.

Zawodnicy mierzyli się z pętlą o długości 1,7 kilometra. W zależności od kategorii wiekowej mieli na pokonanie jak największej liczby okrążeń od 20 do 60 minut.

W poszczególnych kategoriach zwyciężyli: żaki – Piotr Sopa, żakinie – Nicoletta Staniek, młodzicy – Adrian Kolbusz, młodziczki – Roksana Ciompernik, juniorzy młodsi – Tadeusz Bluszcz, juniorki młodsze – Patrycja Klemczak, juniorzy – Ksawier Garnek, amatorzy (do 34 lat) – Adrian Biksa, amatorzy (powyżej 35 lat) – Józef Lepich, masters (do 45 lat) – Zbigniew Zadrożny, masters (powyżej 46 lat) – Dariusz Strączyński, masters (powyżej 65 lat) – Andrzej Misina, kobiety open – Jolanta Baran.

Organizatorem wydarzenia było Konsorcjum Odrzańskie i Stowarzyszenie Rodzin Zastępczych „Dobra Rodzina”, przy współudziale Opolskiego Związku Kolarskiego i klubu LUKS Rospondek Żyrowa. Partnerami wydarzenia były: starostwo powiatowe, MOSiR i Nadleśnictwo Kędzierzyn. Projekt był współfinansowany ze środków Gminy Kędzierzyn-Koźle, a honorowy patronat nad zawodami objęła prezydent miasta Sabina Nowosielska.

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: JacekTreść komentarza: Gdyby nie niemiecki imperializm to dalej mieliby te wszystkie pałace. Przegrali w jedną wojnę wszystkie swoje zdobycze z 250 lat podbojów.Data dodania komentarza: 21.04.2026, 23:04Źródło komentarza: „Niebiański” kolor zachował się na starym murze w okolicach dawnego pałacu Flemminga. VIDEOAutor komentarza: JacekTreść komentarza: Ciekawostka. Jak opowiesz po śląsku nawet najśmieszniejszy kawał na świecie to straci wszystko. Świerszcze grają. Sprawdźcie sami.Data dodania komentarza: 21.04.2026, 23:00Źródło komentarza: Pan Babcia na IX Powiatowym Konkursie Gwary Śląskiej „Godej po naszymu”. ZDJĘCIAAutor komentarza: AgaTreść komentarza: Czemu Pan Babcia a nie Pan Dziadek skoro to facet? Wszystko fajnie ale po co zaś robi chlop za baba? Już wszędzie, na z kożdym kroku tak musi być? Downij na Śląsku tak nie było. Chlop był chlopym a baba babom a babcia babciom i niech tak łostanie. Niech se "Pan Babcia" poszuko jako fajno frelka i niech łona gro Babcia łon Dziadka. Czyż ni mom racji?Data dodania komentarza: 21.04.2026, 22:59Źródło komentarza: Pan Babcia na IX Powiatowym Konkursie Gwary Śląskiej „Godej po naszymu”. ZDJĘCIAAutor komentarza: PopTreść komentarza: Zgadzam się. Wiele zła się tam dzieje od lat!Data dodania komentarza: 21.04.2026, 22:47Źródło komentarza: Jak ktoś jeszcze raz trzaśnie szafką, to trzasnę w łeb! - powiedziała nauczycielka i uderzyła uczniaAutor komentarza: ŚwiadekTreść komentarza: Ta jasne. Wina szkoły jest ewidentna. Skoro instytucje zawodzą to media nagłaśniają patologię.Data dodania komentarza: 21.04.2026, 22:44Źródło komentarza: Jak ktoś jeszcze raz trzaśnie szafką, to trzasnę w łeb! - powiedziała nauczycielka i uderzyła uczniaAutor komentarza: ŚwiadekTreść komentarza: Napisał dyrekcja lub jej pochlebcy! 😅Data dodania komentarza: 21.04.2026, 22:41Źródło komentarza: Jak ktoś jeszcze raz trzaśnie szafką, to trzasnę w łeb! - powiedziała nauczycielka i uderzyła ucznia
zachmurzenie małe

Temperatura: 5°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 10 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna