piątek, 5 grudnia 2025 09:09
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Uczniowie z kozielskiego liceum w finałach ogólnopolskich konkursów

Drużyna z I Liceum Ogólnokształcącego w Kędzierzynie-Koźlu znalazła się w finale ogólnopolskiego konkursu ekologicznego „Ekobohaterzy”. Z kolei Aleksandra Pytlik zajęła pierwsze miejsce w konkursie „Fotoekoblog”.
  • Źródło: I LO
Uczniowie z kozielskiego liceum w finałach ogólnopolskich konkursów

Uroczysta gala podsumowująca konkurs, organizowany przez Główny Instytut Górnictwa, objęty patronatem Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz finansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, odbył się w Katowicach 19 listopada.

W konkursie wzięło udział ponad 60 drużyn z całej Polski, którzy zmagali się z różnymi zadaniami, WebQuestami i planowali kampanię społeczną. Do ścisłego finału przeszło osiem ekip w tym kozielski Ekosienkiewicz. Przed finalistami postawiono najtrudniejsze zadanie, czyli realizację zaplanowanej kampanii społecznej, a także sprawozdawczość finansową i merytoryczną z całego przedsięwzięcia.

I LO reprezentowali uczniowie klasy III cg: Marta Stasiak, Jakub Ziober, Nikola Golisz, Aleksandra Pytlik, Dorota Wołochowska, Natalia Kupka, Vanessa Buchta, Marta Zapalska i Tomasz Orlik. Opiekun Karina Sobota. Grupa zaplanowała i przeprowadziła kampanię społeczną pn. „Nie bądź samolubem, gospodaruj z rozumem”. Za dotarcie do finału otrzymali cenne nagrody rzeczowe, a szkoła tablicę interaktywną.

Podczas gali w Katowicach odbyło się również oficjalne ogłoszenie wyników i rozdanie nagród w innym konkursie na najlepszy Fotoekoblog, który zorganizował Główny Instytut Górnictwa. Jego zwycięzcą została Aleksandra Pytlik z I LO, za co otrzymała cenne nagrody rzeczowe, a szkoła wyposażenie ekopracowni.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Pan Maruda, niszczyciel dobrej zabawyTreść komentarza: Czekamy na opinię eksperta, Koźlanina. Co Pan sądzi o tej inwestycji?Data dodania komentarza: 5.12.2025, 08:57Źródło komentarza: Zmiany na placu zabaw przy ul. Filtrowej. Maluchy mogą już testować nowe urządzeniaAutor komentarza: J GTreść komentarza: Być dentysta to złoty interes chyba ceny usług dentystycznych są przeszacowane i to gruboData dodania komentarza: 5.12.2025, 08:41Źródło komentarza: Teren po dawnej „Kaskadzie” zamienia się w wielki plac budowyAutor komentarza: LutekTreść komentarza: Wszystko się zmienia, a jednak nic się nie zmienia. Jak po 17:00 na ulicach było pusto, tak jest nadal. Co z tym miastem jest nie tak?Data dodania komentarza: 5.12.2025, 08:23Źródło komentarza: Teren po dawnej „Kaskadzie” zamienia się w wielki plac budowyAutor komentarza: ArekTreść komentarza: Zacznijmy od tego że to ma na celu pokazać osoba które interesują się mundurem co to jest i przy okazji dobrze się bawić. Przynajmniej ja tak rozumiem, a że tobie coś się odkleiło i komentujesz to jakimś fermentem to gratulację. Farmazon roku!!!Data dodania komentarza: 5.12.2025, 06:14Źródło komentarza: Jednostka Strzelecka 3064 w Kędzierzynie-Koźlu działa. Komenda Główna rozwiewa wątpliwościAutor komentarza: LulekTreść komentarza: Kiedys miasto banków teraz klinik . Jakas miazgaData dodania komentarza: 4.12.2025, 19:25Źródło komentarza: Teren po dawnej „Kaskadzie” zamienia się w wielki plac budowyAutor komentarza: JasnowidzTreść komentarza: Słuszna i uzasadniona decyzja. Może dzięki tym urządzeniom znikną czarne pasy na jezdni - ślady gwałtownego hamowania tuż przed przejściem dla pieszych przy ul. Dunikowskiego. O zgrozo - większość śladów należy do ciężarówek. Czy rozsądek w głowach " mistrzów kierowcy " weźmie górę...?Data dodania komentarza: 4.12.2025, 17:11Źródło komentarza: Uśmiech za przepisową jazdę. Trzy nowe mierniki prędkości w mieście
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 5°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 8 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna