środa, 22 lipca 2026 04:43
Reklama
Reklama
Reklama

Pamiątka po Gitariadzie. Dziesięć lat na dwóch płytach

Gratka dla miłośników bigbitu i uczestników Gitariady 40. Dziesięć edycji tej wyjątkowej imprezy muzycznej w Kędzierzynie-Koźlu znalazło podsumowanie na dwupłytowym wydawnictwie.
Pamiątka po Gitariadzie. Dziesięć lat na dwóch płytach

- Dziesięć lat i dziesięć edycji Gitariady zasługiwało na jakąś formę podsumowania i zdecydowaliśmy się na okolicznościowe wydawnictwo płytowe - mówi Mirosław Nowakowski, pomysłodawca imprezy.

Na pierwszej płycie znalazły się fotografie dokumentujące wszystkie dziesięć edycji imprezy z lat 2012-2021. Autorami zdjęć są: Zbigniew Kowalski, Jan Opiłka, Grażyna Paprotna, Józef Różycki i Henryk Sterkowicz. Na drugiej płycie zamieszczono koncert finałowy dziesiątej Gitariady z udziałem zespołu Trubadurzy, a także program "Piosenka u Ciebie", zrealizowany przez TVP Lublin, a poświęcony kędzierzyńskiej imprezie oraz ludziach, którzy ją współtworzyli.

Wydawnictwo w nakładzie 150 sztuk jest dostępne w pierwszej kolejności dla wykonawców. Można je odebrać w Domu Kultury "Chemik" przy al. Jana Pawła II. Jeśli zostaną wolne egzemplarze albo będzie wielu chętnych, to organizatorzy postarają się rozprowadzić je wśród zainteresowanych osób.

- To taka forma pamiątki i podziękowania dla tych wszystkich, którzy przez te dziesięć lat występowali na scenie, angażowali się na różne sposoby, pomagali w organizacji i sponsorowali. Chcieliśmy, żeby oprócz pięknych wspomnień, jeszcze coś materialnego zostało po Gitariadze - przyznał Mirosław Nowakowski.

To dzięki temu wydarzeniu wielu z tych, którzy kiedyś mieszkali w Kędzierzynie i Koźlu, a później rozjechali się po całym świecie za chlebem czy miłością, po latach powróciło do miasta nad Odrą, spotkało dawnych znajomych i przypomniało sobie młodzieńcze czasy i muzykę, która wtedy królowała w klubach i na prywatkach.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Ślonski synek Treść komentarza: jak cie karlusie połli ziymia pod fuzeklami to bier rajzetasza i smiatej kajś przilołz zołrazo niewdzyncznoł, nie szanujesz co tu było nie oczekuj szacunku Data dodania komentarza: 21.07.2026, 21:55 Źródło komentarza: Przed wojną stworzył muzeum w Koźlu. Jego bezcenne zbiory zniknęły bez śladu Autor komentarza: mądry i oczytany Treść komentarza: Bo mamy polityków głupich i tępych, to oni decydują, a nie tacy jak jak. Ty mimo wszystko nie zaliczasz się do tych drugich. Data dodania komentarza: 21.07.2026, 21:51 Źródło komentarza: Gdy ziemia traci pamięć o wodzie. Problem suszy w rolnictwie Autor komentarza: Yuras Treść komentarza: Cudowny człowiek ,ulubiony profesor,pięknie skrzypił na skrzypkach ... Data dodania komentarza: 21.07.2026, 19:56 Źródło komentarza: Nie żyje Jerzy Siodlaczek. Wieloletni nauczyciel II LO w Kędzierzynie-Koźlu Autor komentarza: tw Treść komentarza: Kolekcja wróciła do ojczyzny co komu do domu jak nie jego dom redakcjo Data dodania komentarza: 21.07.2026, 18:32 Źródło komentarza: Przed wojną stworzył muzeum w Koźlu. Jego bezcenne zbiory zniknęły bez śladu Autor komentarza: Koźlanin Treść komentarza: Ilu na jak długo oraz na jakich warunkach zostali przyjęci owi pracownicy? Data dodania komentarza: 21.07.2026, 18:27 Źródło komentarza: Rośnie zatrudnienie w Eko-Oknach w Kędzierzynie-Koźlu. Firma poszukuje kolejnych pracowników Autor komentarza: Koźlanin Treść komentarza: Czemu nie jest budowany zbiorniki p-poż ,retencyjny w Kotlarni. Czemu także nie wykorzystują zbiornika Dziergowice ? Data dodania komentarza: 21.07.2026, 18:26 Źródło komentarza: Gdy ziemia traci pamięć o wodzie. Problem suszy w rolnictwie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama