czwartek, 9 maja 2024 02:58

Najmłodsi badmintoniści rywalizowali w mistrzostwach powiatu. ZDJĘCIA

Hala sportowa „Śródmieście” w Kędzierzynie-Koźlu była areną Igrzysk Dzieci w minibadmintonie. Najlepsi uczestnicy awansowali do finału wojewódzkiego, gdzie powalczą o kolejne tytuły.
Awans do finału wywalczyło m.in. dziewięcioro uczniów PSP nr 11

W turnieju powiatowym, który odbył się 13 grudnia, rywalizacja prowadzona była w dwóch kategoriach wiekowych. W młodszej (U-9) pierwsze miejsce wśród dziewcząt zajęła Emilia Wawrzaszek z PSP nr 11. Druga była jej szkolna koleżanka - Alicja Mazur, a na najniższym stopniu podium stanęła Milena Ziemkiewicz z PSP nr 3.

Najlepszy wśród dziewięciolatków okazał się Michał Baran z PSP nr 15. Drugą lokatę zajął kolejny zawodnik z Piętnastki - Tomasz Małopolski, a trzecia pozycja dla Mikołaja Kuchajewicza z PSP nr 11.

W starszej grupie (U-11) turniej dziewcząt wygrała Lena Maślanka z PSP nr 19. Srebro dla Hanny Starczewskiej z PSP nr 11, a brąz dla Weroniki Gucwy z PSP nr 3.

Rywalizację chłopców wygrał Kristoph Paczuła z PSP nr 11, który wyprzedził Antoniego Saskę z PSP nr 19 oraz kolejnego ucznia Jedenastki - Marcela Kupca.

Awans do finału wojewódzkiego z każdej kategorii wiekowej wywalczyli badmintoniści, którzy zajęli miejsca od pierwszego do piątego. Trzymamy kciuki za występ naszych młodych reprezentantów w turnieju wojewódzkim.