Reklama
wtorek, 23 czerwca 2026 03:58
Reklama Dental Clinic - baner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

kozle

Pragnęli uczcić pamięć patrona swojej szkoły. Koronawirusowi powiedzieli "stop"
Pragnęli uczcić pamięć patrona swojej szkoły. Koronawirusowi powiedzieli "stop"

Nawet w dobie pandemii i zdalnego nauczania stanęli na wysokości zadania i śpiewająco uczcili rocznicę urodzin patrona swojej placówki. Młodzi z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Roszowickim Lesie przygotowali cykl nagrań, wśród których nie mogło zabraknąć ukochanej przez polskiego papieża "Barki".

19.05.2020 15:39    3
 Wśród kolejnych beneficjentów Funduszu Dróg Samorządowych znalazła się jedna z gmin wiejskich naszego powiatu.
Wśród kolejnych beneficjentów Funduszu Dróg Samorządowych znalazła się jedna z gmin wiejskich naszego powiatu.

Gminy Reńska Wieś, Brzeg, Praszka, Kluczbork, Wilków, Prószków, a także powiaty oleski i brzeski. Do tych samorządów spłyną środki ministerialne, które z założenia mają poprawić bezpieczeństwo ruchu drogowego i parametrów technicznych lokalnej sieci drogowej, a także zwiększyć atrakcyjność i dostępności terenów inwestycyjnych.

19.05.2020 13:45
W tym roku dożynki wojewódzkie nie odbędą się
W tym roku dożynki wojewódzkie nie odbędą się

Zarząd Województwa Opolskiego podjął 18 maja decyzję o odstąpieniu od organizacji w tym roku dożynek wojewódzkich, zaplanowanych na pierwszą niedzielę września.

19.05.2020 11:55    1    9
Czy szpital w Koźlu zacznie funkcjonować normalnie 1 czerwca?
Czy szpital w Koźlu zacznie funkcjonować normalnie 1 czerwca?

Podjęliśmy decyzję o sukcesywnym przywracaniu normalnej pracy w szpitalach jednoimiennych. Zaczniemy od miejsc, gdzie jest najmniej nowych zakażeń, najmniej pacjentów - zapowiedział 18 maja minister zdrowia Łukasz Szumowski.

19.05.2020 11:48
Droga znowu rozkopana. Kierowcy urywają miski olejowe. Interweniują strażacy
Droga znowu rozkopana. Kierowcy urywają miski olejowe. Interweniują strażacy

Już cztery razy interweniowała straż pożarna w związku z urwanymi miskami olejowymi i plamami zostawionymi na ulicach Kłodnickiej i Wyspiańskiego w Kłodnicy.

19.05.2020 10:28
Z mieszkania lała się woda. Interweniowali strażacy i policja
Z mieszkania lała się woda. Interweniowali strażacy i policja

W poniedziałek, 18 maja chwilę po godzinie 23 policja oraz straż pożarna interweniowały w jednym z bloków przy ulicy Kościuszki na osiedlu Pogorzelec w Kędzierzynie-Koźlu.

19.05.2020 10:21
Dziewczynce utknęła nóżka między szczebelkami. Interweniowały służby ratunkowe
Dziewczynce utknęła nóżka między szczebelkami. Interweniowały służby ratunkowe

W poniedziałek, 18 maja przed godziną 21 dyżurny numeru alarmowego odebrał zgłoszenie, z którego wynikało, że na placu zabaw przy ulicy Starej na osiedlu Pogorzelec 10-letniej dziewczynce utknęła nóżka między szczebelkami drabinki.

18.05.2020 21:28
103-latka zagrała koronawirusowi na nosie
103-latka zagrała koronawirusowi na nosie

20 kwietnia do kozielskiego szpitala jednoimiennego trafiła seniorka zakażona koronawirusem. To 103-letnia Teresa Wójcik, mieszkanka Kościeliska w gminie Radłów, powiat oleski. W ubiegłym tygodniu kobiecie pobrano wymaz, który dał wynik ujemny.

18.05.2020 13:40
Oszuści nie odpuszczają
Oszuści nie odpuszczają

Kolejne próby wyłudzeń pieniędzy w naszym powiecie. Pamiętajmy: o każdej sytuacji, która budzi nasze podejrzenia, powinniśmy informować policję.

18.05.2020 12:58
Doraźna pomoc przez siedem dni w tygodniu
Doraźna pomoc przez siedem dni w tygodniu

Dokładnie tydzień temu (11 maja) władze naszego powiatu i szpitala poinformowały, że w Koźlu powstaje specjalistyczne ambulatorium.

18.05.2020 09:48
Dziki zdemolowały boisko
Dziki zdemolowały boisko

Mocno ograniczona działalność człowieka w dobie epidemii koronawirusa spowodowała, że zwierzęta wyczuły szansę jeśli nie na zwiększenie terytorium, to na dodatkowy pokarm.

16.05.2020 15:15
Konar w każdej chwili mógł spaść na samochody. Interweniowali strażacy
Konar w każdej chwili mógł spaść na samochody. Interweniowali strażacy

W piątek, 15 maja około godziny 19 dwa zastępy straży pożarnej zostały zadysponowane na ulicę Wojska Polskiego, gdzie mieszkańcy zauważyli zwisający konar nad zaparkowanymi samochodami.

16.05.2020 07:49
Pomimo długiej reanimacji nie udało się uratować mężczyzny
Pomimo długiej reanimacji nie udało się uratować mężczyzny

W piątek, maja po godzinie 15 na ulicy Wojska Polskiego interweniowały dwa zespoły ratownictwa medycznego oraz policja. Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna zasłabł na chodniku.

16.05.2020 07:38
W szpitalu w Koźlu zmarła zakażona koronawirusem 71-latka
W szpitalu w Koźlu zmarła zakażona koronawirusem 71-latka

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, wśród 166 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem siedem jest z województwa opolskiego. Niestety, jest i kolejna ofiara wirusa, która zmarła w szpitalu jednoimiennym w Koźlu.

15.05.2020 17:43
Było lodowisko, będzie zielona kraina
Było lodowisko, będzie zielona kraina

Za kilka miesięcy teren obok „Wodnego oKKa” przemieni się w zieloną krainę. Na dawnej płycie lodowiska pojawi się oczko wodne z wodospadem i skalniaki, a w miejscu trybun wyrośnie bujna i wieloraka roślinność. Mieszkańcy odpoczną, podziwiając przyrodę na jednej z ławek lub chroniąc się przed słońcem w altanie ogrodowej.

15.05.2020 16:47    2
Reklama Moja Gazetka - strona główna