czwartek, 25 czerwca 2026 02:50
Reklama Dental Clinic - baner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

kozle

W Koźlu urodził się naprawdę duży bobas
W Koźlu urodził się naprawdę duży bobas

Tak dużego dziecka już dawno nie było na oddziale położniczo-ginekologicznym kozielskiego szpitala. Zdarzają się co jakiś czas noworodki, które ważą ponad 4,5 kg ale 5 kilogramów nie było tu od dawien dawna.

18.06.2019 21:00    4    11
Nowa odsłona gminy Reńska Wieś w internecie
Nowa odsłona gminy Reńska Wieś w internecie

Sporo prawdy w powiedzeniu "Jak cię widzą, tak cię piszą". Odświeżona strona internetowa gminy Reńska Wieś to przede wszystkim ukłon w stronę starszych odbiorców.

17.06.2019 14:22    1
Bardzo męskie głosy zatrzęsą salą
Bardzo męskie głosy zatrzęsą salą

20 czerwca o godz. 16 w Gminnym Ośrodku Kultury w Cisku rozpocznie się „Świąteczny koncert na trzy bardzo męskie głosy”.

17.06.2019 12:56
Pływadła po raz dwudziesty dopłynęły na Szkwał
Pływadła po raz dwudziesty dopłynęły na Szkwał

Jubileuszowe, bo już XX „Pływadła” szczęśliwie dopłynęły do Koźla na powiatową przystań „Szkwał”. Na wodzie było bardzo kolorowo, wesoło i głośno. Każde pływadło było inne i wzbudzało zainteresowanie.

16.06.2019 22:54
Ruszyły prace przy przebudowie kolejnego odcinka DW408
Ruszyły prace przy przebudowie kolejnego odcinka DW408

Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 408 na odcinku Bierawa-Korzonek jest jednym z zadań wchodzących w skład większego projektu pn. „Poprawa połączenia południowej części województwa opolskiego z autostradą A4”. Prace właśnie ruszyły.

15.06.2019 10:23
Samochód dachował na prostej drodze
Samochód dachował na prostej drodze

W piątek, 14 czerwca około godziny 17 na ulicy Chrobrego samochód osobowy dachował na prostej drodze i uderzył w betonowe ogrodzenie. Seatem na kędzierzyńsko-kozielskich tablicach rejestracyjnych podróżowało małżeństwo z trojgiem wnucząt.

14.06.2019 17:58
Od 1 lipca w powiecie będzie działał nowy przewoźnik
Od 1 lipca w powiecie będzie działał nowy przewoźnik

W Starostwie Powiatowym w Kędzierzynie-Koźlu podpisano umowę z firmą GTV Bus dotyczącą organizacji transportu zbiorowego. Wchodzi w życie 1 lipca. Po wielomiesięcznych negocjacjach władze powiatu sfinalizowały niezwykle trudne zadanie.

14.06.2019 17:38
Zakochani w mediach
Zakochani w mediach

Coś więcej niż wywiady. Młodzież z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Większycach uczestniczy w projekcie „Archiwum historii mówionej”.

14.06.2019 14:20
Na nich zawsze można liczyć
Na nich zawsze można liczyć

Gorący okres dla strażaków ochotników. Drużyny OSP z gmin Pawłowiczki i Polska Cerekiew rywalizowały w Grudyni Wielkiej. W Miejscu Odrzańskim konkurowali pożarnicy z gminy Cisek. Strażacy ochotnicy z gminy Reńska Wieś też są już po swoich zawodach sportowo-pożarniczych. Czas na gminę Bierawa.

14.06.2019 13:47
Pływadła znów połączą gminy
Pływadła znów połączą gminy

"Pływadło", którego 20. edycja odbędzie się w dniach 15-16 czerwca, ponownie zahaczy o nasz powiat. Jak zawsze, w trakcie przystanku na przeprawie promowej Przewóz-Dziergowice zabawy będzie co nie miara.

13.06.2019 11:49
Festyn z okazji święta szkoły w Szóstce
Festyn z okazji święta szkoły w Szóstce

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 im. Marii Curie-Skłodowskiej w Kędzierzynie-Koźlu obchodziła swoje święto szkoły. Z tej okazji zorganizowano wielki rodzinny festyn.

12.06.2019 11:18
Powiat zawarł porozumienia ze wszystkimi gminami w sprawie transportu zbiorowego
Powiat zawarł porozumienia ze wszystkimi gminami w sprawie transportu zbiorowego

Powiat kędzierzyńsko-kozielski zawarł porozumienia ze wszystkimi gminami w sprawie finansowania transportu zbiorowego, również rada powiatu jednogłośnie podczas nadzwyczajnego posiedzenia udzieliła zarządowi zgody na podpisanie umowy z firmą transportową GTV Bus, głównym podmiotem, który od 1 lipca wejdzie na teren powiatu.

12.06.2019 08:11
Gnali, jakby się paliło
Gnali, jakby się paliło

W gminnych zawodach sportowo-pożarniczych gmin Pawłowiczki i Polska Cerekiew, rozegranych 8 czerwca na boisku w Gdudyni Wielkiej, wzięło udział 15 drużyn seniorskich, w tym cztery kobiece. Konkurowało 12 drużyn młodzieżowych, z czego pięć dziewczęcych. Kto awansował do zawodów powiatowych?

11.06.2019 11:52
 Pokazali, że są w formie
Pokazali, że są w formie

Na placu ćwiczeń przed remizą stawiło się 13 drużyn seniorskich, w tym trzy kobiece, oraz siedem drużyn młodzieżowych, z czego dwie dziewczęce. W Miejscu Odrzańskim rozegrano gminne zawody sportowo-pożarnicze.

10.06.2019 10:58
W Sławięcicach świętowali 150-lecie kościoła
W Sławięcicach świętowali 150-lecie kościoła

Rodzinnie, kolorowo, wesoło i głośno było w sobotę, 8 czerwca przed kościołem św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Sławięcicach, który obchodzi 150. rocznicę istnienia. Z tej okazji odbył się festyn kiermaszowy.

09.06.2019 21:29
Reklama Moja Gazetka - strona główna