Nieznany numer - nie wiesz, kto do ciebie dzwonił?

  • 01.12.2021, 10:45
  • Materiał partnera
Nieznany numer - nie wiesz, kto do ciebie dzwonił?
Codziennie na świecie wykonywane są miliardy połączeń telefonicznych - tego rodzaju łączność to nadal najpopularniejsza forma kontaktu na odległość. Niebagatelna w tym rola telefonów komórkowych, które dziś posiadają prawie wszyscy. Tak ogromna dostępność i powszechność to zarówno ogromne możliwości, jak i spore zagrożenia. Te ostatnie mogą być bardzo niepozorne - nieprzyjemności zacząć się mogą na przykład od nieznanego numeru na wyświetlaczu naszego telefonu. Z pomocą przyjść może jednak nam internet.

Co robić, gdy dzwoni nieznany numer telefonu?

Sporo informacji na temat nieznanych numerów telefonów można znaleźć na przykład pod adresem https://infonumer.pl. Tego rodzaju sytuacje nie są niczym wyjątkowym i każdy z nas przynajmniej raz na pewno miał okazję zobaczyć na ekranie swojego urządzenia numer, który nie był przypisany do żadnego z naszych kontaktów. Wiele osób nie odbiera takich połączeń w obawie przed oszustami, naciągnięciami czy próbami wyłudzeń danych. Nieuczciwi dzwoniący posługują się dzisiaj nie tylko sprytem i perswazją, ale też zaawansowanymi socjotechnikami, które mają osłabić naszą czujność i odbić ewentualne obiekcje. Nikt więc nie może czuć się w pełni bezpieczny. Takie numery to jednak nie zawsze zagrożenie - dzwonić może przecież przedstawiciel naszego operatora sieci komórkowej, banku lub nawet bliska nam osoba, która zmieniła kartę SIM (a co często za tym idzie także numer telefonu) Idealnym rozwiązaniem byłaby więc możliwość sprawdzenia, kto do nas dzwoni i wiele osób poszukuje pomocy w sieci. Często wyszukujemy chociażby numery komórek czy kierunkowy 61. Okazuje się, że dziś znalezienie pomocy może być proste. 

Czy zawsze można sprawdzić, kto jest po drugiej stronie słuchawki?

Odpowiedź na to pytanie jest dość jednoznaczna - nie jesteśmy w stanie sprawdzić właściciela każdego numeru za pośrednictwem internetu. Wszystko opiera się na dostępności takiej informacji w sieci - w niektórych przypadkach pomóc nam może już sama wyszukiwarka, która odpowie na pytanie, czy dany numer powiązany jest z jakąś osobą lub firmą. W innych przypadkach warto odwiedzić serwisy, które zbierają komentarze i opinie innych użytkowników sieci - dzięki temu dowiemy się, które z identyfikatorów postrzegane są przez nich jako bezpieczne, a które cieszą się raczej złą sławą. Warto pamiętać, że dostęp do sporej ilości zasobów może być objęty opłatami - przed skorzystaniem z serwisów warto wiec zapoznać się z ich regulaminem i cennikiem. Więcej informacji i szczegółów na ten temat można znaleźć pod wskazanym wcześniej adresem https://infonumer.pl.

Materiał partnera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe