Piotr Szpaczek został prezesem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Zastąpił Sebastiana Świderskiego

  • 11.01.2022, 11:13
  • Ł
Piotr Szpaczek został prezesem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Zastąpił Sebastiana…
Klub siatkarski z Kędzierzyna-Koźla ma nowego prezesa. Miejsce Sebastiana Świderskiego, który we wrześniu 2021 roku stanął na czele władz Polskiego Związku Piłki Siatkowej, zajął Piotr Szpaczek.

Sebastian Świderski po wyborze na prezesa PZPS deklarował, że pracę w kędzierzyńskim klubie zakończy w grudniu 2021 roku, a później skupi się wyłącznie na pracach związku. Dlatego w ekipie klubowych mistrzów Europy już jakiś czas temu rozpoczęły się poszukiwania jego następcy. Ostatecznego wyboru nowego prezesa dokonała rada nadzorcza klubu ZAKSA SA podczas posiedzenia w dniu 10 stycznia 2022 roku.

Piotr Szpaczek jest rodowitym kędzierzynianinem. Z ZAKSĄ zawodowo jest związany od wielu lat. Wcześniej pełnił funkcję dyrektora do spraw biznesu i organizacji, odpowiadając za relacje biznesowe z partnerami i sponsorami klubu. Kwalifikacje menedżerskie uzyskał w Wyższej Szkole Zarządzania Administracji w Opolu na kierunku menager sportu – organizacja i zarządzanie instytucjami sportowymi. Jest również absolwentem Wyższej Szkoły Zarządzania Marketingowego i Języków Obcych na kierunku marketingowe zarządzanie firmą.

- Przede wszystkim chciałbym podziękować za zaufanie, jakim zostałem obdarzony. Powierzenie funkcji prezesa zarządu jest wielkim zaszczytem i wyzwaniem, ale wiąże się też z ogromną odpowiedzialnością - przyznał Piotr Szpaczek. - ZAKSA SA to klub o ugruntowanej tożsamości, który może się pochwalić wieloletnią tradycją i bogatą historią obfitującą w sukcesy. Jestem pełen uznania dla pracy, jaką wykonał dotychczasowy prezes i tego, jak w ostatnich latach rozwinął się klub. Moim celem jest utrzymanie tego kierunku działań. Będę dążył do tego aby ZAKSA SA niezmiennie była klubem reprezentującym najwyższy poziom, zarówno w rozgrywkach ligowych, jak i na arenie międzynarodowej. Dołożę wszelkich starań, żeby Grupa Azoty ZAK SA – główny sponsor i właściciel, sponsorzy, partnerzy oraz kibice naszej drużyny mieli kolejne powody do dumy - przyznał nowy prezes klubu z Kędzierzyna-Koźla.

 

Ł

Jak wypadną siatkarze Grupy Azoty ZAKSA w Lidze Mistrzów?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe