Kultura Dostępna w Heliosie. Seans filmu "Lokatorka"

  • 12.01.2022, 12:01
  • Ł
Kultura Dostępna w Heliosie. Seans filmu "Lokatorka"
Głośny dramat "Lokatorka", który był nominowany do nagrody Złotych Lwów 2021 podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, to kolejna propozycja kędzierzyńskiego kina „Helios” w ramach cyklu „Kultura Dostępna”. Seanse odbędą się w czwartek 13 grudnia o godz. 13.00 i 18.00.

Spokój mieszkańców kamienicy na warszawskim Mokotowie burzy pojawienie się rzekomego prawnego właściciela budynku. Stosując bezwzględne metody, mężczyzna zaczyna zmuszać kolejne rodziny do wyprowadzki.

Najbardziej zdeterminowana w walce o prawo do swego mieszkania jest Janina. Kobieta nie zamierza opuścić domu, w którym jej rodzina mieszka od ponad 70 lat. Kiedy jednak obiekt pustoszeje, a Janina znika w tajemniczych okolicznościach, policja rozpoczyna dochodzenie.

Prowadzi je, stojąca na czele specgrupy, komisarz Anna Szerucka. Kolejne poszlaki naprowadzają funkcjonariuszkę na trop intrygi, w którą zamieszani są politycy, agenci dawnych służb oraz wysoko postawieni członkowie palestry. Rozpoczyna się nierówna walka z układem, której stawką jest życie oraz prawa wyrzucanych na bruk mieszkańców.

W rolach głównych występują: Irena Melcer, Sławomira Łozińska, Jan Frycz, Leszek Lichota, Piotr Głowacki, Krzysztof Stroiński, Andrzej Grabowski i Tomasz Sapryk.

Ł

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe