Groził, że odbierze sobie życie. Policja podsumowuje działania przy ulicy Chrobrego w Koźlu

  • 13.01.2022, 12:00
  • Źródło: Policja
Groził, że odbierze sobie życie. Policja podsumowuje działania przy ulicy…
Policjanci z Kędzierzyna-Koźla otrzymali informacje, że jeden z mieszkańców chce odebrać sobie życie. Nie było wiadomo gdzie mężczyzna się znajduje. Funkcjonariusze szybko odnaleźli 34-latka, który siedział na krawędzi dachu i krzyczał, że z niego skoczy. Do działań wkroczyli policyjni negocjatorzy, którzy nie dopuścili do tragedii. Mężczyzna został przewieziony przez załogę pogotowia do szpitala.

Około godziny 14:00 policjanci z Komisariatu Policji w Kędzierzynie-Koźlu otrzymali informację z której wynikało, że mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla chce odebrać sobie życie. Nie było znane miejsce, w którym przebywał mężczyzna dlatego funkcjonariusze natychmiast zaczęli go szukać. W działania zaangażowane były patrole prewencji oraz służby kryminalne. Ustalenia policjantów doprowadziły ich do strychu jednego z budynków wielorodzinnych, gdzie 34-latek zabarykadował się. Mężczyzna wszedł na dach i usiadł na jego krawędzi krzycząc, że z niego skoczy.

Funkcjonariusze o zaistniałej sytuacji poinformowali dyżurnego, który na miejsce skierował dodatkowe patrole oraz wezwał załogę pogotowia i straż pożarną. Policjanci zablokowali ruch w rejonie budynku.

Na miejsce przyjechała także policyjna grupa negocjatorów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, która nawiązała kontakt z mężczyzną i przekonywała go  by zszedł z dachu i porzucił swoje zamiary. Ich wiedza i doświadczenie odniosły pożądany skutek. Po kilku godzinnych działaniach negocjatorzy skłonili 34-latka do zejścia z dachu. Mężczyzna został przekazany pod opiekę załogi pogotowia, która w asyście policjantów przewiozła go do szpitala.

Źródło: Policja

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe