Policja kontrolować będzie autokary wiozące dzieci na zimowy wypoczynek

  • 14.01.2022, 10:07
  • Źródło: Policja
Policja kontrolować będzie autokary wiozące dzieci na zimowy wypoczynek
Zbliżają się ferie zimowe w naszym województwie. Od początku lutego dzieci i młodzież szkolna uda się na zimowy wypoczynek. Zapewne wiele z naszych pociech wyjedzie w tym czasie na wycieczki i zimowiska. Aby ich transport był bezpieczny i sprawny zachęcamy do zgłaszania kontroli autokarów. O takiej potrzebie najlepiej poinformować funkcjonariuszy parę dni wcześniej.

Podczas zimowego wypoczynku, szczególne znaczenie ma bezpieczeństwo przewozu dzieci i młodzieży. Dlatego też dobrym zwyczajem stało się już kontrolowanie przez policjantów ruchu drogowego autokarów, które zawiozą dzieci na ferie.

Kontrolę taką może zgłosić każdy, czy to rodzic czy opiekun wycieczki - najlepiej kilka dni wcześniej, dzwoniąc do Wydziału Ruchu Drogowego na nr 47 863 42 76 lub 47 863 42 03. W Kędzierzynie-Koźlu wyznaczonym miejscem kontroli autokarów jest parking przed budynkiem komendy przy ul. Wojska Polskiego 18.

Jeśli jednak nauczyciel lub rodzic nie zgłosi wcześniej kontroli, a na miejscu zbiórki - będzie miał jakiekolwiek podejrzenia, dotyczące niesprawności autokaru, czy też stanu trzeźwości kierującego nie powinien zgadzać się na wyjazd i powiadomić policjantów dzwoniąc pod numer 112.

Poniżej wykaz miejsc kontroli autokarów w naszym województwie.

Źródło: Policja

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe