Rafał rozpoczął walkę o życie

  • 30.05.2019, 10:51
  • Ł
Rafał rozpoczął walkę o życie
To przychodzi jak grom z jasnego nieba. Człowiek jest młody, silny, wydaje się, że zdrowy, a tu przychodzi taki cios. Los właśnie ciężko doświadczył Rafała Jewtucha z Kędzierzyna-Koźla, ale przyjaciele chcą mu pomóc.

Rafał ma 19 lat. Jest uczeniem III klasy technikum w Zespole Szkół nr 3. W Blachowni znają go niemal wszyscy, bo od 2009 roku jest ministrantem w parafii pw. św. Piusa X i św. Marii Goretti.

Niedawno dowiedział się, że choruje na ostrą białaczkę szpikową. W jednym momencie całe jego życie wywróciło się do góry nogami. Dlaczego on? Taki zdrowy, silny, inteligentny. Strach rozdarł jego serce, niczym topór wbity w kawałek drewna.

Od 12 maja 2019 r. przebywa w specjalistycznym szpitalu we Wrocławiu, gdzie poddawany jest chemioterapii.

Sytuacja finansowa jego rodziny jest bardzo trudna. Tato od kilkunastu lat nie żyje. Mama od ponad roku również ciężko choruje. Rafał po wstępnym leczeniu powróci do domu, który jest w złym stanie i wymaga natychmiastowego remontu, aby zapewnić chłopakowi właściwe warunki do walki z ciężką chorobą nowotworową. To niestety wiąże się z wieloma wydatkami, na które rodziny nie stać.

- Moc nasza tkwi w tym, że potrafimy z ciszy bezsilności wydobyć krzyk o pomoc. Zdobyć środki na ratowanie zdrowia i życia, gdy wszystko inne zawodzi. Proszę o pomoc. Wszelkie pytania proszę kierować w prywatnej wiadomości do mnie na Facebooku, telefonicznie na numer 721129490, bądź na maila: [email protected] – apeluje Karolina Orszulik, która zainicjowała akcję pomocową. - Aktualnie zbieramy różne fanty, jak choćby: artykuły szkolne, maskotki, rzeczy codziennego użytku, kosmetyki, jednym słowem wszystko. Chcemy przeznaczyć je na loterię fantową, która odbędzie się na festynie osiedlowym w Blachowni 15 czerwca. Bardzo proszę o włączenie się do akcji i do włożenia cegiełki w pomoc Rafałowi i jego rodzinie.

Wpłat można dokonywać na konto Caritas parafii w Blachowni: Alior Bank 83 2490 0005 0000 4600 7353 6853 z dopiskiem „dla Rafała” lub poprzez stronę: pomagam.pl/supermydlarafala

Dodatkowe informacje odnośnie choroby i sytuacji Rafała można znaleźć na ulotce poniżej.

Ł

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe