Targ Staroci w Koźlu

  • 31.05.2019, 11:41
Targ Staroci w Koźlu
To będzie pierwszy taki targ w Kędzierzynie-Koźlu. Miłośnicy starych, używanych rzeczy spotkają się w niedzielę 9 czerwca na parkingu przy Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej w Koźlu. Wstęp zarówno dla wystawców jak i kupujących jest wolny. Handel będzie przebiegał od godziny 8.00 do 14.00.

Podobne targi staroci z powodzeniem organizowane są w dużych ale i mniejszych miastach w całej Polsce.

- Jeśli giełda staroci spotka się z zainteresowaniem to będzie organizowana cyklicznie raz w miesiącu – zapowiada Jolanta Rydzewska, prezes Spółdzielni Socjalnej Pszczółka, która organizuje wydarzenie.

Organizatorzy zapraszają głównie miłośników staroci ale też osoby, które chcą pozbyć się niepotrzebnych rzeczy z gospodarstwa domowego i przy okazji na tym zarobić. Mile widziani będą również, kolekcjonerzy, wystawcy, wielbiciele antyków, artyści, wytwórcy rękodzieła, handlarze książek, a także wszystkie osoby, które chcą sprzedać lub wymienić używane rzeczy. W giełdzie staroci mogą brać udział wszyscy. To świetna okazja by pozbyć się np. starych książek, zabawek czy odzieży.

- Mnie osobiście w takich spotkaniach cieszy możliwość upolowania elementów na bazie których znajdę inspirację do tworzenia swojego otoczenia z uwzględnieniem technologii i formy z minionych lat – opowiada Grzegorz Świątczak, przedsiębiorca z Kędzierzyna-Koźla, właściciel firmy Sowa Tech, który jeśli tylko ma okazję uczestniczy w podobnych targach.

- Targi staroci to niesamowity moment w którym mamy możliwość swoistej podróży w czasie, dla jednych to powrót do dzieciństwa ,wspomnienie dotyku i wyglądu elementów z którymi dorastali. Kolejni mają możliwość uzupełnienia ulubionej kolekcji a jeszcze dla innych czerpanie z wzornictwa i form ukrytych w „starociach” tego czegoś co w dzisiejszym plastikowym świecie umyka niepostrzeżenie – dodaje przedsiębiorca i zwraca uwagę, że na targach można znaleźć ciekawe formy i elementy do tworzenia tzw. inżynierii wstecznej, która cieszy się coraz większą popularnością. Sam używa staroci do wystroju swojej firmy.

- Gdybym miał poradzić coś odwiedzającym, to zachęcam aby zabierali ze sobą dzieci, które będą mogły dotknąć i zobaczyć rzeczy, które coraz częściej są dostępne jedynie w formie wirtualnej np. w grach. Dla przykładu seria Fallout - cechująca się w przedstawianiu rzeczy użytkowych z okresu lat 60 w Stanach Zjednoczonych – podpowiada Grzegorz Świątczak.

Osoby zainteresowane wystawieniem się na targu staroci proszone są o kontakt pod numerem 695 178 899 lub 602 442 835.

_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

M
M 27.06.2019, 10:24
Czy ten jarmark będzie w lipcu? Dobrze by było zorganizowac w ostatnia niedzielę, organizator powinien zaznajomić się z terminami imprez w okolicznych miastach, najlepszy jest ostatni weekend miesiąca
ts
ts 02.06.2019, 10:18
Jak ja na to czekałam. Super :-)
Kk
Kk 01.06.2019, 09:29
No wreszcie ktos pomyślał. Super :)
au
au 31.05.2019, 13:15
ŚWIETNIE :)

Pozostałe