Do zdrowia podchodzą komplementarnie

  • 04.06.2019, 19:32 (aktualizacja 04.06.2019, 20:01)
  • W
Do zdrowia podchodzą komplementarnie W
Pokaz ratownictwa, konsultacje i porady lekarskie, wykłady specjalistów, bezpłatne badania. Bogaty był program Festiwalu Zdrowia, który zorganizowano w dniach 1-2 czerwca w Ośrodku Szkolenia Olimpijskiego w Zakrzowie.

Wydarzenie wypełniły nie tylko punkty związane ze ściśle pojętą medycyną. Równolegle odbywały się zawody sportowo-rekreacyjne. W sobotę wyścigi kolarskie II Cross Country (XC) Zakrzowa, a nazajutrz I Bieg o Złotą Podkowę.

Poza możliwością zbadania się w kierunku osteoporozy w mobilnej pracowni - osteobusie, zwiedzenia Pensjonatu Seniora, działającego w zakrzowskim ośrodku, i pokazem ratownictwa i udzielania pierwszej pomocy w wykonaniu pracowników SP ZOZ-u i PCK, sobotni program obejmował cykl wykładów specjalistów z m.in. SP ZOZ-u w Kędzierzynie-Koźlu, Instytutu Medycyny UO czy Oddziału Kardiologii Inwazyjnej, Elektrostymulacji i Angiologii PAKS w Kędzierzynie-Koźlu.

W trakcie drugiego dnia wydarzenia można było bezpłatnie wykonać szereg badań. W tym specjalistycznych, na które często trzeba odczekać swoje w kolejce, jak USG jamy brzusznej i stawów kolanowych. Konsultacji i porad lekarskich udzielali m.in. przedstawiciele kardiologii, laryngologii, psychologii i urologii. Na miejscu można było się też dowiedzieć, jak prawidłowo badać piersi pod kątem zmian chorobotwórczych. Położne udzielały też informacji w zakresie przebiegu ciąży fizjologicznej i porodu oraz laktacji, ZUS porad, jak zabezpieczyć się na wypadek choroby, a wolontariusze I LO w Kędzierzynie-Koźlu prowadzili rejestrację dawców szpiku kostnego. Na stoiskach można było zaopatrzyć się w zdrową żywność i sprzęt medyczny.

W

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe