Janusz Hencel nowym komendantem policji w Kędzierzynie-Koźlu

  • 18.06.2019, 12:45
  • Źródło: Policja
Janusz Hencel nowym komendantem policji w Kędzierzynie-Koźlu
Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. Jarosław Kaleta w obecności policjantów i pracowników cywilnych kędzierzyńsko-kozielskiej policji oraz zaproszonych gości powołał na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Kędzierzynie-Koźlu mł. insp. Janusza Hencla.

W poniedziałek 17 czerwca odbyło się uroczyste wprowadzenie Komendanta Powiatowego Policji w Kędzierzynie-Koźlu. Na uroczystości obecni byli m.in: przedstawiciele samorządów lokalnych, sądu, prokuratury, biura senatora Grzegorza Peczkisa, służb mundurowych, a także policjanci i pracownicy kędzierzyńsko-kozielskiej policji.

Młodszy inspektor Janusz Hencel jest absolwentem Politechniki Śląskiej w Gliwicach, a także Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Służbę w policji rozpoczął 15 października 1991 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu.  Na początku pracował w plutonie patrolowym wydziału prewencji. Następnie przeszedł do sekcji do walki z przestępczością gospodarczą, gdzie mianowano go na stanowisko specjalisty. Od 2001 do 2013 roku był także dowódcą III kompanii NOP Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, gdzie dowodził siłami policji podczas zabezpieczania różnego rodzaju imprez masowych, w tym również imprez o podwyższonym ryzyku. W 2003 roku młodszy inspektor Janusz Hencel został naczelnikiem sekcji prewencji. Następnie w 2016 roku awansował na stanowisko pierwszego zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Kędzierzynie-Koźlu, a od lutego 2019 r. pełnił obowiązki Komendanta Powiatowego Policji.

Młodszy inspektor Janusz Hencel podczas swej służby był wielokrotnie nagradzany medalami oraz odznaczeniami państwowymi i resortowymi, m.in. został wyróżniony Krzyżem Zasługi za Dzielność.

Źródło: Policja

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe