Mistrzowie Polski z PSP nr 11. Młodzi siatkarze wygrali Kinder+Sport

  • 26.06.2019, 19:15
  • ŁAG
Mistrzowie Polski z PSP nr 11. Młodzi siatkarze wygrali Kinder+Sport PSP nr 11
Świetnie wypadli młodzi siatkarze z Kędzierzyna-Koźla w 25. edycji Ogólnopolskich Mistrzostwach w Minisiatkówce o Puchar Kinder+Sport. W Zabrzu drużyna trójek z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11 sięgnęła po złoty medal, a dwójka po srebro.

W turnieju, który w dniach 24-26 czerwca rozegrany został w Zabrzu, udział wzięły 192 zespoły dziewcząt i chłopców, a więc po dwie najlepsze drużyny z każdego województwa, rywalizujące w trzech kategoriach wiekowych: dwójek (klasy czwarte), trójek (klasy piąte) i czwórek (klasy szóste).

Z naszych reprezentantów najlepiej wypadła trójka trenowana przez Marcina Nurskiego. Drużyna w składzie: Dawid Banasiak, Marcel Steyer, Aleksander Kopania i Łukasz Siemaszko najpierw wygrała fazę grupową, pokonując kolejno: AKS MOS II Rzeszów 2:0, UKS Suchanik Gdańsk 2:1 i Stal Grudziądz 2:0 i awansowała do szesnastki. Tu w swojej grupie kędzierzynianie ograli: Sikret Gliwice 2:0, UKS Trójkę Kobyłka 2:0 oraz Trefla Gdańsk 2:0. W ten sposób nasi znaleźli się w najlepszej ósemce. Tu w swojej grupie znów odnieśli trzy zwycięstwa nad: Piętnastką Białystok 2:0, Jedynką Poznań 2:0 i MOS-em Wola Warszawa 2:0.

W półfinale PSP nr 11 ponownie zmierzyło się z Treflem Gdańsk, którego tym razem pokonało 2:1 i awansowało do ścisłego finału. Pojedynek o złoto, w którym przeciwnikiem siatkarzy z Kędzierzyna-Koźla był UKS Koral Wrocław był zacięty. Pierwszy set dla „Jedenastki” 15:13. Rywale wygrali drugą partię 15:11 i o tytule mistrzowski decydował tie-break. W nim podopieczni Marcina Nurskiego zwyciężyli 11:8.

 

Świetnie wypadła też mieszana dwójka tworzona przez uczniów PSP nr 11 i PSP Domecko: Olka Peljana i Bartka Blachucika. Podopieczni Janusza Blachucika szli jak burza i bez większych problemów dotarli do strefy medalowej. W półfinale nasi pokonali SUKSS Suwałki 2:0 (15:9, 15:11), jednak w pojedynku o złoty krążek, po zaciętej walce, musieli uznać wyższość UKS-u Jedynki Międzyrzecz 1:2 (22:24, 17:15, 9:11).

W Zabrzu zagrała też czwórka z „Jedenastki”. Zespół trenowany przez Marcina Nurskiego i z opiekunką Katarzyną Banasik uplasował się na 19. miejscu, a zagrali w nim: Michał Wydra, Bartosz Bogacki, Bartosz Orłowski, Krzysztof Małota, Michał Rogala i Maciej Nowicki.

- Brak mi słów, żeby opisać radość z tego sukcesu. Trzeci rok z rzędu PSP nr 11 jest najlepsza w kraju. Nasi zawodnicy są po prostu wielcy – relacjonował tuż po finałowym spotkaniu trener Marcin Nurski.

W tegorocznej edycji turnieju Kinder+Sport udział wzięła rekordowa liczba uczestników. We wszystkich trzech kategoriach zagrało łącznie 47143 zawodniczek i zawodników. W eliminacjach wzięło udział 11447 drużyn z tego 6715 dziewcząt i 4732 chłopców. Najlepsi z najlepszych wystąpili w turnieju finałowym.

ŁAG

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

uczeń
uczeń 02.07.2019, 10:20
brawo trener! brawo chłopaki!

Pozostałe