Policjanci na rowerach parolują miasto

  • 29.06.2019, 16:43
  • Rafał Pulkowski
Policjanci na rowerach parolują miasto
Poza patrolami zmotoryzowanymi i pieszymi policji w Kędzierzynie-Koźlu ruszyły także patrole rowerowe. Funkcjonariusze na dwóch kółkach mają dotrzeć do miejsc, do których nie da wjechać się radiowozem, a patrolowi pieszemu zajęłoby to zbyt dużo czasu.

- Taka forma pełnienia służby sprawdza się w naszym mieście już od 2015 roku. Wówczas powstał sezonowy zespół rowerowy. Jest to drugi taki zespół w województwie Opolskim - powiedziała kom. Magdalena Nakoneczna z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu.

W skład takiego zespołu wchodzi czterech funkcjonariuszy, czyli dwa dwuosobowe patrole. Są to policjanci, którzy na co dzień pełnią służbę w ogniwie patrolowo-interwencyjnym. Będzie ich można spotkać w parkach, w pobliżu placów przy akwenach i na ścieżkach rowerowych.

- Sezon potrwa od końca czerwca do września. Dzięki rowerom będziemy mieć możliwość dojechać wszędzie, aby pilnować porządku i bezpieczeństwa. W ubiegłych latach udało nam się zatrzymać sprawców przestępstw i wykroczeń, a także osoby poszukiwane - mówił asp. sztab. Tomasz Zarzycki z KPP w Kędzierzynie-Koźlu, kierownik policyjnej drużyny rowerowej.

Rafał Pulkowski

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe