65 lat koła PZW Azoty

  • 01.07.2019, 18:14
  • Rafał Pulkowski
65 lat koła PZW Azoty
Do koła PZW Azoty należy około 1500 osób z całej Polski, w tym 266 dzieci. Najstarsi wędkarze mają po 80 lat. W miniony weekend świętowali 65-lecie istnienia w Miejscu Kłodnickim przy akwenie "złów i wypuść".

To najstarsze koło wędkarskie w województwie. Należą do niego zarówno amatorzy, jak i mistrzowie Polski. Mają w swoim zasięgu cztery zbiorniki wodne. W części oficjalnej obchodów 65-lecia wzięła udział prezydent miasta Sabina Nowosielska. Przybliżono historię stowarzyszenia i opowiedziano o sukcesach koła.

W ramach wielkiego świętowania odbyło się wiele atrakcji. Był bieg przełajowy, start kajakarski, rzut wędką do celu, czy konkurs kulinarny. Impreza odbyła się pod hasłem "Zdrowi, jak ryby".

- Koło wędkarskie, to nie tylko łowienie ryb. To społeczeństwo, które ze sobą istnieje i rozwija się na wielu płaszczyznach. Spotkania są bardzo integracyjne i są z nami całe rodziny nawet z dwuletnimi dziećmi - mówił Wojciech Czapla, wiceprezes koła PZW Azoty w Kędzierzynie-Koźlu.

W poprzednich dniach odbyły się gry terenowe z harcerzami, spotkanie z przedstawicielami Związku Międzygminnego "Czysty Region" dotyczące postaw proekologicznych, czy spotkanie z ornitologiem.

- Kiedyś wszystkie aktywności w mieście, zarówno sportowe, jak i wędkarskie, wodne, kulturalne, wywodziły się z Azotów. I w nazwie zawarte były właśnie Azoty. To jest kawał historii. Ja się bardzo cieszę, że wasze koło istnieje już tyle lat. Gratuluję i życzę wszystkiego dobrego - mówiła prezydent miasta Sabina Nowosielska.

Rafał Pulkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe