Elektroniczne rozkłady jazdy MZK

  • 07.07.2019, 10:00
  • Źródło: Urząd miasta
Elektroniczne rozkłady jazdy MZK
Na najbardziej uczęszczanych przystankach autobusowych w Kędzierzynie-Koźlu zawisło dziesięć elektronicznych tablic informacyjnych. W ten sposób dowiemy się, jakie są najbliższe kursy, w jakim kierunku, kiedy przyjedzie dany autobus MZK. W sytuacjach wyjątkowych lub gdy zmieni się rozkład jazdy – dyspozytor tą drogą przekaże też odpowiedni komunikat mieszkańcom.

Dwustronne tablice, wykonane w technologii LED i zasilane energią słoneczną, są wyposażone w moduł zapowiedzi głosowych, z którego mogą skorzystać osoby niedowidzące oraz niewidome. Komunikaty są emitowane po wciśnięciu przycisku zainstalowanego na słupie. Ich głośność jest automatycznie modulowana, zależnie od pory dnia.

Tablice zostały zamontowane w ramach realizacji projektu „Poprawa jakości powietrza w Subregionie Kędzierzyńsko-Strzeleckim – Etap II „Infrastruktura służąca obsłudze pasażerów zapewniająca m.in. interaktywną informację pasażerską - Gmina Kędzierzyn-Koźle”. Znajdują się na al. Armii Krajowej (centrum handlowe na os. Pogorzelec), ul. Bolesława Krzywoustego, al. Jana Pawła II (dworzec PKP), ul. Tuwima, ul. Piastowskiej (obok urzędu miasta i Biedronki) i na placu Raciborskim.

 

 

Źródło: Urząd miasta

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe