Poniedziałek, 14.10.2019

Pływacy MMKS-u startowali w mistrzostwach Polski

  • 09.07.2019, 10:33
  • Ł
Pływacy MMKS-u startowali w mistrzostwach Polski
Najlepsi zawodnicy w Polsce rywalizowali w Olsztynie o medale w kategorii 14-latków. Nasze miasto reprezentowało trzech pływaków MMKS-u

W zawodach, które odbyły się w dniach 4-7 lipca, udział wzięło 604 zawodników i zawodniczek z rocznika 2005, reprezentujących 171 klubów z całego kraju. W gronie najlepszych znaleźli się: Kamil Gohla, Maciej Leszczyński oraz Kamil Kania z Kędzierzyna-Koźla.

- Pomimo trudności w przygotowaniach ze względu na zamknięcie krytej pływalni i brak w naszym mieście możliwości treningu na innym basenie, poświęcając dodatkowe pieniądze i czas, trenowaliśmy w ostatnim tygodniu na basenach w Opolu i Krapkowicach oraz letnim basenie w Zdzieszowicach. Zaangażowanie się opłaciło. Zanotowaliśmy znakomite wyniki – cieszy się Bronisław Kisielewski z MMKS-u.

Kamil Gohla w wyścigu na 200 m stylem klasycznym zajął dziewiąte miejsce w finale A. W finałach B nasz zawodnik popłynął jeszcze cztery razy. Z kolei Maciej Leszczyński wystąpił w finałach B trzy razy. Nasi reprezentanci znacznie poprawiali swoje rekordy życiowe, co świadczy o dobrze wykonanej pracy trenerskiej i zawodniczej.

Teraz czekamy na dobre wieści z Lublina, gdzie w mistrzostwach Polski 16-latków, startować będzie Paulina Budzińska oraz z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, w której weźmie udział czterech reprezentantów MMKS-u: Anna Kempa, Wiktoria Smętek, Maciej Matyjasek i Jarema Stańczyk.

Ł
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe