"Kasza" z Piasta Gliwice mówił o piłce i życiu

  • 10.07.2019, 13:19
  • W
"Kasza" z Piasta Gliwice mówił o piłce i życiu W
O Kamilu Gliku, który na murawę wychodził z żądzą wygrywania, i o tym, dlaczego nie można spoczywać na laurach, mówił młodym Jarosław Kaszowski. Wychowanek i wieloletni kapitan Piasta Gliwice, futsalista spotkał się na boisku w Dziergowicach z dziećmi i młodzieżą w ramach wakacji z Gminnym Centrum Kultury i Rekreacji w Bierawie.

Największym sukcesem Piasta Gliwice było zdobycie mistrzostwa Polski w sezonie 2018/2019 pod wodzą Waldemara Fornalika. Trener zapamiętany z roli selekcjonera reprezentacji Polski również miał się pojawić w Dziergowicach, jednak w ostatniej chwili jego wizytę odwołano.

Jarosław Kaszowski jest jedynym piłkarzem Piasta, który przebył z klubem drogę od B-klasy do Ekstraklasy. W niebiesko-czarnych barwach rozegrał ponad 300 spotkań - ostatnie 12 października 2014 r. Obecnie pracuje w dziale sprzedaży gliwickiego klubu. Prowadzi też własną akademię piłkarską.

W pierwszej części spotkania Kaszowski mówił o tym, jak wygląda życie piłkarza: treningi, przygotowanie od strony fizykoterapii i mecze. Podkreślał, że w szatni zawiązują się często przyjaźnie na całe życie. Sporo czasu poświęcił czołowym wychowankom Piasta. Mówił też o grającym w gliwickim klubie w latach 2008-2010 Kamilu Gliku.

- Kamil to taki człowiek, który od początku wierzył we własne umiejętności i wiedział, że chce iść do przodu - zaznaczał Kaszowski. - Jeśli na początku okażesz słabość, daleko nie zajdziesz. Dążąc do celu, nie można się załamywać i myśleć, że jest się słabym i nie da się rady.

Dalszą część spotkania przeprowadzono na murawie, gdzie Jarosław Kaszowski i Stanisław Wróbel - dziś wicewójt gminy Bierawa i trener LZS Odrzanka Dziergowice, ale w przeszłości piłkarz Piasta Gliwice, Górnika Zabrze, GKS Katowice czy Odry Wodzisław, zaprezentowali wycinek swoich umiejętności i zachęcali młodych do zabawy z piłką.

W

Zdjęcia (15)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe