Biblioteka w Kłodnicy otwarta po remoncie

  • 16.07.2019, 18:47
  • Rafał Pulkowski
Biblioteka w Kłodnicy otwarta po remoncie
Uroczyste otwarcie wyremontowanej fili nr 10 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu miało miejsce we wtorek, 16 lipca w samo południe. Wstęgę wspólnie przecięły prezydent miasta, dyrektor biblioteki oraz nowa bibliotekarka.

84 tysiące złotych - tyle kosztował remont oddziału biblioteki przy ulicy Krasickiego 1. Inwestycja została zrealizowana ze środków gminy. Poza gruntownym remontem na półkach pojawiło się aż 200 nowości. Obecnie księgozbiór liczy około 10 tysięcy zbiorów.

- Cieszymy się, że możemy już oddać ten obiekt czytelnikom i nie tylko mieszkańcom osiedla Kłodnica. To miejsce zupełnie zmieniło swoje oblicze. Mamy już 230 czytelników i mamy nadzieję, że to grono będzie się powiększać - powiedziała Izabela Migocz, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu.

Poza książkami na półkach można znaleźć również filmy DVD, audiobooki i gry planszowe. Są też stanowiska komputerowe z dostępem do internetu oraz strefa relaksu, gdzie można w spokoju poczytać książkę.

- Jestem pod wrażeniem zmiany tego miejsca. Jest to miejsce idealne, aby siąść, wziąć książkę, poczuć jej zapach i przeżyć to, co powinno się przeżywać czytając każdą książkę - powiedziała Sabina Nowosielska, prezydent miasta.

Filia nr 10 czynna jest w poniedziałki, wtorki i czwartki w godzinach od 11 do 18, a prowadzić ją będzie Katarzyna Pycia.

Rafał Pulkowski

Zdjęcia (9)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe